Kto tworzy Uniwersytet

Nasza uczelnia to przede wszystkim ludzie. Atmosfera, którą tworzą, ich energia i zaangażowanie sprawiają, że czują się tutaj dobrze, rozwijają skrzydła i realizują swoje cele edukacyjne i zawodowe. Po prostu - chcą tu być.
 

WŁADZE UCZELNI

Rektor, Kanclerze,  Dziekani i Prodziekani.  Na co dzień zajęci i zabiegani, często spotykani w przelocie na korytarzach. Niezmiennie uśmiechnięci i pomocni. To oni dbają o to, by szkoła funkcjonowała prawidłowo, brała udział w prestiżowych konkursach i rankingach, miała świetne relacje z przedsiębiorcami i pracodawcami w regionie. Decydują o programach studiów i ważnych inwestycjach uczelni. Bez nich nie odbyłaby się żadna ważna uroczystość. Chyba nikt nie może wyobrazić sobie rozpoczęcia i zakończenia roku na uczelni wyższej bez czerwonego płaszcza, uśmiechu i przemowy Rektora?
 

WYKŁADOWCY

Są partnerami, doradcami i mentorami. Mogą zostać w pamięci na całe życie, bo często to oni stają się autorytetami i wyznaczają ścieżkę rozwoju. Pomocni i otwarci, ale też zdecydowani i wymagający. Wiedzą, że nie chodzi o to, by “kosić” na egzaminie, lecz o to by studenci naprawdę rozumieli co robią, czego się uczą i w jaki sposób wykorzystają swoją wiedzę w życiu i pracy. Zawsze z dystansem do siebie i otwartym umysłem - często to oni uczą się najnowszych trendów i nowoczesnych rozwiązań od swoich studentów.
 

ABSOLWENCI

Nasi absolwenci to tysiące osób z całej Polski. Odważnych, przebojowych i ambitnych. Z różną wizją i pomysłem na życie, w naszej uczelni przeszli jedną z najważniejszych edukacyjnych ścieżek. To ona ostatecznie uformowała ich poglądy, pomogła w budowaniu kariery zawodowej lub zmotywowała do otwarcia własnych działalności i przedsiębiorstw. Wracają do nas, wspominają, opowiadają i dzielą się wiedzą. Często - zostają naszymi wykładowcami, mając nie tylko wiedzę teoretyczną, ale spore, praktyczne doświadczenie zawodowe. Ze wszystkich jesteśmy niezmiennie dumni. 
 

STUDENCI

To najliczniejsza, najbardziej różnorodna grupa. Bez nich wysiłek władz i wykładowców nie miałby sensu. Dzięki nim na korytarzach jest wesoło, głośno i kolorowo. Zarażają świeżą energią i entuzjazmem - każdy student to inna, ciekawa historia, potencjał do odkrycia i osoba, od której można się czegoś nauczyć! To dla nich, a właściwie dzięki nim, wykładowcy nieustannie poszukują i uczą się jakościowych rozwiązań, wymyślają nowe sposoby nauczania, piszą książki i dzielą się doświadczeniem. Zaangażowanie studentów, ich porażki, sukcesy i pasje, każdego roku z nową siłą, tworzą nieprawdopodobną atmosferę i energię uczelni.
 

PRACOWNICY

Pracownicy administracji to prawdziwi bohaterowie drugiego planu. Pracują w biurze karier, dziekanacie, bufecie, szatni czy bibliotece. Dbają o to, by każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, który może poprawić samopoczucie, jakość nauczania czy komfort przebywania w szkole, po prostu dział się  gdzieś w tle. Dzięki nim uczelnia bierze udział w targach edukacyjnych, niezmiennie powiększa swój księgozbiór, komputery i sprzęty w laboratoriach działają poprawnie, a w toaletach nie gaśnie światło. Dzięki nim też studenci mają gdzie przechowywać swoje rzeczy, a między zajęciami mogą zjeść ciepły posiłek. 
 

Dlaczego warto być studentem WSB Merito?

Zajęcia i wykłady, to przygoda. Uczymy się od wykładowców, ekspertów, gości specjalnych, którzy odwiedzają nas na zajęciach, oraz od siebie nawzajem.
Na zajęciach pracujemy warsztatowo.Żaden pomysł i uwaga nie zostają bez komentarza naszych wykładowców.
Nasi wykładowcy, to specjaliści i bardzo im ufamy. Pomagają i wspierają w obszarach dla nas trudnych i skomplikowanych.
Studia to dla nas idealny czas by znaleźć przyjaciół i nawiązać relacje. Wspólnie spędzamy czas na uczelni, uczymy się i dzielimy doświadczeniami z pracy.
Pierwsza praca to duże przeżycie. To czas nowych wyzwań - studia, nieznane miasto, poszukiwanie pracy i pierwsze kroki stawiane w karierze zawodowej.
Oprócz uczelni i pracy bardzo ważne jest dla nas życie prywatne. Cieszymy się, że studia nie dominują naszego życia, a stają się po prostu jedną z jego ważnych części.