Opis kierunku

Rekrutacja zakończona. Jeżeli interesuje Cię ten kierunek studiów, zapisz się na listę rezerwową.

 

Gwarantujemy pełną zgodność z przepisami prawa i najwyższe standardy edukacyjne.

Zajęcia realizowane są w formie warsztatowej i prowadzone są przez doświadczoną i certyfikowaną kadrę praktyków posiadających wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie, dzięki czemu będzie mógł zdobywać wiedzę od najlepszych. Podczas zajęć uzyskasz dostęp do wszystkich wymaganych zasobów umożliwiających realizacje list ćwiczeniowych oraz projektowych.

Studia realizowane w formie niestacjonarnej (online).
Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym na platformie MS Teams. Z wykładowcami i uczestnikami studiów kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). W zajęciach uczestniczysz w weekendy, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

sposób realizacji online nowy

Co zyskujesz?

  • Zdobędziesz wymaganą wiedzę w zakresie projektowania i wdrażania najpopularniejszych rozwiązań w oparciu o popularne środowiska chmurowe tj. Microsoft Azure, AWS, Google Cloud Platform i IBM Cloud. 
  • Nauczysz się, jak projektować i implementować wydajne oraz skalowalne środowiska chmurowe, które uwzględniają strukturę organizacji, komunikację i procesy biznesowe. Zapoznasz się automatyzacją zachodzących procesów zgodnie z wymogami bezpieczeństwa i uwarunkowaniami prawnymi bądź wewnętrznymi.
  • Zdobędziesz szeroką wiedzę z zakresu najpopularniejszych rozwiązań chmurowych. Dzięki takim programom jak AWS Academy uzyskasz dodatkowo 50% zniżki na egzaminy związane z oficjalną certyfikacją.
  • Dzięki współpracy uczelni z wiodącymi firmami na rynku wrocławskim i nie tylko będziesz mógł już w trakcie studiów podjąć pracę w wybranej firmie.
  • Program studiów został tak przygotowany, aby pokrywał się z aktualnymi wymaganiami rynku pracy i umożliwiał przygotowanie wysoko wykwalifikowanej kadry posiadającej umiejętności techniczne w tej dziedzinie. 

Dla kogo?

Studia skierowane są do:

  • specjalistów zajmujących się infrastrukturą i architekturą w swoich firmach,
  • osób odpowiadających za zmiany i nadzór związany z utrzymaniem infrastruktury,
  • osób, które chcą się rozwijać oraz poszerzać swoją wiedzę z zakresu technologii chmurowych.
     

Wymagania

Studia są skierowane do osób, które posiadają minimum roczne doświadczenie w IT oraz podstawową znajomość systemów Windows i Linux.

Dokument ukończenia studiów

Jako absolwent naszej uczelni otrzymasz świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne z przepisami, jakie zostały określone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Bezpłatne szkolenia biznesowe

Uczestnikom naszych studiów podyplomowych i naszym absolwentom dajemy możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji przez uczestnictwo w 4 bezpłatnych szkoleniach biznesowych (tematyka szkoleń podawana jest w II semestrze).

 

Udział w szkoleniach potwierdzany jest certyfikatami, które wydawane są wraz ze świadectwem ukończenia studiów podyplomowych. Szkolenia realizowane są zazwyczaj w wybrany weekend majowy.

 

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Zasady rekrutacji

Pamiętaj, że studia podyplomowe możesz zacząć, jeśli masz wykształcenie wyższe (licencjackie, inżynierskie lub magisterskie). Oznacza to, że nie musisz posiadać dyplomu magistra i już po studiach I stopnia możesz zacząć studia podyplomowe. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz konieczność złożenia kompletu dokumentów i spełnienia wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

 

Pierwszym krokiem do zapisów na studia jest wypełnienie internetowego formularza rekrutacyjnego.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną zasada rekrutacji, na której krok po kroku przeprowadzimy Cię przez formularz rekrutacyjny. Na stronie znajdziesz też regulaminy oraz wzory dokumentów do druku.

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z ZASADAMI REKRUTACJI

 

Zastrzegamy sobie prawo do nieuruchomienia kierunku w przypadku niewystarczającej ilości zgłoszeń.

