Co uzyskasz studiując kierunek logistyka na Uniwersytecie WSB Merito?

.

Kierunek logistyka możesz studiować stacjonarnie i niestacjonarnie. Jeśli wybierzesz studia stacjonarne, zajęcia będziesz mieć od wtorku do czwartku a jeśli wybierzesz studia niestacjonarne, zajęcia będziesz mieć w sobotę i niedzielę, średnio co drugi weekend. 

 

Po ukończeniu studiów uzyskasz tytuł inżyniera i zdobywasz jeden z bardziej poszukiwanych na rynku zawodów. Coraz więcej dużych firm ma dział, który zajmuje się wszystkimi obszarami związanymi z logistyką - od zakupów, przez magazynowanie, aż po dystrybucję. Logistyk jest potrzebny w firmach reprezentujących niemal każdą branżę. 

hybrydowo i online

Studia na tym kierunku możesz realizować w sposób:

 • Hybrydowy: wykłady zrealizujesz online (synchronicznie, na platformie Teams), a ćwiczenia w salach. W jednym dniu odbywają się tylko wykłady albo tylko ćwiczenia.
 • Online: zajęcia realizujesz głównie w oparciu o materiały zamieszczone na platformie Moodle. Z innymi studentami z roku spotkasz się dwa do trzech razy w ciągu semestru na zajęciach na uczelni. Studia realizujesz zgodnie z harmonogramem semestru, który wskaże Ci przedmioty (kursy) do zrealizowania i zaliczenia w określonym terminie. 

  Zaliczenia i egzaminy dotyczące kursów odbywają w określonym terminie (mogą się odbywać w siedzibie uczelni lub na platformie Moodle). Wszystkie egzaminy semestralne realizowane są w ustalonym terminie w budynku Uniwersytetu WSB Merito.

 

Logistics

Zajęcia odbywają się w specjalistycznych laboratoriach, gdzie zapoznasz się z profesjonalnymi programami AutoCAD, SAP.

 

Na studiach zrealizujesz kilkanaście rzeczywistych studiów przypadków opracowanych przez doświadczonych praktyków, m.in. przez firmy Delta Trans Transporte, JAS-FBG, Farmacol Logistyka, Kanet Software House czy Raben Polska.

 

Zajęcia mają charakter praktyczny, co optymalnie przygotowuje cię do przyszłej pracy zawodowej. Typowe kompetencje inżynierskie uzyskasz w laboratoriach z Fizyki, Towaroznawstwa, RFID, Dystrybucji czy w Pracowni Gier Strategicznych.

Logistyka, studenci

Na studiach spotykasz wykładowców, którzy pokażą Ci, że logistyka to narzędzie minimalizacji kosztów, maksymalizacji obsługi klienta oraz osiągania przewagi konkurencyjnej.

Bazując na informacjach z prawdziwych przedsiębiorstw i instytucji, wykonasz kilkanaście projektów ukierunkowanych na rozwiązanie najczęściej spotykanych w praktyce problemów i wyzwań. Będziesz mieć możliwość kreowania współczesnej logistyki poprzez aktywność w inżynierskich kołach naukowych.

Logistyka

Zajęcia laboratoryjne odbędziesz w jednej z 13 sal komputerowych. Prowadzący przykładają dużą uwagę do praktyki i zastosowania zdobytej wiedzy w życiu zawodowym. Wykorzystujemy również nowoczesne systemy informatyczne - współczesne trendy w logistyce. 

 

Zajęcia laboratoryjne prowadzone są w czterech blokach:

 1. Zastosowania podstawowych pakietów jak Microsoft Office, ze szczególnym naciskiem na Excel w tworzeniu prostych aplikacji obsługujących np. imprezy sportowe czy hurtownie produktów. Studenci tworzą  aplikacje i poznają logikę funkcjonowania różnych obiektów
studenci, inżynieria zarządzania

2. Metodologia symulacji gdzie studenci sami budują łańcuchy dostaw i przeprowadzają eksperymenty przy wykorzystaniu programu Exel, Versim oraz FlexSlim 
 

3. Wykorzystanie profesjonalnych narzędzi używanych w przedsiębiorstwach z branży logistycznej np. pakiet firmy SAP ERP.
 

4. Oprogramowanie wyspecjalizowane wykorzystujące technikę identyfikacji i ewidencji rejestracji - RFID. 

logo polskie stowarzyszenie menedżerów logistyki i zakupów

Studia online to możliwość udziału w całkowicie bezpłatnym, 6-semestralnym PROGRAMIE ROZWOJU TALENTÓW NAUKA przez PRAKTYKĘ realizowanym we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Menedżerów Logistyki i Zakupów. Program obejmie m.in.:

 • płatne staże dla najlepszych studentów
 • wizyty we wiodących centrach logistycznych w kraju i zagranicą
 • dodatkowe zajęcia prowadzone przez rozpoznawalnych praktyków z branży TSL
 • szkolenia z kompetencji cyfrowych i specjalistycznych w kontekście Zielonej Logistyki
 • kursy do egzaminów specjalistycznych.
studia online

Nie martw się! W trakcie studiów poznasz innych studentów i nabędziesz praktyczne umiejętności. Ćwiczenia i zajęcia praktyczne nadal realizowane będą w murach uczelni!

