Ruszył nabór do Młodzieżowej Rady Klimatycznej IV kadencji
Chcesz mieć wpływ na politykę klimatyczną i środowiskową w Polsce? To dobry moment, żeby zacząć działać.
Ruszył nabór do Młodzieżowej Rady Klimatycznej IV kadencji. To inicjatywa dla młodych, zaangażowanych talentów, osób które chcą współtworzyć zmiany i mieć realny wpływ na decyzje dotyczące przyszłości środowiska.
Sprawdź, czy możesz dołączyć!
Dlaczego warto wziąć udział?
Ruszył nabór do Młodzieżowej Rady Klimatycznej IV kadencji – inicjatywy dla osób zaangażowanych, które chcą zabierać głos w ważnych sprawach i mieć realny wpływ na decyzje na poziomie krajowym. Dołącz do grona ambitnych osób, które realnie wpływają na politykę klimatyczną i środowiskową w Polsce!
Czym jest Młodzieżowa Rada Klimatyczna?
To społeczny organ doradczy działający przy Ministrze Klimatu i Środowiska. Kadencja trwa 2 lata, a w jej skład wchodzi od 16 do 26 osób w wieku 18–27 lat.
Członkowie Rady:
- opiniują polityki i strategie dotyczące klimatu i środowiska,
- proponują rozwiązania i zmiany legislacyjne,
- promują postawy proekologiczne wśród młodzieży,
- angażują się w działania edukacyjne i zwiększanie świadomości społecznej.
Jeśli angażujesz się w działania proekologiczne i chcesz rozwijać swoją aktywność – to przestrzeń dla Ciebie.
Sprawdź, czy możesz dołączyć:
- masz 18–27 lat,
- interesujesz się tematyką klimatu i ochrony środowiska,
- angażujesz się w działania społeczne lub proekologiczne,
- chcesz mieć realny wpływ na kształtowanie polityki klimatycznej w Polsce,
chcesz aktywnie uczestniczyć w w projektach Rady.
Do kiedy trwa nabór?
Zgłoszenia można przesyłać do 2 sierpnia 2026 r.
To idealna okazja, żeby zdobyć doświadczenie, działając na rzecz środowiska i mieć realny wpływ na kształtowanie przyszłości. Jeśli temat klimatu jest Ci bliski – nie zwlekaj i zgłoś swoją kandydaturę.
Jak się zgłosić?
Formularz zgłoszeniowy, regulamin oraz szczegółowe informacje znajdziesz na stronie: