Co zyskujesz, studiując ekonomię w WSB Merito?

Forma studiów

Studia na tym kierunku możesz realizować w formie stacjonarnej i niestacjonarnej.

 

W formie stacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w ciągu tygodnia - zwyczajowo są to 3 lub 4 dni w tygodniu.

 

W formie niestacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w weekendy.

Sposób realizacji studiów

Studia na tym kierunku możesz realizować w sposób hybrydowy:

  • wykłady realizowane będą zdalnie przy użyciu aplikacji MS Teams, 
  • ćwiczenia, konwersatoria i lektoraty będą odbywać się w salach Uniwersytetu.

Wykłady i ćwiczenia planowane będą w oddzielnych dniach, tak aby nie nakładały się na siebie. W każdym dniu zajęć masz albo tylko wykłady, albo tylko ćwiczenia.

Studia na kierunku ekonomia w WSB Merito w Warszawie przygotowują do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, a także do pracy w organizacjach i instytucjach działających w różnych branż na rynku międzynarodowym. W trakcie studiów poznasz zasady rządzące gospodarką i rynkiem oraz zrozumiesz, jak tę wiedzę wykorzystać w praktyce. 

Ekonomia jest nauką społeczną, dlatego na tym kierunku zdobędziesz wiedzę z różnych dziedzin, takich jak globalna gospodarka, wybrane zagadnienia polityczne, finanse, wiedza o społeczeństwie.
Stawiamy na praktyczny profil kształcenia, na zajęciach spotykasz ekspertów, którzy przekażą Ci praktyczną wiedzę. Program studiów został przygotowany we współpracy z partnerami kierunku, u których masz szansę odbyć praktyki lub staż zgodny z kierunkiem studiów.

Zajęcia ogólnouczelniane

Zintegruj się i poznaj nas lepiej - w pierwszych dniach studiowania zapraszamy studentów do udziału w zajęciach Studiowanie w WSB Merito. Program ten zapewni Ci wdrożenie się w życie uniwersytetu, poznanie zasad studiowania, a przede wszystkim sprawi, że szybko poznasz grupę, w której będziesz studiować.

zajęcia kierunkowe

Zdobywaj umiejętności praktyczne podczas zajęć “projekt semestralny”, w trakcie których wraz z zespołem projektowym wspólnie rozwiążecie konkretne problemy zawodowe pod okiem prowadzącego – doświadczonego praktyka. Projekty realizowane są w oparciu o case’y zaczerpnięte z praktyki oraz we współpracy z firmami.

Zajęcia rozwijające uniwersalne

Rozwijaj uniwersalne kompetencje przyszłości w trakcie zajęć, podczas których kluczowe jest nastawienie na relacje, umiejętności organizacyjne, kompetencje twórcze, ciągłe uczenie się oraz etyczność działania. Zajęcia realizowane są w dwóch blokach: kompetencje przedsiębiorcze (biznesowe) i wyzwania przyszłości.

Zajęcia pozaprogramowe

Możesz rozwijać także unikalny zestaw kompetencji podczas zajęć pozaprogramowych indywidualizujących ścieżkę kształcenia. Otrzymasz m.in. dostęp do certyfikowanych warsztatów organizowanych przez BKiP i weźmiesz udział w innowacyjnych projektach społecznych organizowanych przez Uniwersytet wzbogacających Twoje portfolio.

Biuro karier strona maj 2023

Jako student WSB Merito możesz skorzystać z pomocy Biura Karier i Praktyk i już w trakcie studiów zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe.

W celu usprawnienia tego procesu, umożliwiliśmy naszym studentom dostęp do JobTeasera, portalu kariery i ofert pracy, który jest używany w Europie przez ponad 700 uczelni. To miejsce, gdzie w szybki i łatwy sposób pracodawcy mogą dodawać oferty pracy i kontaktować się ze studentami.

 

Zobacz więcej

dla kogo

Kierunek ekonomia to kierunek dla osób, które chcą realizować swoją pasję ekonomiczną jako specjaliści-analitycy w przedsiębiorstwach, menedżerowie firmach leasingowych i ubezpieczeniowych w sektorze publicznym jak i prywatnym.

Cechy kierunku:

Organizacja
praktyki w firmach z branży
Uścisk dłoni
zajęcia z praktykami biznesu
Projekt
dodatkowe certyfikaty
Tryby
case studies
Artur Kwasek

Żyjemy w niezwykle dynamicznie zmieniającym się otoczeniu, w stanie chronicznych zmian i destabilizacji. Cały świat zmaga się z pandemią COVID-19, której konsekwencje ekonomiczne są trudne do przewidzenia, ale wszyscy będziemy je odczuwać. Jeśli chcesz zrozumieć otaczający nas świat i nauczyć się żyć w warunkach nowego modelu globalnej gospodarki opartej na wiedzy, to zapraszam Cię na kierunek ekonomia w WSB Merito w Warszawie.

dr Artur Kwasek

wykładowca w WSB Merito w Warszawie

Michał Suder

Cenię sobie pracę w grupie i kreatywne rozwiązywanie problemów, a moje studia dokładnie na tym polegają. Wykładowcy prowadzą zajęcia w ciekawy sposób, mam więc poczucie, że naprawdę się rozwijam i uczę przydatnych rzeczy. Na co dzień udzielam się charytatywnie, społecznie i medialnie.

Michał Suder

Student WSB Merito

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Rozumieć mechanizmy rządzące gospodarką oraz analizować i interpretować dane ekonomiczne.
Prowadzić działalność gospodarczą.
Interpretować przyczyny oraz prognozować przebieg i skutki procesów gospodarczych w przedsiębiorstwie.
Wyceniać wartość ekonomiczną przedsiębiorstw (w tym start-upów) i projektów biznesowych.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Biznes międzynarodowy
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Od marca
od 418 zł 485 zł
Doradztwo gospodarcze
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Rekrutacja zakończona
od 485 zł
Ekonomia i business English
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Rekrutacja zakończona
od 485 zł
Ekonomia menedżerska
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Rekrutacja zakończona
od 485 zł

Program studiów

Program studiów obejmuje przedmioty kierunkowe, realizowane przez wszystkich studentów oraz przedmioty specjalnościowe indywidualnie dobrane do poszczególnych specjalności, które możesz wybrać.

Zobacz program studiów

Wykładowcy

M_Kalbarczyk
dr Magdalena Kalbarczyk

Menedżer kierunku logistyka i ekonomia na Uczelni WSB Merito w Warszawie. Doktor nauk społecznych (specjalność logistyka) oraz magister ekonomii. Doświadczony adiunkt, wykłada przedmioty związane z logistyką, ekonomią oraz gospodarką magazynową w Społecznej Akadmii Nauk oraz na...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Zasady rekrutacji

Studentem studiów I stopnia na kierunku Ekonomia możesz zostać po ukończeniu szkoły średniej, zdaniu matury i odebraniu świadectwa dojrzałości. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz złożenie kompletu dokumentów i spełnienie wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

Poznaj zasady rekrutacji i zapisz się na studia w 5 prostych krokach.

Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia I stopnia, jednolite studia magisterskie, studia II stopnia

nie zapomnij pobrać biletu w systemie kolejkowym

Godziny otwarcia:
  • pn: 11:00 - 18:00
  • wt-pt: 08:00 - 16:00
Pobierz stronę do PDF