Światowy Tydzień Mózgu w WSB
13-19 marca 2023

 

Zapraszamy do świętowania razem z nami Światowego Tygodnia Mózgu, czyli wydarzenia mającego na celu popularyzację wiedzy o mózgu i jego działaniu. Przygotowaliśmy z tej okazji ciekawe podcasty, dzięki którym dowiesz się więcej o funkcjonowaniu tego fascynującego organu.

 • Jak uczy się ludzki mózg?
  prowadzący: Kamil Zieliński
 • Twój mózg przewiduje przyszłość. A co, jeśli się pomyli?
  prowadzący: dr hab. Maciej Błaszak
 • Trening dla mózgu - jak efektywnie zarządzać czasem?
  prowadząca: dr Agnieszka Dornfeld-Kmak
 • Zdrowy mózg w stresie.
  prowadząca: dr Sylwia Olszewska
 • Mózg przywódcy, czyli jak nauka i technologia kształtują liderów.
  prowadzący: mjr (rez.) dr inż. Gustaw Michalewski

 

Jak posłuchać podcastów? To proste – wypełnij krótki formularz rejestracyjny, a na podany adres e-mail otrzymasz link do podcastów w serwisie YouTube. Po otrzymaniu dostępu będziesz mógł wrócić do nagrań w dowolnym momencie i wielokrotnie je odtwarzać.

 

ZAPISUJĘ SIĘ!

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do podcastów.


Opisy podcastów:

 

Jak uczy się ludzki mózg? | Kamil Zieliński

O efektywnej nauce i o tym jak pracuje nasz mózg oraz jak to wykorzystać, aby uczyć się efektywnie opowiada Kamil Zieliński, autor książki „Psychoefekty. 50 zjawisk psychologicznych, które wpływają na Twoje życie” i popularyzator wiedzy psychologicznej.

 

Twój mózg przewiduje przyszłość. A co, jeśli się pomyli? | dr hab. Maciej Błaszak

Czy ludzki mózg potrafi przewidzieć przyszłość? Na to pytanie odpowie dr hab. Maciej Błaszak. Kognitywista, biolog, doktor habilitowany nauk humanistycznych. Zajmuje się psychologią uniwersalnego projektowania (universal design), narzędziami umysłu (braintools), neurodydaktyką i problematyką brainfitness.

 

Trening dla mózgu - jak efektywnie zarządzać czasem? | dr Agnieszka Dornfeld-Kmak

Często wydaje Ci się, że wszystko co robisz jest piorytetowe? Czy potrafisz ustalać kolejność swoich zadań? Podczas podcastu z dr Agnieszką Dornfeld-Kmak poznasz macierz Eisenhowera w ramach której dowiesz się, jak ustalić priorytety dla swoich działań. Nauczysz się, jak zarządzać sobą w prostszy i bardziej zrozumiały sposób, a efektywność Twojej pracy wzrośnie.

 
Zdrowy mózg w stresie. | dr Sylwia Olszewska

Jak zadbać o swój mózg, aby jak najlepiej radził sobie w sytuacji stresu? Opowie dr Sylwia Olszewska - doktor psychologii z 20-letnim doświadczeniem w projektowaniu i realizowaniu autorskich szkoleń psychologicznych dla firm, urzędów, instytucji, rządowych i pozarządowych. Od lat zwiazana z Wyższą Szkołą Bankową w Szczecinie.

 
Mózg przywódcy, czyli jak nauka i technologia kształtują liderów. | mjr (rez.) dr inż. Gustaw Michalewski

Czy istnieje coś takiego jak „mózg przywódcy”? Czy liderem trzeba się urodzić, czy można się tego nauczyć? Jak nauka służy rozwojowi potencjału umiejętności przywódczych? Odpowiedzi na te i inne pytania poznasz w wywiadzie z majorem rezerwy dr. inż. Gustawem Michalewskim, adiunktem w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, który prowadzi badania naukowe z zakresu zarządzania systemami walki oraz kreowania kapitału ludzkiego.


Zapraszamy i życzymy miłego słuchania!

Czytaj więcej