Co zyskujesz, studiując logistykę w WSB Merito?

forma studiów

Studia na tym kierunku możesz realizować w formie stacjonarnej i niestacjonarnej.

 

W formie stacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w ciągu tygodnia - zwyczajowo są to 3 lub 4 dni w tygodniu.

 

W formie niestacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w weekendy, średnio co drugi weekend.

online lub trad

Studia na tym kierunku zrealizujesz w sposób hybrydowy:

  • wykłady realizowane są zdalnie przy użyciu aplikacji MS Teams, 
  • ćwiczenia, konwersatoria i lektoraty odbywają się w salach wykładowych.

 

Stud

Logistyk to zawód, który cieszy się dużym zainteresowaniem na rynku pracy. Firmy z różnych branż potrzebują specjalistów od zarządzania łańcuchem dostaw - od zakupów, przez magazynowanie, po dystrybucję.
 

Po ukończeniu studiów uzyskasz tytuł inżyniera i zdobywasz jeden z bardziej poszukiwanych na rynku zawodów. Coraz więcej dużych firm ma dział, który zajmuje się wszystkimi obszarami związanymi z logistyką - od zakupów, przez magazynowanie, aż po dystrybucję.

x

Studiując logistykę na Uniwersytecie WSB Merito Warszawa, otrzymasz kompleksową wiedzę i umiejętności niezbędne do skutecznego zarządzania logistycznego w różnych obszarach przedsiębiorstw.


Zdobędziesz umiejętności w zakresie tworzenia procesów logistycznych, zarządzania łańcuchem dostaw oraz budowania relacji z partnerami biznesowymi. W dynamicznie rozwijającej się gałęzi gospodarki, logistyka stanowi kluczowy element lokalnego i globalnego rynku pracy, gdzie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych inżynierów jest stale rosnące.

Zdobędziesz wiedzę jak efektywnie zarządzać procesami produkcyjnymi, logistycznymi, projektowymi i doradczymi w różnych organizacjach. Poznasz program FlexSim, umożliwiający symulowanie, modelowanie i optymalizację przepływów.


W pracowni logistycznej zdobędziesz praktyczne umiejętności i narzędzia stosowane w branży. Dowiesz się także o globalnych trendach w zarządzaniu przepływami towarów, osób i informacji, korzystając z innowacyjnych technologii IT. Odkryjesz również zasady działania nowoczesnych systemów transportu i magazynowania.

logistyka

Na naszych zajęciach poznasz doświadczonych wykładowców, logistyków oraz menadżerów, którzy pokażą Ci, jak logistyka może obniżać koszty, zwiększać satysfakcję klienta i dawać przewagę konkurencyjną. Bazując na danych z rzeczywistych organizacji, będziesz opracowywać rozwiązania dla typowych problemów logistycznych.

 

Na zajęciach będziesz miał również okazję spotkać przedstawicieli naszych partnerów biznesowych, takich jak Fresh Logistics, Kuehne+Nagel, Hellmann, ENPIRE, EMKA Michał Wyrzykowski-Kuć, TOR Zespół Doradców Gospodarczych.

Stud

Wizyty studyjne są integralną częścią naszego praktycznego programu edukacyjnego. Podczas wizyty studyjnej masz niepowtarzalną okazję do poznania organizacji, wzbogacenia swojej teoretycznej wiedzy zdobytej na zajęciach o praktyczne doświadczenia. Spotykasz praktyków z różnych szczebli kariery zawodowej, obserwując zarządzanie logistyką "od środka" i korzystając z ich eksperckiej wiedzy.

 

Zobacz więcej
 

stud

Nasza oferta odpowiada na wyzwania współczesnego rynku pracy, rozwijając kluczowe kompetencje przyszłości. W ramach zajęć nauczysz się praktycznych umiejętności, takich jak praca w zespole, planowanie kariery zawodowej oraz rozwiązywanie problemów interdyscyplinarnych. Będziesz miał możliwość zdobycia praktycznej wiedzy branżowej poprzez udział w projektach semestralnych i międzykierunkowych.

Biuro karier strona maj 2023

Jako student WSB Merito, masz dostęp do wsparcia Biura Karier i Praktyk, które pomoże Ci w tworzeniu CV oraz przygotowaniach do rozmów kwalifikacyjnych. Dodatkowo, uczestnicząc w bezpłatnych warsztatach, rozwijasz umiejętności interpersonalne, co ułatwi Ci start na rynku pracy.


Otrzymasz także dostęp do JobTeasera, portalu kariery i ofert pracy. To miejsce, gdzie pracodawcy szybko dodają oferty pracy i kontaktują się ze studentami. Ponadto, weźmiesz udział w targach pracy WSB Merito JobPoint, gdzie zapoznasz się z ofertą staży, praktyk i pracy w renomowanych firmach polskich i zagranicznych, będących naszymi partnerami biznesowymi.

