Co zyskujesz, studiując logistykę w WSB Merito?

Forma studiów

Studia na tym kierunku możesz realizować w formie stacjonarnej i niestacjonarnej.

 

W formie stacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w ciągu tygodnia - zwyczajowo są to 3 lub 4 dni w tygodniu.

 

W formie niestacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w weekendy.

 

Sposób realizacji studiów

Studia na tym kierunku możesz realizować w sposób: hybrydowy

  • wykłady realizowane będą zlanie przy użyciu aplikacji MS Teams, 
  • ćwiczenia, konwersatoria i lektoraty będą odbywać się w salach Uniwersytetu.

Wykłady i ćwiczenia planowane będą w oddzielnych dniach, tak aby nie nakładały się na siebie. W każdym dniu zajęć masz albo tylko wykłady, albo tylko ćwiczenia.

x

Logistyk to zawód, który cieszy się dużym zainteresowaniem na rynku pracy. Firmy z różnych branż potrzebują specjalistów od zarządzania łańcuchem dostaw - od zakupów, przez magazynowanie, po dystrybucję. Studia na kierunku logistyka dają tytuł inżyniera, trwają 3,5 roku (7 semestrów) .

Nauczysz się, jak efektywnie zarządzać procesami produkcyjnymi, logistycznymi, projektowymi i doradczymi w różnych typach organizacji. W czasie studiów zapoznasz się z działaniem programu FlexSim, który pozwala na symulowanie przepływów, ich modelowanie i optymalizację.

Na zajęciach poznasz doświadczonych wykładowców, którzy nauczą Cię, jak logistyka pomaga obniżać koszty, zwiększać satysfakcję klienta i zdobywać przewagę nad konkurencją. Na podstawie danych z rzeczywistych organizacji, opracujesz rozwiązania dla typowych problemów i wyzwań związanych z logistyką

logistyka

Studiując na naszym Uniwersytecie spotkasz na zajęciach przedstawicieli naszych partnerów biznesowych, do których  m.in. należą: Fresh Logistics, Kuehne+Nagel, Hellmann, ENPIRE, EMKA Michał Wyrzykowski-Kuć, TOR Zespół Doradców Gospodarczych.

 

Studenci 2023 1

Podczas zajęć w pracowni logistycznej poznasz praktyczne narzędzia stosowane w logistyce. Poznasz ogólnoświatowe trendy wpływające na sterowanie globalnymi przepływami towarów, osób i informacji przy wykorzystaniu innowacyjnych technologii IT oraz dowiesz się, na jakich zasadach działają współcześnie transport i magazynowanie

x

Nauczysz się korzystać z nowoczesnego oprogramowania stosowanego w obsłudze procesów logistycznych w większości firm na świecie.

Zajęcia ogólnouczelniane

Zintegruj się i poznaj nas lepiej - w pierwszych dniach studiowania zapraszamy studentów do udziału w zajęciach Studiowanie w WSB Merito. Program ten zapewni Ci wdrożenie się w życie uniwersytetu, poznanie zasad studiowania, a przede wszystkim sprawi, że szybko poznasz grupę, w której będziesz studiować.

zajęcia kierunkowe

Zdobywaj umiejętności praktyczne podczas zajęć “projekt semestralny”, w trakcie których wraz z zespołem projektowym wspólnie rozwiążecie konkretne problemy zawodowe pod okiem prowadzącego – doświadczonego praktyka. Projekty realizowane są w oparciu o case’y zaczerpnięte z praktyki oraz we współpracy z firmami.

Zajęcia rozwijające uniwersalne

Rozwijaj uniwersalne kompetencje przyszłości w trakcie zajęć, podczas których kluczowe jest nastawienie na relacje, umiejętności organizacyjne, kompetencje twórcze, ciągłe uczenie się oraz etyczność działania. Zajęcia realizowane są w dwóch blokach: kompetencje przedsiębiorcze (biznesowe) i wyzwania przyszłości.

Zajęcia pozaprogramowe

Możesz rozwijać także unikalny zestaw kompetencji podczas zajęć pozaprogramowych indywidualizujących ścieżkę kształcenia. Otrzymasz m.in. dostęp do certyfikowanych warsztatów organizowanych przez BKiP i weźmiesz udział w innowacyjnych projektach społecznych organizowanych przez Uniwersytet wzbogacających Twoje portfolio.

Biuro karier strona maj 2023

Jako student WSB Merito możesz skorzystać z pomocy Biura Karier i Praktyk i już w trakcie studiów zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe.

W celu usprawnienia tego procesu, umożliwiliśmy naszym studentom dostęp do JobTeasera, portalu kariery i ofert pracy, który jest używany w Europie przez ponad 700 uczelni. To miejsce, gdzie w szybki i łatwy sposób pracodawcy mogą dodawać oferty pracy i kontaktować się ze studentami.

 

Zobacz więcej

dla kogo

Jeśli lubisz planować, organizować, negocjować i pracować w zmiennych warunkach, kierunek Logistyka jest dla Ciebie. Nauczysz się zarządzać łańcuchami dostaw, transportem i magazynowaniem w różnych branżach. Rozwiniesz swoje umiejętności komunikacyjne i analityczne.

