Cyberbezpieczeństwo według Airbus.

Prowadzący: Paweł Śmigielski

 

Airbus to nie tylko producent samolotów i helikopterów, to także firma, która zajmuje się obszarem cyberbezpieczeństwa. Prelekcja przybliży aktualne wyzwania w obszarze bezpieczeństwa IT i zadania stojące przed dostawcami rozwiązań do ochrony, wykrywania i reagowania na co raz bardziej wyszukane ataki cybernetyczne.

Instytut Stormshield – idea, jak współpraca wygląda we Francji i w Polsce.

Prowadzący: Xavier Prost

 

Według firmy Infsecurity (ISC) na świecie brakuje 2,9 mln specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa. W Europie Środkowej łącznie z Polską za 3 lata zabraknie ponad 140 tys. fachowców. Odpowiadając na potrzeby rynku Stormshield uruchomił program edukacyjny przeznaczony dla studentów, który ma za zadanie zbudować praktyczne kompetencje w obszarze zabezpieczenia sieci. Xavier Prost opowie jak w praktyce wygląda współpraca między producentem rozwiązań do zabezpieczenia sieci, a uczelniami.

Firewall to za mało - współczesne technologie ochrony przed cyberatakami.

Prowadzący: Aleksander Kostuch

 

Przedstawione zostaną rozwiązania Stormshield służące do kompleksowej ochrony sieci, należące do kategorii Next-Generation Firewall (NGFW) i Unified Threat Management (UTM). Inżynier systemowy pokaże zaawansowane mechanizmy zabezpieczeń omawiając praktyczne przypadki użycia z polskich organizacji.

Call Security! Jak bezpieczny jest Twój serwer WWW?

Prowadzący: Krzysztof Siwy

 

Niewłaściwie zabezpieczony serwer WWW to furtka, dzięki której przestępcy mogą zdobyć dostęp do firmowej sieci, danych oraz danych jej klientów. Podczas prelekcji Krzysztof Siwy, starszy inżynier systemowy DAGMA, opowie m.in. na co zwrócić uwagę przy konfiguracji serwera WWW, dlaczego ochrona serwera WWW jest tak istotna i jak wykonać tzw. hardening systemu operacyjnego. Prezentację uzupełnią barwne pokazy praktyczne, przedstawiające najczęstsze techniki i podatności wykorzystywane przez przestępców.