Opis kierunku

Studia w formule online (synchronicznie), bez względu na sytuację pandemiczną.  
 
Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym na platformie MS Teams. Z wykładowcami i uczestnikami studiów kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). W zajęciach uczestniczysz w weekendy, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

 

Kierunek, który Cię interesuje jest efektem współpracy Uniwersytetów WSB Merito z Poznania, Szczecina, Chorzowa i Uczelni WSB Merito z Warszawy. Dzięki temu na zajęciach online spotkasz się z uczestnikami i wykładowcami z innych miast.

 

online

SAP to światowy lider wśród dostawców rozwiązań biznesowych dla przedsiębiorstw ze wszystkich branż i gałęzi gospodarki. Oferuje najbogatszy na rynku zakres funkcjonalności wspierających firmę w podejmowaniu decyzji zarządczych. Znajomość systemu SAP stwarza wiele możliwości rozwoju zawodowego dzięki możliwości podjęcia pracy jako m.in. specjalista z obszarów: logistyka, planowanie produkcji, planowanie zapotrzebowań dostaw zewnętrznych, dystrybucja i sprzedaż, kontroli i zapewnienie jakości, produkcja, finanse, kontroling finansowy, konsultant wdrożeniowy, architekt procesów biznesowych i wiele innych. 

x

Platforma SAP/4HANA należy do najnowocześniejszych systemów zarządzania umożliwiających centralizację i optymalizację procesów biznesowych firm i korporacji. Uczestnicy kierunku zdobędą kluczowe kompetencje z zakresu: wiedzy funkcjonalnej i technicznej na temat systemu SAP/4HANA , Uzyskanie praktycznych i docenianych na rynku umiejętności zawodowych umożliwi absolwentom kierunku szybki start na najbardziej dynamicznie rozwijającym się rynku usług IT.

Celem studiów jest profesjonalne przygotowanie Cię do praktycznego wykorzystania i wdrożenia zintegrowanych systemów informatycznych klasy ERP w nowoczesnym środowisku biznesowym z wykorzystaniem oprogramowania firmy SAP.

Jeśli jesteś zainteresowany studiami podyplomowymi i chcesz dowiedzieć się więcej zostaw do siebie kontakt!
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą. 

 

Zostaw kontakt

Kontakt1

Co zyskujesz?

Podstawową korzyścią studiów jest zdobycie wiedzy biznesowej, technicznej i umiejętności zakresu funkcjonowania poszczególnych modułów funkcjonalnych systemu SAP. Uczestnicy nauczą się również m.in. szybszego sporządzania raportów dla wewnętrznych i zewnętrznych celów sprawozdawczych oraz wykonywania różnego rodzaju symulacji w celu sporządzenia planów finansowych.

 

Absolwenci otrzymują nieodpłatnie zaświadczenie ukończenia szkolenia SAP ERP wydane przez WSB w Poznaniu Wydział Zamiejscowy w Chorzowie na podstawie licencji SAP.

 

SAP to światowy lider wśród dostawców rozwiązań biznesowych dla przedsiębiorstw ze wszystkich branż i gałęzi gospodarki. Oferuje najbogatszy na rynku zakres funkcjonalności wspierających firmę w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Znajomość systemu SAP stwarza wiele możliwości rozwoju zawodowego dzięki możliwości podjęcia pracy jako m.in. specjalista z obszarów: logistyka, planowanie produkcji, planowanie zapotrzebowań dostaw zewnętrznych, dystrybucja  i sprzedaż, kontroli i zapewnienie jakości, produkcja, finanse, kontroling finansowy, konsultant wdrożeniowy, architekt procesów businessowych i wiele innych.

Dla kogo?

Studia adresowane są do:

  • osób, które pragną nabyć lub zgłębić wiedzę związaną z wykorzystywaniem zintegrowanego systemu informatycznego SAP do efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem,
  • osób zajmujących się realizacją procesów biznesowych w przedsiębiorstwie z wykorzystaniem zintegrowanych systemów informatycznych,
  • pracowników firm wdrażających lub rozwijających systemy klasy ERP np. SAP (użytkowników kluczowych),
  • osób które chcą rozpocząć swoją karierę zawodową z systemem SAP ECC 6.0 ehp 7, SAP HANA
  • kadry kierowniczej, w tym kierowników modułowych, kierowników projektów, kierowników funkcyjnych oraz menedżerów firm i organizacji, w tym administracji publicznej, które planują wdrożenie lub już korzystają z systemu informatycznego klasy ERP.

