Co zyskujesz, studiując ten kierunek?

Forma studiów

Studia na tym kierunku możesz realizować w formie stacjonarnej i niestacjonarnej.

 

W formie stacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w ciągu tygodnia - zwyczajowo są to 3 lub 4 dni w tygodniu.

 

W formie niestacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w weekendy.

Sposób realizacji studiów

Studia na tym kierunku możesz realizować w sposób hybrydowy:

 

  • wykłady realizowane będą zdalnie przy użyciu aplikacji MS Teams
  • ćwiczenia, konwersatoria i lektoraty będą odbywać się w salach Uczelni.

Wykłady i ćwiczenia planowane będą w oddzielnych dniach, tak aby nie nakładały się na siebie. W każdym dniu zajęć masz albo tylko wykłady, albo tylko ćwiczenia.

 

W czasie studiów na kierunku Ekonomia II stopnia na Uczelni WSB Merito nauczysz się analizować i rozumieć dane ekonomiczne w skali mikro i makro, podejmować decyzje ekonomiczne w warunkach rynkowych, rozpoznawać i ograniczać ryzyka związane z działalnością gospodarczą, rozumieć mechanizmy funkcjonowania i konkurowania na wspólnym rynku europejskim.

Jeśli chcesz pracować w biznesie lub z nim współpracować, studia na tym kierunku pomogą Ci w realizacji tego planu. Ekonomista jest specjalistą w obszarze gospodarowania zasobami finansowymi, ludzkimi i materialnymi. Może prowadzić własną działalność gospodarczą, pracować jako analityk w przedsiębiorstwach i instytucjach doradczych.

 

Dynamiczne zmiany na rynkach sprawiają, że podejmowanie decyzji w przedsiębiorstwie stało się niezwykle trudne i czasochłonne. Na naszych studiach uczysz się, jak wykorzystywać różne metody i narzędzia usprawniające podejmowanie decyzji ekonomicznych. Poznajesz nowoczesne narzędzia informatyczne wykorzystywane w działalności gospodarczej. Na zajęciach spotykasz wykładowców z dużym doświadczeniem dydaktycznym i biznesowym.

Na zajęciach spotkasz wykładowców, którzy swoje doświadczenie zdobywali w różnych firmach. Są wśród nich przedsiębiorcy, menedżerowie i praktyce, którzy swoim doświadczeniem podzielą się z Tobą w czasie wykładów i ćwiczeń.

dwa dyplomy

Studia II stopnia ze studiami podyplomowymi to innowacyjna oferta, dzięki której studiujesz jednocześnie na wybranym kierunku studiów magisterskich oraz studiach podyplomowych.

Na tej ścieżce zdobywasz dodatkowe umiejętności potwierdzone dyplomami Uczelni WSB Merito, dzięki czemu wyróżnisz się w oczach pracodawców, oszczędzisz pieniądze, płacąc tylko jedno czesne oraz oszczędzisz czas, bo program studiów podyplomowych realizujesz jednocześnie ze studiami magisterskimi.
Zdobywasz wiedzę wykraczającą poza program studiów magisterskich.

studia podyplomowe

Wiedzę i umiejętności ze studiów magisterskich uzupełniasz i rozwijasz o te, które zyskujesz na studiach podyplomowych.

Zajęcia w ramach studiów podyplomowych realizowane są jednocześnie z tymi, w ramach studiów magisterskich i kończysz obie formy studiów w tym samym czasie. Jest to duża oszczędność czasu poświęconego na rozwój.

Zajęcia ogólnouczelniane

Zintegruj się i poznaj nas lepiej - w pierwszych dniach studiowania zapraszamy studentów do udziału w zajęciach Studiowanie w WSB Merito. Program ten zapewni Ci wdrożenie się w życie uczelni, poznanie zasad studiowania, a przede wszystkim sprawi, że szybko poznasz grupę, w której będziesz studiować.

zajęcia kierunkowe

Zdobywaj umiejętności praktyczne podczas zajęć “projekt semestralny”, w trakcie których wraz z zespołem projektowym wspólnie rozwiążecie konkretne problemy zawodowe pod okiem prowadzącego – doświadczonego praktyka. Projekty realizowane są w oparciu o case’y zaczerpnięte z praktyki oraz we współpracy z firmami. 

