Świętowaliśmy jubileusz! Gala XV edycji programu Mentoring i Coaching
Za nami jubileuszowa gala programu Mentoring i Coaching prowadzonego przez nasze Biuro Karier. Program ten realizowany jest od 15 lat!
Jubileuszowa gala odbyła się 17 czerwca 2026 r. W programie wydarzenia znalazły się:
- uroczyste otwarcie z udziałem Władz Uczelni,
- podsumowanie XV edycji programu mentoringowego,
- wręczenie podziękowań i wyróżnień dla Mentorów i Uczestników,
- wykład ekspercki dr Katarzyny Kulig-Moskwy: „Co mają wspólnego borówki, winda i wrotki… i dlaczego to najlepsze wyjaśnienie mentoringu?”,
- panel dyskusyjny z udziałem Mentorów, Coachów oraz Mentee/Coachee,
- networking oraz pamiątkowe zdjęcia.
Uczestnicy gali XV edycji programu Mentoring i Coaching.
O programie
Mentoring i Coaching to jeden z flagowych programów rozwoju kompetencji prowadzonych przez nasze Biuro Karier. Kierowany jest do studentów i absolwentów Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu, którzy przystępując do programu otrzymują wsparcie mentorów i coachów. W ich rolę wcielają się przedstawiciele biznesu wywodzący się z otoczenia gospodarczego współpracującego z uczelnią oraz doświadczeni wykładowcy. Każda edycja gromadzi grono ekspertów, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. W ten sposób od 15 lat pomagamy młodym ludziom wejść i odnaleźć się na rynku pracy!
W czym pomaga program Mentoring i Coaching?
- podniesieniu kompetencji miękkich,
- lepszemu poznaniu siebie i dopasowaniu do rynku,
- uświadomieniu celów i drogi ich realizacji,
- weryfikacji wiedzy specjalistycznej i poglądów,
- zmianie pracy, założeniu własnej firmy.
Na przestrzeni tych lat program nie tylko się rozwijał, ale również odpowiadał na zmieniające się potrzeby rynku pracy oraz oczekiwania naszych studentów i absolwentów. Dziś jest on ważnym elementem naszej oferty rozwojowej – obok doradztwa zawodowego, warsztatów i współpracy z pracodawcami.
Jubileusz XV edycji to dla nas moment podsumowania, ale też impuls do dalszego rozwoju – tak, aby jeszcze skuteczniej wspierać naszych studentów w osiąganiu ich celów zawodowych.
Ten program to przede wszystkim relacje – spotkanie doświadczenia mentorów i coachów z potencjałem studentów i absolwentów. Uczestnicy XV edycji pracowali nad swoimi celami zawodowymi, rozwojem kompetencji i lepszym poznaniem siebie w kontekście wymagań rynku pracy. Czerpanie z doświadczeń, inspiracji i wsparcia często przekłada się na konkretne decyzje zawodowe a czasami i życiową uczestników. Jako organizatorzy widzimy, jak duży wpływ ma ten proces na rozwój naszych studentów i absolwentów.