Cechy kierunku:

Hantel
studia nastawione na praktykę
Monitor
specjalistyczne oprogramowanie
2 specjalności do wyboru
zajęcia prowadzone przez ekspertów i praktyków branży

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Analizować i oceniać problemy logistyczne w organizacji.
x
Wykorzystywać zasady i metody rozwiązywania problemów logistycznych w przedsiębiorstwie.
Projektować procesy logistyczne i zarządzać infrastrukturą logistyczną.
Optymalizować i racjonalizować procesy i usprawniać systemy logistyczne w organizacji.
Będziesz zarządzać procesem zakupów i łańcuchem dostaw.
Wykorzystywać wiedzę o funkcjonowaniu centrów logistycznych i stref wolnocłowych.
Wypełniać dokumentację logistyczną przy wykorzystaniu specjalistycznego oprogramowania komputerowego.
komputer 1
Tworzyć koncepcję obsługi logistycznej w krajowym i międzynarodowym obrocie towarowym.
Zarządzać procesem wyboru i kontraktowania dostawców usług logistycznych, znając praktyczne aspekty i uwarunkowania rynku TSL.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Inżynieria procesów transportowych
Niestacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie Rekrutacja zakończona
od 545 zł
Logistyka międzynarodowa
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie Od marca
od 478 zł 545 zł
Logistyka w e-commerce
Niestacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie Rekrutacja zakończona
od 545 zł
Logistyka w małych i średnich przedsiębiorstwach
Niestacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie Rekrutacja zakończona
od 545 zł
Transport, spedycja, magazynowanie
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie Od marca
od 478 zł 545 zł

Program studiów

Program studiów obejmuje przedmioty kierunkowe, realizowane przez wszystkich studentów oraz przedmioty specjalnościowe indywidualnie dobrane do poszczególnych specjalności, które możesz wybrać. 

Zobacz program studiów

Wykładowcy

M_Kalbarczyk
Mirosław Gumularz
c
Dorota
d
Dorota Narojczyk
dr hab. Piotr Lewandowski
dr Edyta Łyszkowska
Prof. dr hab. Jerzy Bogdanienko
dr Jakub Doński-Lesiuk
dr Magdalena Kalbarczyk

Menedżer kierunku logistyka i ekonomia na Uczelni WSB Merito w Warszawie. Doktor nauk społecznych (specjalność logistyka) oraz magister ekonomii. Doświadczony adiunkt, wykłada przedmioty związane z logistyką, ekonomią oraz gospodarką magazynową w Społecznej Akadmii Nauk oraz na...

dr Mirosław Gumularz

Studia prawnicze ukończył na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Absolwent Szkoły Prawa Amerykańskiego organizowanej przez The Catholic University of America, Columbus School of Law.

 

Ukończył także studia podyplomowe „Prawo Dowodowe” na Wydziale Prawa i Administracji UJ...

dr hab. inż. Mariusz Bednarek

Profesor Uczelni WSB Merito w Warszawie oraz Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, Wiceprezes Instytutu Industry 4.0. Posiada wiele lat doświadczenia jako doradca biznesowy oraz profesor  tytularny i „visiting” Uniwersytetów i Szkół Wyższych polskich, meksykańskich, kanadyjskich,...

Dorota Szczakowska

Odbyła studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, w dziedzinie: nauki ekonomiczne, w dyscyplinie: nauki o zarządzaniu. Obecnie jest w trakcie badań i pisania pracy doktorskiej w katedrze Logistyki.

 

Jest praktykiem specjalizującym się w optymalizacji łańcuchów...

Małgorzata Tyszko-Gasik

Absolwentka trzech uczelni wyższych na kierunkach politologia, promocja reklama, zarządzanie -  specjalizacja HR oraz prawo. Absolwentka 4- letnich seminariów doktorskich na kierunku prawo, specjalizacja - prawo karne. W przeszłości czynny uczestnik rynku biznesowego. Obecnie wykładowca...

Dorota Narojczyk

Jest absolwentką Uniwersytetu Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończyła matematykę o specjalizacjach matematyka stosowana i matematyka finansowa. Jest wieloletnim pracownikiem Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej i WSB Merito w Warszawie, na których wykłada przedmioty takie jak...

dr hab. Piotr Lewandowski

W latach 1984–2003 byłem asystentem i adiunktem w Katedrze Prawa Morskiego Uniwersytetu Gdańskiego. Odbywał staż na Uniwersytecie w Hamburgu, a następnie doktoryzował się w St. Hughes College of Oxford University. Jest autorem publikacji z zakresu prawnych aspektów ochrony środowiska...

dr Edyta Łyszkowska

Medioznawca, rzecznik prasowy instytutu badawczego AGB Nielsen Media Research zajmującego się elektronicznym pomiarem widowni telewizyjnej. Realizowała projekty, których rezultatem były między innymi publikacje raportów telewizyjnych 2002–2008 czy moda na reality show w telewizji. Jest...

Prof. dr hab. Jerzy Bogdanienko

Specjalizuje się w teorii zarządzania i organizacji, zarządzaniu innowacjami oraz zarządzaniu środowiskowym. Należy do pierwszych polskich ekonomistów, którzy już w latach 80. badali odnawialne źródła energii. Analizował także ekonomiczne aspekty transformacji energetyki,...

dr Jakub Doński-Lesiuk

Doktor nauk ekonomicznych (Uniwersytet Gdański), absolwent stosunków międzynarodowych (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu). Ówczesny stypendysta w Eurazjatyckim Uniwersytecie Państwowym w Astanie i Kazachskiej Akademii Transportu i Komunikacji w Ałmaty.

 

Urzędnik służby...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Zasady rekrutacji

Studentem studiów inżynierskich na kierunku Logistyka możesz zostać po ukończeniu szkoły średniej, zdaniu matury i odebraniu świadectwa dojrzałości. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz złożenie kompletu dokumentów i spełnienie wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

Poznaj zasady rekrutacji i zapisz się na studia w 5 prostych krokach.

Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia I stopnia, jednolite studia magisterskie, studia II stopnia

nie zapomnij pobrać biletu w systemie kolejkowym

Godziny otwarcia:
  • pn: 11:00 - 18:00
  • wt-pt: 08:00 - 16:00
Pobierz stronę do PDF