Staże, praktyki, praca

Dzięki nawiązanym kontaktom z pracodawcami zarówno z rynku lokalnego, jak i ogólnopolskiego, studenci i absolwenci Uniwersytetu WSB Merito Chorzów mają dostęp do wielu ciekawych ofert staży, praktyk i pracy stałej oraz czasowej.

 

Sprawdź, w czym może pomóc Ci Biuro Karier i Praktyk. Dowiedz się więcej o praktykach, stażach i ofertach pracy oraz szkoleniach.

Staże, praca

Staże są formą zatrudnienia oferowaną przez pracodawców i warto w oparciu o nie budować swoje pierwsze doświadczenia zawodowe. Program stażu oraz wymagania, jakie ma spełnić kandydat, przygotowuje konkretna firma i przekazuje je do Biura Karier i Praktyk WSB Merito Chorzów. Wiele staży jest płatnych więc w trakcie ich trwania będziesz otrzymywać wynagrodzenie.
Oferty staży dostępne są w Extranecie, ścieżka dostępu: Biuro Karier -> Pośrednictwo pracy.


Jak skorzystać ze stażu?
Aby aplikować na ofertę pracy/staż, należy się zarejestrować w Biurze Karier i Praktyk (złożyć kwestionariusz osobowy dostępny w Extranecie oraz załączyć CV).

 

Oferty pracy dostępne są w Extranecie (Biuro Karier - Pośrednictwo Pracy - Wszystkie oferty pracy, staży)

Praktyki

Praktyki są obowiązkowe, ich przygotowaniem zajmuje się Biuro Karier i Praktyk. Uczestnicząc w praktyce zawodowej:

  • zdobędziesz doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłej pracy,
  • zweryfikujesz swoje predyspozycje zawodowe,
  • zaprezentujesz się potencjalnemu pracodawcy,
  • zdobędziesz referencje.

Chcesz poznać oferty dostępnych praktyk zawodowych?
 
Zgłoś się do Biura Karier i Praktyk!

finanse-rachunkowosc

Dzięki pomocy Biura Karier i Praktyk miałam możliwość odbycia miesięcznej praktyki zawodowej w Górnośląskim Towarzystwie Lotniczym w Pyrzowicach. Praktykę zawodową na lotnisku uważam za udaną, dzięki niej mogłam zwiedzić cały port lotniczy "od zaplecza". Dowiedziałam się wielu rzeczy na temat lotniska, jego infrastruktury oraz procedur obowiązujących podczas odprawy samolotów, a nawet miałam możliwość wzięcia udziału w koordynowaniu ruchu naziemnego. Uważam, że praktyka zawodowa jest świetnym rozwiązaniem dla studenta, ponieważ umożliwia opanowanie i pogłębienie wiedzy jak i umiejętności zawodowych, niezbędnych do podjęcia pracy w danym zawodzie.

Konkurs - Biznesowy Partner Roku

Po odbyciu praktyki możesz wyrazić swoją opinię w konkursie Biznesowy Partner Roku.
Celem konkursu jest wyłonienie lidera na rynku pracy organizującego najatrakcyjniejsze praktyki/staże dla studentów Uniwersytetu WSB Merito Chorzów.
Możesz ocenić jakość i przydatność zdobytej praktycznej wiedzy oraz opisać swoje wrażenia aż w 7 dziedzinach, biorąc pod uwagę m.in.:

  • dopasowanie praktyk/stażu do kierunku studiów
  • dbałość o realizację zgodną z wcześniej ustalonym programem

Laureatami byli JAS FBG z Katowic, Grupa LOGO, DB Schenker, Eurobusiness-Haller.

biznesowy partner roku

Już na pierwszym roku studiów byłam na stażu w firmie rozliczeniowo-księgowej. Dzięki temu szybko zaczęłam zdobywać cenne doświadczenie zawodowe. Biuro Karier zorganizowało mi staż i wsparło w załatwieniu formalności. To był bardzo intensywny i wymagający czas, jednak nie miałam problemu, by pogodzić pracę ze studiami. Szczęściara? Udało mi się? Nie, zapracowałam na to.

Oferty pracy

Wiele firm w bazie danych Biura Karier i Praktyk składa interesujące oferty rekrutacyjne. Na prośbę pracodawców Biuro Karier i Praktyk może przygotować listę osób spełniających ich oczekiwania lub samodzielnie przeprowadzić rekrutację. Jeśli spełniasz wymagania, pracownik Biura skontaktuje się z Tobą drogą elektroniczną lub telefonicznie.


Jako student Uniwersytetu WSB Merito Chorzów możesz poszukiwać pracy również w trakcie spotkań branżowych z pracodawcami, które odbywają się na uczelni. Biorąc udział w takich spotkaniach będziesz miał możliwość bezpośredniego kontaktu z pracodawcami, zapoznania się z procedurami rekrutacyjnymi, oczekiwaniami firm oraz złożenia dokumentów aplikacyjnych.

Znajdź pracę!

Koniecznie skorzystaj z bazy ofert Biura Karier i Praktyk, w których znajdziesz wiele interesujących ofert pracy, staży lub praktyk.

Zarejestruj się

Aby korzystać z bazy aktualnych ofert wypełnij kwestionariusz osobowy dostępny w Extranecie, w zakładce: 
Biuro Karier i Praktyk/Pośrednictwo Pracy/Kwestionariusz osobowy 
Lista aktualnych ofert pracy, staży, praktyk jest dostępna po zalogowaniu w extranecie w zakładce Biuro Karier>Pośrednictwo Pracy>Wszystkie oferty pracy, staży
 

Dla pracodawcy

Pomoc w rekrutacji pracowników
Dysponujemy bazą danych studentów i absolwentów poszukujących pracy, na podstawie, której można dokonać wstępnej selekcji kandydatów na oferowane stanowisko. Państwa oferta pracy zostanie przekazana na prywatne e-maile studentów i absolwentów, oraz umieszczona w wewnętrznym portalu szkoły - Extranet - do wglądu dla studentów.
W celu umieszczenia swojej oferty prosimy o kontakt z Biurem Karier i Praktyk.

 

Biuro Karier i Praktyk
ul. Sportowa 29, pok. 20, 21
41-506 Chorzów
(32) 34-98-463, (32) 34-98-47
e-mail: biuro.karier@chorzow.merito.pl

 

Promocja Firmy na terenie Uczelni
Organizujemy na terenie Uczelni spotkania branżowe. Jest to idealna  okazja do kreowania pozytywnego wizerunku firmy wśród studentów i absolwentów.