 

Jeśli chcesz sprawdzić czy studia online są dla Ciebie, wypełnij formularz, a na podany w nim adres e-mail otrzymasz dane do logowania do wersji próbnej:

 

Sprawdzam DEMO

Tryby
specjalistyczne oprogramowanie: AutoCAD, SAP ERP
Organizacja
zajęcia prowadzone przez doświadczonych praktyków
Dyplom
tytuł inżyniera
Monitor
nowoczesne laboratoria

Nie czekaj, zapisz się online. Pierwsi korzystają najwięcej!

do 31 lipca
czesne już od
395 zł
328 zł
miesięcznie

Zapisując się do 31 lipca, zyskujesz: 

 • 800 zł dzięki zniżce w czesnym, która na studiach I stopnia rozliczana jest na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną ratę czesnego.
 • Dodatkowo jesteś zwolniony(-na) z opłaty wpisowej w wysokości 85 zł.
 • Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz jeszcze więcej. Twoja zniżka w czesnym wyniesie 1200 zł i będzie rozliczana jest na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną ratę czesnego. 
 • Dodatkowo jesteś zwolniony(-na) z opłaty wpisowej w wysokości 85 zł. 

 

 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 328 zł

Studia na Uniwersytecie WSB Merito polecił mi kuzyn, który skończył logistykę. Poszłam dokładnie jego śladem. Mamy podobne zainteresowania i to dzięki niemu zrozumiałam, że odnajdę się w tym zawodzie. Może nawet stworzymy wspólnie jakiś biznes związany z logistyką i spedycją. Największym plusem studiowania na Uniwersytecie WSB Merito jest organizacja zajęć. Nie mam problemu z brakiem czasu i mogę swobodnie spotykać się ze znajomymi i studiować. Miałam okazję odbyć staże w firmach logistycznych. Dzięki temu przekonałam się, jak wygląda ta praca w rzeczywistości. Po studiach inżynierskich już myślę o magisterce. W głowie mam nawet kilka pomysłów na temat pracy dyplomowej.

Paula Pasternak

Studentka Uniwersytetu WSB Merito

Kidist Gateso

Wybrałam Uniwersytet WSB Merito ze względu na wysokie miejsce w rankingu szkół. Studiowanie tutaj ma wiele zalet, ale szczególnie ważny jest dla mnie wymiar praktyczny. To dzięki niemu mamy okazję poznać wiele ciekawych osób.
Aktualnie skupiam się na edukacji, a swoją przyszłość wiążę z logistyką. Lubię pracować z ludźmi, świetnie czuję się w roli lidera. Mam nadzieję, że w przyszłości będę miała szansę zarządzać grupą ludzi i wspierać ich rozwój zawodowy. Liczę, że moja praca przyczyni się również do rozwoju mojej ojczyzny, którą jest Etiopia.

Kidist Gateso

Studentka Uniwersytetu WSB Merito

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Będziesz analizować procesy logistyczne i spedycyjne.
Nauczysz się skutecznie i efektywnie zarządzać procesami logistycznymi we wszystkich sferach funkcjonowania przedsiębiorstwa.
Inżynieria zarządzania
Dowiesz się, jak zarządzać procesami logistycznymi w skali globalnej.
Logistyka, studenci
Będziesz zarządzać procesem zakupów i łańcuchem dostaw.
Dowiesz się, jak wykorzystywać nowoczesne rozwiązania informatyczne w projektowaniu procesów i systemów logistycznych oraz zarządzać logistyką w przedsiębiorstwie.
studia licencjackie, Wyższa Szkoła Bankowa
Nauczysz się realizować zadania w zakresie budowy systemów logistycznych.
Inżynieria zarządzania
Będziesz potrafił organizować procesy transportowe oraz stosować nowoczesne rozwiązania technologiczne w transporcie i spedycji międzynarodowej.
Opanujesz umiejętności sterowania przepływem informacji w łańcuchach dostaw, a także nauczysz się optymalizować koszty logistyczne.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Inteligentne systemy logistyczne
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Online Studia inżynierskie Dofinansowane
od 383 zł 450 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 383 zł
Logistyka handlu i dystrybucji
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie
od 383 zł 450 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 383 zł
Logistyka i spedycja międzynarodowa
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Online Studia inżynierskie Dofinansowane
od 383 zł 450 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 383 zł
Logistyka produkcji
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie
od 383 zł 450 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 383 zł
Logistyka transportu
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie
od 383 zł 450 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 383 zł
Logistyka w małych i średnich przedsiębiorstwach
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie
od 383 zł 450 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 383 zł
Zarządzanie usługami logistycznymi
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie
od 383 zł 450 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 383 zł
Zielona logistyka
Niestacjonarne Online Studia inżynierskie Dofinansowane
od 383 zł 450 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 383 zł

