Świat kręci się wokół jedzenia, bo od niego zależy życie, ale przez żołądek prowadzi też droga do zdrowia i samopoczucia. Dlatego spójrzmy na jedzenie i towarzyszące mu zachowania od dietetycznej strony! Przyjrzyjmy się mitom, zaburzeniom odżywiania oraz sposobom na utrzymanie sylwetki.

 

Zapraszamy do wysłuchania rozmów z dietetykami - wykładowcami kierunku studiów dietetyka na naszej uczelni, którzy zdradzą kulisy swojej pracy, ciekawe przypadki i podpowiedzą, jak zostać dietetykiem.

 

Od dietetycznej strony - to:

- 2 podcasty do wysłuchania bezpłatnie i w dowolnej chwili,

- 2 doświadczonych dietetyków, którzy dzielą się wiedzą,

- idealne wprowadzenie zawodu dietetyka!

 

 

Posłuchaj podcastów z udziałem naszych ekspertów:

 

Zawód: dietetyk. Czy ma przyszłość, na czym polega, jak zacząć? 

Kim jest dietetyk, jak pracuje i co charakteryzuje ten zawód? Jak zostać dietetykiem i czy są potrzebne uprawnienia? Czym różni się dietetyka od psychodietetyki? Jakie ścieżki kariery ma się do wyboru w branży? Na te i wiele innych pytań odpowie i swoimi doświadczeniami podzieli się wykładowca kierunku studiów dietetyka dr inż. Joanna Pieczyńska, psychodietetyk, technolog żywności, naukowiec i doradca żywieniowy z kilkunastoletnim doświadczeniem pracy z pacjentami. Zapraszamy do wysłuchania podcastu pt. „Zawód: dietetyk. Czy ma przyszłość, na czym polega, jak zacząć?”, który szczególnie polecamy osobom planującym studia i pracę w zawodzie dietetyka.  

 

 

 

Skomplikowana relacja z jedzeniem, czyli o zaburzeniach odżywiania 

Wspaniale, gdy jedzenie stanowi źródło energii, zdrowia i dostarcza przyjemności. Bywa jednak, że relacja z jedzeniem staje się skomplikowana i przekształca w chorobę. O tym, z jakimi najczęściej występującymi zaburzeniami odżywiania spotyka się w swojej pracy dietetyk, opowie dr hab. Katarzyna Zabłocka-Słowińska, doradczyni żywieniowa i specjalistka psychodietetyki, członkini Komitetu Nauk o Żywieniu Człowieka Polskiej Akademii Nauk, popularyzatorka wiedzy o odżywianiu oraz wykładowczyni kierunku studiów dietetyka. W podcaście zostaną przedstawione najczęściej występujące zaburzenia odżywiania wraz z charakterystycznymi objawami, kryteriami diagnostycznymi według Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-11, a także ścieżka postępowania terapeutycznego przy określonym zaburzeniu. Omówiona zostanie również rola interdyscyplinarnego podejścia do leczenia zaburzeń odżywiania, a także wpływ nieprawidłowych nawyków żywieniowych i błędnych przekonań na zdrowie człowieka. To jednak nie wszystko! Porozmawiamy o tzw. kulturze diet, która paradoksalnie wyzwala i podtrzymuje zaburzenia odżywiania oraz o tym, jak i kiedy zaburzone postrzeganie własnego ciała wpływa na relację z jedzeniem. Powiemy również, co może szkodzić a co z pewnością przybliża pacjenta do odzyskania zdrowej relacji z jedzeniem. Podcast pt. „Skomplikowana relacja z jedzeniem, czyli o zaburzeniach odżywiania” polecamy przyszłym dietetykom i osobom pracującym już w zawodzie, oraz wszystkim, którzy chcieliby poszerzyć wiedzę o zaburzeniach odżywiania, ich przyczynach i drodze do zdrowia. 


Dietetyka - nowy kierunek studiów!

 

Dietetyka to nowy kierunek studiów na naszej uczelni, rekrutacja trwa a zajęcia ruszą już w październiku w nowo wybudowanym obiekcie uczelni, gdzie otwarte zostaną nowoczesne pracownie i laboratoria. Studenci dietetyki będą mieć zajęcia praktyczne w m.in.: pracowni anatomii i fizjologii, chemii, biochemii, mikrobiologii, pracowni dietetycznej oraz pracowni gastronomicznej. Na dietetyce do wyboru są trzy specjalności:

  • dietetyka kliniczna,
  • psychodietetyka
  • dietetyka w sporcie. 

Myślisz o studiach i pracy w zawodzie dietetyka?
Nie czekaj! Dowiedz się więcej o kierunku studiów!

 

Dietetyka - chcę wiedzieć więcej

 

Czytaj więcej