Co zyskujesz, studiując ten kierunek?

forma studiów

Studia na tym kierunku możesz realizować w formie stacjonarnej i niestacjonarnej.

 

W formie stacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w ciągu tygodnia - zwyczajowo są to 3 lub 4 dni w tygodniu.

 

W formie niestacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w weekendy, średnio co drugi weekend.

online lub trad

Studia na tym kierunku zrealizujesz w sposób hybrydowy:

  • wykłady realizowane są zdalnie przy użyciu aplikacji MS Teams,

  • ćwiczenia, konwersatoria i lektoraty odbywają się w salach wykładowych.

Jak wygląda taki hybrydowy układ zajęć?
W jednym dniu odbywają się tylko wykłady albo tylko ćwiczenia np. w sobotę uczysz się online z domu, a na uczelnię przyjeżdżasz w niedzielę.

 

Studia na kierunku Ekonomia II stopnia na Uniwersytecie WSB Merito dają możliwość poszerzyć wiedzy z zakresu ekonomii, finansów i rachunkowości. Zyskujesz głębsze zrozumienie mechanizmów gospodarczych zarówno na poziomie krajowym, jak i globalnym, co pozwala na trafne analizy i skuteczne działania w dynamicznym świecie biznesu.  Wybierając kierunek Ekonomia ze studiami podyplomowymi, dodatkowo zdobędziesz umiejętności z zakresu analizy ekonomicznej i controllingu. Studia trwają 2 lata (4 semestry) po ukończeniu studiów otrzymasz dyplom magistra oraz świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

W trakcie studiów nauczysz się analizować i rozumieć dane ekonomiczne w skali mikro i makro, podejmować decyzje ekonomiczne w warunkach rynkowych, rozpoznawać i ograniczać ryzyka związane z działalnością gospodarczą, rozumieć mechanizmy funkcjonowania i konkurowania na wspólnym rynku europejskim, pracować w zespołach zadaniowych w różnych rolach.

 

Dwa dyplomy

Studia II stopnia ze studiami podyplomowymi to innowacyjna oferta, dzięki której studiujesz jednocześnie na wybranym kierunku studiów magisterskich oraz studiach podyplomowych.

Na tej ścieżce zdobywasz dodatkowe umiejętności potwierdzone dyplomami Uniwersytetu WSB Merito, dzięki czemu wyróżnisz się w oczach pracodawców, oszczędzisz pieniądze, płacąc tylko jedno czesne oraz oszczędzisz czas, bo program studiów podyplomowych realizujesz jednocześnie ze studiami magisterskimi.
Zdobywasz wiedzę wykraczającą poza program studiów magisterskich.

studia podyplomowe

Wiedzę i umiejętności ze studiów magisterskich uzupełniasz i rozwijasz o te, które zyskujesz na studiach podyplomowych.

Zajęcia w ramach studiów podyplomowych realizowane są jednocześnie z tymi, w ramach studiów magisterskich i kończysz obie formy studiów w tym samym czasie. Jest to duża oszczędność czasu poświęconego na rozwój.

Na zajęciach spotkasz praktyków z wieloletnim doświadczeniem z obszaru prawa i administracji, co pozwoli Ci zdobyć cenne umiejętności
Program studiów został opracowany we współpracy z naszymi partnerami biznesowymi, tak aby był jak najbardziej dopasowany do potrzeb rynku pracy oraz oczekiwań pracodawców.

Student 2024

Podczas studiów będziesz miał okazję poznać programy i narzędzia używane w praktyce biznesowej. Dostęp do Bazy Danych Giełdowych Notoria, Bazy danych KRS oraz Oprogramowania Symfonia, pozwoli Ci zdobyć praktyczne umiejętności niezbędne w obszarze finansów czy analizy rynku.

Studenci 11 2023

Wizyty studyjne są integralną częścią naszego praktycznego programu edukacyjnego. Podczas wizyty studyjnej u partnera biznesowego będziesz miał niepowtarzalną okazję do poznania organizacji, wzbogacenia swojej teoretycznej wiedzy zdobytej na zajęciach o praktyczne doświadczenia. Udział w wizycie studyjnej może również stanowić doskonałą okazję dla Ciebie do nawiązania biznesowych relacji z potencjalnym pracodawcą.

 

Zobacz więcej
 

studenci

Nasza oferta odpowiada na wyzwania współczesnego rynku pracy, rozwijając kluczowe kompetencje przyszłości. W ramach zajęć nauczysz się praktycznych umiejętności, takich jak praca w zespole, planowanie kariery zawodowej oraz rozwiązywanie problemów interdyscyplinarnych. Będziesz miał możliwość zdobycia praktycznej wiedzy branżowej poprzez udział w projektach semestralnych i międzykierunkowych.

Biuro karier strona maj 2023

Jako student WSB Merito, masz dostęp do wsparcia Biura Karier i Praktyk, które pomoże Ci w tworzeniu CV oraz przygotowaniach do rozmów kwalifikacyjnych. Dodatkowo, uczestnicząc w bezpłatnych warsztatach, rozwijasz umiejętności interpersonalne, co ułatwi Ci start na rynku pracy.
Otrzymasz także dostęp do JobTeasera, portalu kariery i ofert pracy. To miejsce, gdzie pracodawcy szybko dodają oferty pracy i kontaktują się ze studentami. Ponadto, weźmiesz udział w targach pracy WSB Merito JobPoint, gdzie zapoznasz się z ofertą staży, praktyk i pracy w renomowanych firmach polskich i zagranicznych, będących naszymi partnerami biznesowymi.