 

Zobacz więcej

dla kogo

Jeśli lubisz planować, organizować, negocjować, interesują się szeroko rozumianą logistyką to studia na kierunku logistyka są dla Ciebie. Po studiach znajdziesz pracę m.in. w firmach transportowych (np. spedycja), portach lotniczych, firmach produkcyjnych, handlowych, komunikacyjnych.

 

Na Uniwersytecie WSB Merito Warszawa prowadzimy również kierunek logistyka I stopnia, trwający 3 lata (6 semestrów), w ramach którego oferujemy 4 specjalności: Menedżer logistyki, Logistyka Przedsiębiorstwa, Prawo w logistyce i łańcuchu dostaw oraz Zakupy i negocjacje w łańcuchu dostaw.

 

Zobacz więcej

Cechy kierunku:

Organizacja
zajęcia prowadzone przez doświadczonych praktyków
Monitor
specjalistyczne oprogramowanie
zajęcia prowadzone przez ekspertów i praktyków branży
tytuł inżyniera

Nie czekaj, zapisz się online. Pierwsi korzystają najwięcej!

do 31 lipca
czesne już od
400 zł
333 zł
miesięcznie

Zapisując się do 31 lipca, zyskujesz:

  • 800 zł dzięki zniżce w czesnym, która na studiach I stopnia rozliczana jest na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną ratę czesnego.
  • Dodatkowo jesteś zwolniony(-na) z opłaty wpisowej w wysokości 85 zł.

 

  • Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz jeszcze więcej. Twoja zniżka w czesnym wyniesie 1200 zł i będzie rozliczana jest na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną ratę czesnego.
  • Dodatkowo jesteś zwolniony(-na) z opłaty wpisowej w wysokości 85 zł.

 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 333 zł

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Poznasz zagadnienia związane z grafiką inżynierską.
x
Nauczysz się projektowania procesów logistycznych
Poznasz informatyczne i elektroniczne systemy logistyczne oraz nauczysz się ich posługiwać.
Poznasz narzędzia analityczne przydatne dla e-commerce oraz Business Intelligence.
Nauczysz się przygotowywać procedury logistyczne oraz transportowe, które są podstawą działalności każdego współczesnego przedsiębiorstwa.
Dowiesz się na temat bezpieczeństwa w globalnej logistyce oraz jak tworzyć wytrzymałe łańcuchy dostaw we współczesnym świecie.
Będziesz miał możliwość praktykowania oraz analizowania strategii logistycznych na przykładzie ciekawych studium przypadku .
komputer 1
Dowiesz się więcej na temat zrównoważonego rozwój w logistyce oraz społecznej odpowiedzialności biznesu w tej branży.
Student9

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Inżynieria procesów transportowych
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie
od 488 zł 555 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 488 zł
Logistyka międzynarodowa
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie
od 488 zł 555 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 488 zł
Logistyka w e-commerce
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie
od 488 zł 555 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 488 zł
Logistyka w małych i średnich przedsiębiorstwach
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie
od 488 zł 555 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 488 zł
Sztuczna inteligencja w automatyzacji procesów biznesowych
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie
od 488 zł 555 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 488 zł
Transport, spedycja, magazynowanie
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie
od 488 zł 555 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 488 zł

Program studiów

Program studiów obejmuje przedmioty kierunkowe, realizowane przez wszystkich studentów oraz przedmioty specjalnościowe indywidualnie dobrane do poszczególnych specjalności, które możesz wybrać. 

Zobacz program studiów

Wykładowcy

Bednarek
dr Artur Fiks
Mirosław Gumularz
dr Artur Kołodziejczyk-Skowron
dr Małgorzata Rzeszutko-Piotrowska
Lewandowski
dr Agata Jaździk-Osmólska
Anna Grabiec
dr Mariusz Kordalski
Marszał
Ratter
Nader
Wiśniewski
prof. Mariusz Bednarek

Profesor Uniwersytet WSB Merito Poznań, Profesor Universidad Autonoma Santiagio, Chile, Prezes Instytutu Industry 4.0
Posiada wiele lat doświadczenia jako doradca biznesowy oraz profesor tytularny i „visiting” Uniwersytetów i Szkół Wyższych polskich, meksykańskich, kanadyjskich,...

dr Artur Fiks

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia. Absolwent Almamer Szkoły Wyższej w Warszawie. W 2010 roku obronił rozprawę doktorską pt. „Ocena pozycji konkurencyjnej spółek notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w latach 2000-2007” w Instytucie Finansów w...

dr Mirosław Gumularz

Studia prawnicze ukończył na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Absolwent Szkoły Prawa Amerykańskiego organizowanej przez The Catholic University of America, Columbus School of Law.

