dr Barbara Kasperczyk-Gorlak
- Specjalizuję się w grafice cyfrowej artystycznej oraz projektowej. Zajmuję się także klasyczną grafiką warsztatową oraz malarstwem a ostatnio również formami przestrzennymi/instalacjami graficznymi.
- W latach 1986–1996 mieszkała w Niemczech. Ukończyła liceum plastyczne w Monachium (1986) i Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach (2005). W latach 2012–2015 odbyła studia doktoranckie na ASP w Krakowie.
- Brała udział w licznych projektach w kraju i za granicą. Autorka wielu wystaw indywidualnych, m.in. Paradise Lost w Muzeum Grafiki w Bad Steben (Niemcy, 2022).
- Jej prace znajdują się w zbiorach Muzeum Okręgowego im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Kolekcji Muzeum Grafiki Fundacji Schreiner w Bad Steben oraz w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.