 

Zobacz więcej

dla kogo

Kierunek Ekonomia to doskonały wybór dla pasjonatów analizy rynku, prognozowania trendów gospodarczych i zarządzania finansami. Po ukończeniu studiów będziesz przygotowany do realizacji swojej pasji ekonomicznej jako: specjalista-analityk w różnych sektorach, menedżer, konsultant ds. strategii biznesowej, specjalista ds. planowania strategicznego, specjalista ds. inwestycji, doradca finansowy.

Cechy kierunku:

Mózg
case studies i warsztaty
Laptop
specjalistyczne oprogramowanie
Książka
program dostosowany do biznesu
Organizacja
zdjęcia z ekspertami
Puchar
dwa dyplomy równocześnie

Nie czekaj, zapisz się online. Pierwsi korzystają najwięcej!

do 31 lipca
czesne już od
360 zł
326 zł
miesięcznie

Zapisując się do 31 lipca, zyskujesz: 

 

  • 800 zł dzięki zniżce w czesnym, która na studiach II stopnia i II stopnia z podyplomowymi rozliczana jest przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną ratę czesnego. 
  • Dodatkowo jesteś zwolniony(-na) z opłaty wpisowej w wysokości 85 zł. 
  • Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz jeszcze więcej. Twoja zniżka w czesnym wyniesie 1200 zł i będzie rozliczana przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną ratę czesnego. 
  • Dodatkowo jesteś zwolniony (-na) z opłaty wpisowej w wysokości 85 zł. 

 

 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 326 zł

Artur Fiks

Kierunek Ekonomia II stopnia jest ciekawą opcją poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności nie tylko dla absolwentów studiów Ekonomia I stopnia. Oferowane specjalności mogą być ciekawą alternatywą również dla absolwentów takich kierunków jak finanse i rachunkowość, logistyka, zarządzanie, psychologia w biznesie czy nawet administracja. Specjalności te dają możliwość rozwoju i zdobywania wiedzy z różnorodnych obszarów pozwalając zarówno wyspecjalizowania się w jakimś wąskim obszarze jak również zdobyć uniwersalne umiejętności i kompetencje, które mogą być cenne w oczach potencjalnych pracodawców jak również w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.

dr Artur Fiks

prodziekan

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Podejmować decyzje ekonomiczne w warunkach rynkowych
Funkcjonować na wspólnym rynku europejskim
Mechanizmów funkcjonowania i konkurowania na współczesnych rynkach
Analizować i rozumieć dane ekonomiczne w skali mikro i makro

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Biznes międzynarodowy
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 536 zł 570 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 536 zł
Gospodarka finansowa i rachunkowość
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 536 zł 570 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 536 zł

Program studiów

Program studiów obejmuje przedmioty kierunkowe, realizowane przez wszystkich studentów oraz przedmioty specjalnościowe indywidualnie dobrane do poszczególnych specjalności, które możesz wybrać.

Zobacz program studiów

Wykładowcy

M_Kalbarczyk
Dominik Sieradzki
Artur Kwasek
dr Artur Fiks
dr Zdzisław Zasada
dr Małgorzata Rzeszutko-Piotrowska
dr Magdalena Kalbarczyk

Menedżer kierunku ekonomia na Uniwersytecie WSB Merito Warszawa. Doktor nauk społecznych (specjalność logistyka) oraz magister ekonomii. Doświadczony adiunkt, wykłada przedmioty związane z logistyką, ekonomią oraz gospodarką magazynową w Społecznej Akadmii Nauk oraz na Uniwersytecie...

dr Dominik Sieradzki

Doktor w dyscyplinie ekonomia i finanse, menedżer kierunku finanse i rachunkowość, adiunkt w WSB Merito w Warszawie.

Absolwent informatyki i ekonometrii na Wydziale Zastosowań Informatyki i Matematyki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz studiów licencjackich na...

dr Artur Kwasek

Łowiczanin. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W 2008 obronił doktorat z ekonomii w zakresie z nauk o zarządzaniu na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej, pisząc dysertacje na temat „Efektywnościowych modeli zarządzania w warunkach gospodarki...

dr Artur Fiks

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia. Absolwent Almamer Szkoły Wyższej w Warszawie. W 2010 roku obronił rozprawę doktorską pt. „Ocena pozycji konkurencyjnej spółek notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w latach 2000-2007” w Instytucie Finansów w...

dr Zdzisław Zasada

Stopień naukowy: Doktor nauk ekonomicznych 1986 Szkoła Główna Planowania i Statystyki /Szkoła Główna Handlowa/
Doświadczenie i dorobek dydaktyczny: Praca dydaktyczna w szkolnictwie wyższym 0d 1977 roku tylko i wyłącznie w obszarze ekonomii i nauk pokrewnych.
Prowadzone przedmioty:...

dr Małgorzata Rzeszutko-Piotrowska

Ukończyła studia na kierunku prawo na UMCS w Lublinie. Aktualnie pisze pracę magisterską na kierunku anglistyka z modułem pedagogicznym.  Doktorat obroniła w dyscyplinie prawo na Uniwersytecie Warszawskim w 2012 r. Odbyła liczne staże zagraniczne m.in. w Brukseli w Dziale Podatkowym...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia I stopnia, jednolite studia magisterskie, studia II stopnia

nie zapomnij pobrać biletu w systemie kolejkowym

Godziny otwarcia:
  • pn: 11:00 - 18:00
  • wt-pt: 08:00 - 16:00
  • so: 09:00 - 14:00
Pobierz stronę do PDF