Wygodne zapisy na studia - krok po kroku

Studia podyplomowe możesz podjąć, jeśli masz wykształcenie wyższe (licencjackie, inżynierskie lub magisterskie). Oznacza to, że nie musisz posiadać dyplomu magistra i już po studiach I stopnia zacząć studia podyplomowe. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz złożenie kompletu dokumentów i spełnienie wymogów wynikających z zasad rekrutacji. 

sp

Sprawdź nową możliwość przejścia procesu rekrutacji z Kontem Kandydata. Zaprojektowaliśmy je tak, by maksymalnie ułatwić Ci zostanie uczestnikiem studiów podyplomowych Uniwersytetu WSB Merito. 

 

Co zyskujesz, zakładając konto:  

 • proces rekrutacji przejdziesz online,  

 • dostarczysz dokumenty, podpiszesz umowę i dokonasz wymaganych płatności z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem internetu,  

 • sprawdzisz status swoich rekrutacji i dokumentów oraz historię zapisów,  

 • w każdej chwili dokończysz przerwany proces uzupełniania formularza rekrutacyjnego.   

 

Pamiętaj, aby dostarczyć nam osobiście oryginały wymaganych dokumentów. 

Rekrutacja z Kontem Kandydata

KROK 1

Wybierz kierunek studiów odpowiedni dla siebie, przejdź do zapisów online i wybierz opcję „Załóż konto” w prawym, górnym rogu. 

KROK 2

Załóż Konto Kandydata i przejdź proces rekrutacji na wybrany przez Ciebie kierunek studiów. Znajdziesz tu również listę wszystkich dokumentów, które trzeba dostarczyć, by spełnić wymogi rekrutacyjne i zostać uczestnikiem studiów podyplomowych Uniwersytetu WSB Merito. 

Jeżeli jesteś naszym studentem lub absolwentem, możesz pominąć proces zakładania konta i od razu zalogować się do niego loginem i hasłem, którego używasz w Extranecie. Część pól formularza zostanie uzupełniona automatycznie wcześniej przekazanymi nam danymi. 

 

KROK 3

Po założeniu konta i wypełnieniu formularza rekrutacyjnego masz 7 dni na skompletowanie, dołączenie i podpisanie niezbędnych dokumentów. Tylko dzięki Kontu Kandydata możesz to wszystko zrobić bez wychodzenia z domu, online, szybko i wygodnie! 

 

W przypadku wymienionych poniżej kierunków ustala się dodatkowe kryteria kwalifikacyjne:

 • Cyberbezpieczeństwo systemów informatycznych i telekomunikacyjnych - konieczne jest złożenie zaświadczenia o niekaralności.
 • Informatyka i edukacja informatyczna dla nauczycieli -wymagane jest posiadanie przygotowania pedagogicznego.
 • Język angielski w biznesie – wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie B1. Kandydat, który nie udokumentuje swoich kwalifikacji językowych dyplomem lub certyfikatem, jest zobowiązany poddać się testowi sprawdzającemu. Na podstawie wyniku osiągniętego przez kandydata podjęta zostanie decyzja o zakwalifikowaniu się na wyżej wymienione studia podyplomowe.
 • Język niemiecki w biznesie - wymagana jest znajomość języka niemieckiego na poziomie B2. Kandydat, który nie udokumentuje swoich kwalifikacji językowych dyplomem lub certyfikatem, jest zobowiązany poddać się testowi sprawdzającemu. Na podstawie wyniku osiągniętego przez kandydata podjęta zostanie decyzja o zakwalifikowaniu się na wyżej wymienione studia podyplomowe.
 • Kolegium doktorskie - wymagane jest wykształcenie wyższe magisterskie.
 • Kosmetologia – konieczne dostarczenie zaświadczenia lekarskiego wystawionego przez lekarza medycyny pracy lub lekarza uprawnionego do wykonywania badań profilaktycznych o braku przeciwskazań do podjęcia nauki na studiach (poniżej w dokumentach do pobrania znajduje się wzór zaświadczenia lekarskiego jaki można przedstawić na wizycie lekarskiej).
 • Przygotowanie pedagogiczne – wymagane jest ukończenie studiów, które zapewniają merytoryczne przygotowanie do nauczania danego przedmiotu (rodzaju zajęć) zgodnie z rozporządzeniem   z rozporządzeniem MEN z dnia zgodnie z rozporządzeniem   z rozporządzeniem MEN z dnia 14 września 2023 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli z późniejszymi zmianami (Dz.U. 2023 poz. 2102).
 • Przygotowanie pedagogiczne dla psychologówwymagane jest ukończenie studiów na kierunku psychologia zgodnie z rozporządzeniem  zgodnie z rozporządzeniem z rozporządzeniem MEN z dnia 14 września 2023 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli z późniejszymi zmianami (Dz.U. 2023 poz. 2102).
KROK 4