 

Ukończył także studia podyplomowe „Prawo Dowodowe” na Wydziale Prawa i Administracji UJ...

dr Artur Kołodziejczyk-Skowron

Doktor nauk humanistycznych, filozof (dokorat uzyskał w 2021 roku na Uniwersytecie Łódzkim). Adiunkt w Uniwersytecie WSB Merito Warszawa. Zajmuje się głównie etyką, filozofią polityki oraz filozofią człowieka. Pracował jako badacz na Uniwersytecie w Tel Awiwie oraz jako wizytujący...

dr Małgorzata Rzeszutko-Piotrowska

Ukończyła studia na kierunku prawo na UMCS w Lublinie. Aktualnie pisze pracę magisterską na kierunku anglistyka z modułem pedagogicznym.  Doktorat obroniła w dyscyplinie prawo na Uniwersytecie Warszawskim w 2012 r. Odbyła liczne staże zagraniczne m.in. w Brukseli w Dziale Podatkowym...

Dr hab. inż. Piotr Lewandowski prof. UWSB

Dr hab. inż. Piotr Lewandowski, kapitan żeglugi wielkiej, jest profesorem na Uniwersytecie WSB Merito w Warszawie od 2019 roku. Posiada bogate doświadczenie naukowe, dydaktyczne i praktyczne. Wcześniej pracował jako profesor w Wyższej Szkole Gospodarki Krajowej (2018-2019) oraz na Akademii...

dr Agata Jaździk-Osmólska

Ekspertka w dziedzinie ekonomiki transportu, w tym ekonomiki bezpieczeństwa w transporcie. W obszarze zainteresowań naukowych posiada badania wyceny statystycznego życia ludzkiego w obliczu ryzyka w transporcie i badania jakości życia po zdarzeniu drogowym oraz inne społeczne konsekwencje...

dr Anna Grabiec

Doktor nauk humanistycznych z dziedziny językoznawstwa angielskiego. Rozprawę doktorską poświęciła analizie lokalizacji stron internetowych międzynarodowych korporacji, co pozwoliło jej zgłębić nie tylko specyfikę językową, ale także kulturową różnorodność w komunikacji...

dr Mariusz Kordalski

Doświadczony nauczyciel akademicki i specjalista w zarządzaniu, logistyce oraz negocjacjach. Jego bogate doświadczenie biznesowe doskonale uzupełnia praktyczny wymiar dydaktyki, którą prowadzi, preferując metodę projektu. Pasjonuje się inspirowaniem młodych talentów i motywowaniem ich...

dr Wojciech Marszał

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych ze specjalnością Marketing Polityczny. Od ponad 15 lat związany jako wykładowca w grupą WSB Merito. W 2023 roku obronił tytuł doktora z dziedziny nauk społecznych w dyscyplinie nauki
o zarządzaniu i...

dr Emil Ratter

Doktor Nauk Społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości (Szkoła Główna Handlowa - 2022). Absolwent Wydziału Nauk o Zarządzaniu i Bezpieczeństwie Społecznej Akademii Nauk w Warszawie (2017). Stopień Inżyniera uzyskał w 2015 roku w Wyższej Szkole Informatyki, Zarządzania...

dr Stanisław Nader

Doktor nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria lądowa i transport ( studia doktoranckie w Politechnice Warszawskiej na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych). Tytuł zawodowy magistra inżyniera na kierunku Transport w specjalności logistyka i technologia transportu. Tytuł...

dr Dariusz Wiśniewski

Doktor nauk ekonomicznych, stopień naukowy nadany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu na Wydziale Gospodarki Międzynarodowej – praca doktorska wyróżniona nagrodą Rektora UEP; Prelegent na konferencjach naukowych: Gospodarka, Technologia, Społeczeństwo organizowanych przez UEP....

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Zasady rekrutacji

Studentem studiów inżynierskich na kierunku Logistyka możesz zostać po ukończeniu szkoły średniej, zdaniu matury i odebraniu świadectwa dojrzałości. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz złożenie kompletu dokumentów i spełnienie wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

Poznaj zasady rekrutacji i zapisz się na studia w 5 prostych krokach.

Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia I stopnia, jednolite studia magisterskie, studia II stopnia

nie zapomnij pobrać biletu w systemie kolejkowym

Godziny otwarcia:
  • pn: 11:00 - 18:00
  • wt-pt: 08:00 - 16:00
  • so: 09:00 - 14:00
Pobierz stronę do PDF