Pytania i odpowiedzi

Jesteś kandydatem na studia, naszym absolwentem lub partnerem? Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego WSB zmieniło nazwę?

Nazwa Wyższa Szkoła Bankowa kojarzyła się stricte z bankowością i ekonomią, a od dłuższego czasu w naszej ofercie są kierunki takie jak: psychologia w biznesie, bezpieczeństwo wewnętrzne, logistyka, pedagogika itp., dlatego zależało nam na nowej, wyróżniającej nazwie, która będzie bardziej uniwersalna i bardziej dopasowana do naszej oferty dydaktycznej.

Z dniem 1 listopada 2023 Uczelnia WSB Merito Warszawa połączyła się z Uniwersytetem WSB Merito w Poznaniu i została Wydziałem Przedsiębiorczości i Innowacji w Warszawie Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu.

Co realnie oznacza zmiana nazwy?

Nowa nazwa jest unikatowa i odpowiada szerokiej ofercie studiów, jaka jest dostępna na naszej uczelni.

Co oznacza nowa nazwa Merito?

Szukaliśmy nazwy, która wyraża: praktyczność, przyjazność, nowoczesność, dostępność i uniwersalność. Nazwa nawiązuje znaczeniowo do meritum, które kojarzy się z pragmatyzmem i skutecznym działaniem, które charakteryzują naszą uczelnię. Nowa nazwa podkreśla również szeroką ofertę i praktyczny charakter naszych studiów.

Kiedy nastąpi zmiana organizacyjna?

Zmiana zacznie obowiązywać od 1 listopada 2023 roku.

Dlaczego zmieniamy nazwę drugi raz w ciągu pół roku?

Dzięki możliwościom, które pojawiły się w ostatnim czasie, zdecydowaliśmy się na połączenie Uczelni WSB Merito w Warszawie z Uniwersytetem WSB Merito w Poznaniu. Integracja z poznańską szkołą pozwoli nam na dynamiczny rozwój, otworzy przed nami nowe perspektywy oraz odpowie na potrzeby studentów, którzy po kwietniowej zmianie dopytywali, dlaczego uczelnia w Warszawie nie jest uniwersytetem.

Co się stanie z Uczelnią WSB Merito po połączeniu z Uniwersytetem?

Do dnia połączenia uczelni, czyli do 1 listopada Uczelnia WSB Merito w Warszawie funkcjonuje na dotychczasowych zasadach. Z dniem 1 listopada 2023 roku, w związku z uzyskaniem niezbędnej zgody Ministerstwa Edukacji i Nauki, uczelnia warszawska zostanie włączona w struktury Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu, stając się jego filią. Dane kontaktowe pozostają niezmienne.

Dlaczego łączymy się akurat z Poznaniem?

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu ma ugruntowaną i szanowaną pozycję na rynku edukacyjnym. To najczęściej wybierana uczelnia niepubliczna w Polsce (wg. Informacji o wynikach rekrutacji opublikowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki 2022/2023) z prawie 30-letnim doświadczeniem w kształceniu studentów.

​​​​​​​Jaka jest oficjalna nazwa uczelni w języku angielskim?

W języku angielskim nowa oficjalna/formalna nazwa to WSB Merito University in Poznan Faculty in Warsaw, natomiast nazwa marketingowa to WSB Merito University in Warsaw

Jaki jest oficjalny skrót nazwy uczelni?

Oficjalny skrót to UWSB Merito Warszawa.

 

Czy zwiększy się akademickość uczelni?

Jesteśmy tą samą uczelnią, a bycie uniwersytetem daje nam większe możliwości. Nasze wartości pozostają bez zmian. Stawiamy na synergię pomiędzy nową kategorią uczelni (uniwersytetem) i możliwościami jakie ona nam daje, a naszym doświadczeniem w praktycznym przekazywaniu wiedzy i współpracę z otoczeniem.