Bądź spokojny, w razie pytań, pracownicy Biura Rekrutacji pomogą Ci i przekażą wszelkie niezbędne informacje. Cały czas jesteśmy z Tobą w kontakcie telefonicznym i e-mailowym!

Krok 5

To już! Jesteś uczestnikiem studiów podyplomowych w Uniwersytecie WSB Merito!  

Informacje dotyczące pierwszego zjazdu (termin, godziny oraz plan zajęć) zostaną przesłane przez Dział Studiów Podyplomowych na wskazany w formularzu adres
e-mail na około 2 tygodnie przed planowanym rozpoczęciem zajęć. 

Rekrutacja bez zakładania konta

Krok 1

Wybierz kierunek studiów odpowiedni dla siebie, przejdź do zapisów online i rozpocznij wypełnianie formularza rekrutacyjnego.  

Krok 2

Po wypełnieniu formularza i zakończeniu rejestracji wyślemy na Twój adres e-mail automatycznie wygenerowane i wypełnione dokumenty.  

Spokojnie, poprowadzimy Cię przez proces zapisu oraz przypomnimy  o wszystkich wymaganych dokumentach, które musisz jeszcze zgromadzić. 

Krok 3

W ciągu 7 dni od daty zapisu na studia dostarcz do nas komplet dokumentów wraz z podpisaną i zaparafowaną na każdej stronie umową. Aby proces rekrutacji na studia nie sprawił Ci kłopotu, możesz to zrobić na kilka sposobów:  przychodząc osobiście, korzystając ze skrzynki na dokumenty, wysyłając je do nas pocztą tradycyjną.

Krok 4

Bądź spokojny, w razie pytań, pracownicy Biura Rekrutacji pomogą Ci i przekażą wszelkie niezbędne informacje. Cały czas jesteśmy z Tobą w kontakcie telefonicznym i e-mailowym! 

Krok 5

To już! Jesteś uczestnikiem studiów podyplomowych w Uniwersytecie WSB Merito!  

Informacje dotyczące pierwszego zjazdu (termin, godziny oraz plan zajęć) zostaną przesłane przez Dział Studiów Podyplomowych na wskazany w formularzu adres
e-mail na około 2 tygodnie przed planowanym rozpoczęciem zajęć. 

Nie czekaj, zapisz się online. Pierwsi korzystają najwięcej!

do 31 lipca
czesne już od
285 zł
262 zł
miesięcznie

Zapisując się do 31 lipca, zyskujesz 800 zł, dzięki:

 • 400 zł zniżki w czesnym rozliczanej przez cały okres studiów, proporcjonalnie do wybranego systemu ratalnego,
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 240 zł

 

Jeśli jesteś naszym absolwentem(-tką), zyskujesz jeszcze więcej! Twoja zniżka wyniesie 1000 zł:

 • 600 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest przez cały okres studiów, proporcjonalnie do wybranego systemu ratalnego,
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.