Bezzwrotne dotacje na studia

Sprawdź jakie dofinansowanie na studia podyplomowe ze źródeł zewnętrznych możesz otrzymać. Dopłata możliwa jest dzięki współpracy z instytucjami, które przyznają środki na rozwój kompetencji i podnoszenie kwalifikacji zawodowych m.in. Baza Usług Rozwojowych (BUR) czy Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS).

 

Do zdobycia jest do 100% dofinansowania do studiów podyplomowych. A to oznacza, że studia możesz mieć całkowicie za darmo!

 

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Studia podyplomowe z zakresu Cloud Solution Architect umożliwiają zdobycie wymaganej wiedzy w zakresie projektowania i wdrażania najpopularniejszych rozwiązań w oparciu o popularne środowiska chmurowe, tj. Microsoft Azure, AWS, Google Cloud Platform i IBM Cloud. Jest to unikalny kierunek dający niepowtarzalną szansę zdobycia szerokiej wiedzy z zakresu najpopularniejszych rozwiązań chmurowych. Dzięki takim programom jak AWS Academy uczestnicy studiów otrzymają dodatkowo 50% zniżki na egzaminy związane z oficjalną certyfikacją.

Krzysztof Szwedo

Kierownik merytoryczny kierunku | Certyfikowany trener Cisco i Microsoft, założyciel Wrocławskiej grupy meetup-owej Cloud4it Group

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Cloud Solution Architect na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 180
Liczba zjazdów: 12
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Furmankiewicz devops
Paweł Fiderek
Marcin Kaczmarek
Łukasz Boduch
b.zalewa
Piotr Rogala

Piotr Rogala to wieloletni pasjonat branży IT, specjalizujący się w rozwiązaniach firmy Microsoft. Ukierunkowany w ostatnim czasie na automatyzację i zainspirowany rozwiązaniami DevOps wdraża je wykorzystując środowisko Azure. W swojej karierze zawodowej prowadził także projekty z...

Krzysztof Szwedo

Certyfikowany Architekt, odpowiedzialny za projektowanie, optymalizowanie i dostarczanie systemów informatycznych w różnych skalach. Pasjonat rozwiązań związanych z wirtualizacją, chmurami publicznymi, prywatnymi i hybrydowymi. Twórca wielu autorskich szkoleń i warsztatów....

Michał Furmankiewicz

Michał praktycznie jedyne co robi, to zabawy w chmurę. Lubi nowe technologie i stara się je wykorzystać w realnym biznesie. Chmurę postrzega jako narzędzie, które może pomóc w transformacji firmy. Posiadacz tytułu MVP Azure. W wolnym czasie występuje na konferencjach, meetupach lub...

Paweł Fiderek

Architekt Azure, ewangelista technologiczny, specjalista IoT. Prawdziwy pasjonat nowych technologii, którego praca polega na podróżowaniu po całym świecie i nauczanie ekspertów, managerów i inżynierów na temat IoT w przemyśle. Prywatnie fan sztucznej inteligencji, sportu, muzyki i...

Marcin Kaczmarek

Architekt rozwiązań i infrastruktury IT, prelegent, szkoleniowcem, z ponad 8 letnim doświadczeniem w pracy z korporacjami. Od kilku lat pomaga organizacjom w wykorzystywaniu technologii Cloud Computing w codziennej.

Łukasz Boduch

Certyfikowany Architekt oraz Trener Google Cloud. Związany z branżą IT od 8 lat. Pierwsze kroki stawiał jako administrator Windows Server, Active Directory, Citrix oraz VMware. Następnie odpowiedzialny był za wdrożenia środowisk VMware Private Cloud opartych zarówno o technologie...

Beata Zalewa

Lead technical architect, certyfikowana AI/.NET Developer oraz specjalistka od spraw bezpieczeństwa i platformy Azure, UEM, mentorka, blogerka. W branży IT od ponad 17 lat. Od ponad 13 lat posiadam tytuł Microsoft Certified Trainer, a także jestem  wykładowcą akademickim. DevOps jest...

Poznaj innych wykładowców

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe

bud. A, pok. 100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

Godziny otwarcia:
  • pn-pt: 08:00 - 16:00
  • so: 09:00 - 13:00
Pobierz stronę do PDF