Program studiów

Przedmioty podstawowe i kierunkowe:
Zobacz program studiów

Wykładowcy

dr inż. Jarosław Kobryń
Maciej Banasik
Rafał Burdzik
Katarzyna Dohn
Daniel Gaś
dr Barbara Koclęga-Kulpa
Włodzimierz Kramarz
dr Tomasz Kulpa
Aleksander Lisiecki
Małoszyc
Mariola Mastalerz
Mirosław Matusek
dr Robert Orpych
Prof. dr hab. Paweł Szewczyk
dr Paweł Tkaczyk
mgr inż. Marek Ziemian
Zbigniew Żebrucki
dr inż. Jarosław Kobryń

Inżynier w stopniu doktora nauk technicznych z zakresu budowy i eksploatacji maszyn, absolwent Politechniki Śląskiej. Adiunkt Uniwersytetu WSB Merito w Chorzowie, członek Polskiego Towarzystwa Naukowego Silników Spalinowych. Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji w czasopismach...

dr Maciej Banasik

W swojej pracy dydaktycznej zajmuje się prowadzeniem wykładów i ćwiczeń z zakresu m.in.: nadzoru makro- i mikrooostrożnościowego, polityki pieniężnej, portfela inwestycyjnego, inwestycji alternatywnych, rynków finansowych oraz finansów osobistych. 
Zajmuje się doradztwem w obszarze...

dr hab. inż. Rafał Burdzik

Jest autorem ponad 240 publikacji naukowych, oraz monografii, podręczników (w tym w języku angielskim i czeskim). Posiada bogate doświadczenie dydaktyczne, jako wykładowca wielu polskich i zagranicznych uczelni. Jest autorem aktualnych podstaw programowych w zawodach technik logistyk,...

dr hab. inż. Katarzyna Dohn

Z Uniwersytetem WSB Merito Chorzów jest  związana od 2006 roku. Stopień doktora nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu uzyskała w Politechnice Śląskiej w 2005 roku, doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu w Politechnice Śląskiej w 2016...

mgr Daniel Gaś

Menedżer kierunku bezpieczeństwo narodowe, Kierownik Zakładu Dydaktycznego Bezpieczeństwa Narodowego.

Menedżer z ponad dwudziestopięcioletnim doświadczeniem w zarządzaniu zasobami ludzkimi, sprzedażą i procesami dotyczącymi szeroko rozumianego bezpieczeństwa w sektorze finansowym....

dr Teresa Gądek-Hawlena

Autorka monografii pt. Procesy dostosowawcze podaży na rynku usług pocztowych w Polsce, współautorka monografii pt. Aktywność podmiotów sektora TSL w tworzeniu i realizacji strategii społecznej odpowiedzialności biznesu pod red. M. Michałowskiej, współautorka podręcznika...

dr Aleksandra Hadzik

Aleksandra Hadzik jest doktorem nauk prawnych. Manager oraz urzędnik z kilkunastoletnim doświadczeniem w zakresie zarządzania ubezpieczeniami społecznymi. 


W Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeszła pełną ścieżkę kariery od referenta do prezesa Kasy. Funkcję prezesa...

dr Barbara Koclęga-Kulpa

W pracy zawodowej – doświadczony analityk biznesowy w obszarze kredytowym; pracuje przy wdrożeniach nowych produktów kredytowych dla klientów indywidualnych. W pracy dydaktycznej – wykładowca, prowadzący zajęcia z matematyki, matematyki dyskretnej i matematyki finansowej. 

dr hab. inż. Włodzimierz Kramarz

Autor monografii: Modelowanie przepływów materiałowych w sieciowych łańcuchach dostaw. Odporność łańcucha dostaw wyrobów hutniczych, Difin 2013. Współautor podręcznika akademickiego: Metody i techniki ilościowe w logistyce stosowanej (Bendkowski, Kramarz) Gliwice 2011 (Nagroda...