Studia Zintegrowany System Informatyczny SAP ERP w szczególności powinny zainteresować osoby, które wykorzystują lub będą wykorzystywać w swojej pracy system SAP.

Praktyczny charakter studiów

Zajęcia realizowane są na najnowszej platformie informatycznej firmy SAP w formie laboratoriów komputerowych prowadzonych przez doświadczonych konsultantów i doradców biznesowych.
Główny nacisk w procesie dydaktycznym położony został na wykorzystanie gier biznesowych i symulacji. Uczestnicy biorą udział m.in. w grze – optymalizacji MRP oraz w kompleksowym procesie integracji modułów.
Wymiana własnych doświadczeń między Uczestnikami umożliwia rozwiązywanie rzeczywistych problemów biznesowych dzięki analizie przypadków.

Partnerzy studiów

SI-Consulting

www.si-consulting.pl

SI-Consulting Sp. z o.o. to połączenie kompetencji z zakresu zaawansowanych rozwiązań SAP oraz wyspecjalizowanych usług budowania sieciowych struktur teleinformatycznych, rozwiązań mobilnych oraz dostaw sprzętu IT. 

 Działalność SI-Consulting Sp. z o.o. składa się z 4 podstawowych obszarów, takich jak: front office (w tym rozwiązania dla eCommerce i aplikacje mobilne), back office (m.in. zarządzanie zmianą, SAP ERP, serwis aplikacyjny, ABAP oraz wsparcie produktowe), infrastruktura informatyczna (platformy sprzętowe i architektura sieciowa) oraz business intelligence (z wykorzystaniem SAP  HANA).

 

HICRON

http://www.hicron.com/

Firma z wrocławskim rodowodem, która projektuje, wdraża i utrzymuje systemy ERP i Enterprise Web niemal na wszystkich kontynentach. Hicron pracuje m.in. dla czołowych graczy w branży automotive, FMCG oraz produkcyjnej i przemysłowej. Zatrudnia blisko 250 osób w biurach we Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie. 10 lat działalności na rynku IT ugruntowało pozycję Hicron jako rzetelnego i innowacyjnego zespołu ekspertów. Firma powstała w 2006 roku z potrzeby wniesienia nowej jakości w branżę systemów ERP i realizowania projektów zgodnie z wykładnią metodyki agile i lessons learned.

 

Atos
https://atos.net/pl/polska

Atos to międzynarodowy lider w transformacji cyfrowej zatrudniający około 100 000 pracowników w 72 krajach. Firma oferuje usługi zarządzania infrastrukturą IT, integrację systemów informatycznych, outsourcing i doradztwo. Atos jest wyłącznym światowym partnerem IT Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich. W Polsce działa od 2000 roku. W ramach grupy Atos w lokalizacjach we Wrocławiu, Opolu, Warszawie, Bydgoszczy, Gdańsku, Łodzi, Toruniu, Rzeszowie i Krakowie pracuje dziś ponad 5000 osób. Atos jest czterokrotnym laureatem certyfikatu Great Place to Work. 


Partner edukacyjny kierunku:

SAP UA

SAP to ceniony światowy lider wśród dostawców rozwiązań biznesowych dla przedsiębiorstw ze wszystkich branż i gałęzi gospodarki. Będąc od ponad 30 lat liderem na płaszczyźnie systemów ERP, SAP ma najbogatszy na rynku zakres funkcjonalności wspierających firmę w podejmowaniu decyzji zarządczych.