Zajęcia rozwijające uniwersalne

Rozwijaj uniwersalne kompetencje przyszłości w trakcie zajęć, podczas których kluczowe jest nastawienie na relacje, umiejętności organizacyjne, kompetencje twórcze, ciągłe uczenie się oraz etyczność działania. Zajęcia realizowane są w dwóch blokach: kompetencje przedsiębiorcze (biznesowe) i wyzwania przyszłości.

Zajęcia pozaprogramowe

Możesz rozwijać także unikalny zestaw kompetencji podczas zajęć pozaprogramowych indywidualizujących ścieżkę kształcenia. Otrzymasz m.in. dostęp do certyfikowanych warsztatów organizowanych przez BKiP i weźmiesz udział w innowacyjnych projektach społecznych organizowanych przez Uczelnię wzbogacających Twoje portfolio.

Biuro karier strona maj 2023

Jako student WSB Merito możesz skorzystać z pomocy Biura Karier i Praktyk i już w trakcie studiów zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe.

W celu usprawnienia tego procesu, umożliwiliśmy naszym studentom dostęp do JobTeasera, portalu kariery i ofert pracy, który jest używany w Europie przez ponad 700 uczelni. To miejsce, gdzie w szybki i łatwy sposób pracodawcy mogą dodawać oferty pracy i kontaktować się ze studentami.

 

Zobacz więcej

dla kogo

Kierunek Ekonomia, to kierunek dla osób, które chcą realizować swoją pasję ekonomiczną jako specjaliści-analitycy w przedsiębiorstwach, menedżerowie firmach leasingowych i ubezpieczeniowych w sektorze publicznym jak i prywatnym.

Cechy kierunku:

Mózg
case studies i warsztaty
Laptop
specjalistyczne oprogramowanie
Książka
program dostosowany do biznesu
Organizacja
zdjęcia z ekspertami
Puchar
dwa dyplomy równocześnie

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Podejmować decyzje ekonomiczne w warunkach rynkowych
Funkcjonować na wspólnym rynku europejskim
Mechanizmów funkcjonowania i konkurowania na współczesnych rynkach
Analizować i rozumieć dane ekonomiczne w skali mikro i makro

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Biznes międzynarodowy
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Rekrutacja zakończona
od 543 zł 560 zł
Gospodarka finansowa i rachunkowość
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Rekrutacja zakończona
od 543 zł 560 zł

Program studiów

Program studiów obejmuje przedmioty kierunkowe, realizowane przez wszystkich studentów oraz przedmioty specjalnościowe indywidualnie dobrane do poszczególnych specjalności, które możesz wybrać.

Zobacz program studiów

Wykładowcy

M_Kalbarczyk
dr Magdalena Kalbarczyk

Menedżer kierunku logistyka i ekonomia na Uczelni WSB Merito w Warszawie. Doktor nauk społecznych (specjalność logistyka) oraz magister ekonomii. Doświadczony adiunkt, wykłada przedmioty związane z logistyką, ekonomią oraz gospodarką magazynową w Społecznej Akadmii Nauk oraz na...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia I stopnia, jednolite studia magisterskie, studia II stopnia

nie zapomnij pobrać biletu w systemie kolejkowym

Łabiszyńska 25
mobilne biura przed budynkiem Uczelni
03-204 Warszawa

E-mail: rekrutacja@warszawa.merito.pl
Tel.: 22 256 23 04
Infolinia: jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 19:00

Godziny otwarcia:
  • pn: 11:00-18:00
  • wt-pt: 08:00-16:00
  • so: 09:00-14:00
Pobierz stronę do PDF