dr Tomasz Kulpa

Prowadzi wykłady z matematyki, matematyki finansowej i ubezpieczeniowej oraz rachunku prawdopodobieństwa i statystyki. W pracy naukowej zajmuje się zagadnieniami związanymi z teorią ryzyka oraz niedeterministycznymi metodami optymalizacji.

dr inż. Agnieszka Kurc-Lisiecka

Adiunkt Uniwersytetu WSB Merito w Chorzowie. Absolwentka Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Adiunkt w Instytucie Naukowym Przedsiębiorczości i Innowacji Uniwersytetu WSB Merito w Chorzowie. Twórca i kierownik Laboratorium Towaroznawstwa w WSB....

dr hab. inż. Aleksander Lisiecki, prof. PŚ

Wykładowca, profesor PŚ, europejski inżynier EWE (European Welding Engineer), z-ca kierownika Katedry Spawalnictwa na Wydziale Mechanicznym Technologicznych Politechniki Śląskiej w Gliwicach, członek Rady Dziekańskiej oraz członek Wydziałowej Komisji ds. Zapewnienia Jakości...

mgr Małgorzata Małoszyc

Magister filologii angielskiej, lektor języka angielskiego z kilkunastoletnim doświadczeniem, egzaminator TOEIC. Pracuje zarówno ze studentami, jaki i klientami biznesowymi. Prowadzi szkolenia z zakresu języka ogólnego, biznesowego i specjalistycznego, a także zajęcia z konwersacji....

mgr Mariola Mastalerz

Mariola Mastalerz, wykładowca na Uniwersytecie WSB Merito, dyplomowany nauczyciel. Ukończyła studia wyższe magisterskie w zakresie Informatyki i ekonometrii oraz studia podyplomowe kwalifikacyjne w zakresie matematyki.

Nauczyciel - pasjonat: nauczanie matematyki sprawia jej ogromną...

dr inż. Mirosław Matusek

Wykładowca na studiach podyplomowych prowadzonych na Uniwersytecie WSB Merito. Główne zainteresowania to zarządzanie przepływem materiałów w produkcji, usługi logistyczne i przemysłowe, planowanie produkcji w różnych środowiskach produkcyjnych, inteligentne rozwiązania...

dr Robert Orpych

opiekun kierunku StartupManagement, doktor nauk ekonomicznych, specjalność statystyka i ekonometria, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W zakresie pracy naukowej jego zainteresowania koncentrują się na tematyce szeroko rozumianej ekonomii i ubezpieczeń gospodarczych....

dr inż. Edyta Przybylska

Wykładowca w Zakładzie Dydaktycznym Kierunku Logistyka Uniwersytetu WSB Merito Chorzów. Autorka i współautorka kilkudziesięciu publikacji w czasopismach polskich i zagranicznych w obszarze zarządzania przedsiębiorstwem, logistyki w przedsiębiorstwach oraz usług logistycznych w...

mgr Joanna Rurańska-Krężel

Specjalista z zakresu prawa cywilnego, prawa handlowego, prawa gospodarczego i prawa pracy. Były radca prawny ING Bank Śląski, radca prawny w Kancelarii Radców Prawnych Temida S.C.
 

Prof. dr hab. Paweł Szewczyk

Zawodowo zajmuje się rozwojem oraz zarządzaniem technologiami wschodzącymi i zbieżnymi. Na Uniwersytecie WSB Merito w Chorzowie prowadzi zajęcia z zarządzania, inżynierii zarządzania, logistyki oraz z rozwoju i zarządzaniem technologiami wschodzącymi i zbieżnymi.
Wśród publikacji...

dr Paweł Tkaczyk

Paweł Tkaczyk – jak sam twierdzi – zarabia na życie opowiadaniem historii. Buduje silne marki – pracuje m.in. z Agorą, Grupą Allegro, wieloma mniejszymi firmami. Doradza startupom i innym przedsiębiorstwom – jako mentor np. podczas Startup Weekend czy Startup Fest. Dzieli się...

mgr inż. Marek Ziemian

Wieloletni praktyk transportu i logistyki. Biegły sądowy transportu drogowego z zakresu analizy prawnej zdarzeń w transporcie drogowym i spedycji. Jako instruktor ATiP organizuje, nadzoruje i prowadzi kursy z zakresu transportu drogowego: czas pracy kierowców, załadunek i wyładunek w...

dr inż. Zbigniew Żebrucki

.

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Studia dofinansowane

Studia inżynierskie realizowane są w ramach projektu pn. „Kształcimy Liderów Zrównoważonej Logistyki” [FERS.01.05-IP.08-0059/23] w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

dofinansowanie EFS
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji studiów I i II stopnia w Chorzowie

ul. Sportowa 29
41-506 Chorzów

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 08:00 - 16:00
 • so: 08:00 - 14:00
Pobierz stronę do PDF