 

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Program studiów

Program studiów podyplomowych dla kierunku zintegrowany system informatyczny SAP ERP:

 

Forma zajęć

  • 90% w formie ćwiczeń - każdy uczestnik będzie wykonywał zadania - ćwiczenia w pracowni komputerowej na najnowszej wersji systemu SAP ERP
  • 10% w formie wykładu

 

Otrzymasz indywidualne konto do systemu SAP ERP wraz z kluczem developerskim, z możliwością logowania 24 h na dobę, abyś mógł szkolić się/uczyć także w domu. We wszystkich niżej przedstawionych modułach zostanie dodatkowo pokazana i omówiona konfiguracja modułowa SPRO.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 176
Liczba zjazdów: 11
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

 mgr Paulina Kuliga
Mariusz Bubeła
mgr inż. Bartosz Szubzda

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Pracownik międzynarodowej firmy konsultingowej. Kierownik zespołu konsultantów z obszaru SCM. Ekspert SAP w dziedzinie modułów funkcjonalnych: QM, MM, LE, PP z naciskiem na QM. Silne umiejętności w dziedzinach: WM / LE. 9 letnie doświadczenie...

Bartłomiej Socha

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu. Konsultant wdrożeniowy modułów logistycznych SAP, ekspert biznesowy w zakresie walidacji systemów zinformatyzowanych oraz zarządzania projektami. Brał udział w wielu wdrożeniach SAP na polskim rynku oraz w...

mgr inż. Paweł Woźniak

Absolwent Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego. Konsultant SAP w modułach: MM / WM / QM / PP w obszarze funkcjonalnym, technicznym oraz na płaszczyźnie procesów logistycznych w wiodących zakładach przemysłu chemicznego w Polsce. Doradca w zakresie wykorzystywania...

mgr inż. Wojciech Barczyński

Wykładowca SAP na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu, Inicjator SAP next-gen Labs.Leader teamu deweloperskiego w SMACC, wiodącym startup FinTech w Niemczech. SMACC z pomocą sztucznej inteligencji automatyzuje procesy księgowe dla małych i średnich firm. Wcześniej jako system inżynier...

Piotr Kosior

Absolwent Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu i Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Doświadczony manager w zakresie zarządzania, zarządzania finansami, controllingu, rachunkowości finansowej i zarządczej. Obecnie manager ds. wdrożenia SAP w jednej z największych...

mgr Paulina Kuliga

Absolwentka studiów magisterskich o kierunku Finanse i Rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, a także studiów podyplomowych o kierunku Analiza Biznesowa na Politechnice Wrocławskiej. Obecnie pracuje na stanowisku analityka biznesowego w obszarze SAP FI w międzynarodowej...

mgr inż. Sebastian Sobczyk

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Menedżer kierunku Informatyka na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Specjalizuje się w systemach informatycznych wspomagających działalność przedsiębiorstwa (ERP), konsultant oraz trener programów: SAP, Comarch XL. Konsultant  wdrożeń i...

Elżbieta Gmur

Absolwentka Akademii  Ekonomicznej we Wrocławiu. Konsultant oraz trener modułów FICO, opracowanie rozwiązań biznesowych w SAP w zakresie rachunkowości finansowej i zarządczej poparte bardzo dobrą znajomością tych zagadnień, praktyka wdrożeniowa w opracowaniu koncepcji rachunków...

Kinga Moska

Absolwentka studiów Informatyka w biznesie, o specjalności Menadżer systemów informatycznych na Wydziale Finansów, Informatyki i Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Konsultant SAP Business Warehouse(BW), Business Objects(BO) i Business Planning and...

Mariusz Bubeła

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Konsultant wdrożeniowy i serwisowy modułów logistycznych SAP. Ekspert biznesowy w zakresie walidacji systemów zinformatyzowanych oraz zarządzania projektami. Brał udział w wielu wdrożeniach SAP na polskim rynku oraz w projektach międzynarodowych. W...

mgr inż. Bartłomiej Trojan

Absolwent Politechniki Wrocławskiej z zakresu Inżynierii górniczej i warszawskiej SGH o specjalizacji Zarządzanie projektami. Obecnie pracuje dla globalnej firmy z sektora FMCG w obszarze integracji systemów ERP i MES dla wszystkich zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na całym...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe, studia MBA

Pobierz bilet w systemie kolejkowym https://bezkolejki.eu/merito-warszawa

Godziny otwarcia:
  • pn-cz: 08:00-16:00
  • pt: 08:00-14:00
  • so: 08:00-13:00
Pobierz stronę do PDF