dr Ewa Kosowska-Korniak

Doktor nauk prawnych, specjalista ds. Public Relations, dziennikarz, ekspert Uniwersytetu WSB Merito w Opolu ds. komunikacji i mediacji, wykładowca Uniwersytetu WSB Merito, ekspert WSB Merito ds. Mediacji Właścicielka Instytutu Komunikacji O-Media. Trener warsztatu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego – rekomendacja trenerska I stopnia; członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Trener autoprezentacji i wystąpień publicznych VCC oraz trener mediacji VCC. W pracy naukowej specjalizuje się w prawie prasowym i ochronie danych osobowych, w pracy trenerskiej - w warsztatach kompetencji psychospołecznych, umiejętnie łącząc techniki warsztatowe z wiedzą prawniczą, doświadczeniem dziennikarskim oraz praktyką w sferze Public Relations.

 

Dwunastoletnie doświadczenie na stanowisku specjalisty ds. Public Relations w Sądzie Okręgowym w Opolu, 10-letnie doświadczenie dziennikarskie – redakcja „Nowej Trybuny Opolskiej”. Autorka lub współautorka kilku kampanii społecznych, doświadczona w wystąpieniach publicznych w ogólnopolskich programach telewizyjnych, w tym w licznych programach na żywo.

 

Posiada bogate doświadczenie trenerskie, prowadzi szkolenia dla radców prawnych, polityków, przedstawicieli biznesu, nauczycieli, sędziów, kuratorów sądowych, urzędników i mediatorów sądowych, kadry kierowniczej ZUS, uczniów i studentów.  

Uczestniczyła jako ekspert merytoryczny VCC w opracowaniu kwalifikacji rynkowej „Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych”, oraz „Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach gospodarczych”, włączonych Obwieszczeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 4 grudnia 2018 r. (Dz.U. 2018, poz. 1198) do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, dzięki czemu program studiów jest zgody z kwalifikacją rynkową.
 

Ten wykładowca prowadzi zajęcia na kierunkach:

Studia podyplomowe:

Studia podyplomowe dla SUM z SP: