Weź udział w spotkaniach online i wybierz studia podyplomowe dla siebie

Masz już licencjat, inżyniera, magistra, jednak ciągle czujesz niedosyt? Stawiasz na rozwój, dokształcasz się, rozwijasz i nigdy nie masz dość? A może czekasz na awans lub chcesz zmienić pracę, ale zdobyć całkiem nowe kompetencje? Jeśli na choć jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco - studia podyplomowe są właśnie dla Ciebie!

 

W czasie „Forum Przedsiębiorczości i Innowacyjności” pomożemy wybrać Ci idealny dla Ciebie kierunek. Zapoznasz się Managerami poszczególnych kierunków studiów podyplomowych, którzy szczegółowo przedstawią zagadnienia z nimi związane, odpowiedzą również na Twoje pytania.

 

Weź udział w wydarzeniu 7-16 września, możesz uczestniczyć w każdym webinarze, lub wybrać tematy, które są Ci najbliższe.

x

Weź udział w Forum

Prześlij swoje zgłoszenie i uzyskaj dostęp do wszystkich wydarzeń online.

Wybrane spotkania

Iza Gontarek

"Zawód Liderka", czyli jak budować karierę w zgodzie ze sobą i osiągnąć sukces? Na tak postawione pytanie odpowiedzą dr Izabela Gontarek - wykładowca WSB w Warszawie, pomysłodawczyni i opiekun kierunku "Akademia Kobieta w biznesie" oraz jej goście: Barbara Grześ, Luiza Woźniak, Joanna Piechocka, Malwina Puchalska-Kamińska oraz Aleksandra Rzyczniak.

dr Izabela Gontarek, Barbara Grześ, Luiza Woźniak, Joanna Piechocka, Malwina Puchalska-Kamińska Aleksandra Rzyczniak - "Zawód Liderka"

15 września, godz. 18.00

Korniak

Zwykła rozmowa o zwykłych sprawach może łatwo przekształcić się w  awanturę, gdy zapominamy o kilku prostych zasadach komunikacji. Dzięki poznaniu sprawdzonych w mediacji narzędzi, możemy znacznie poprawić swoją komunikatywność, a co za tym idzie, relacje z innymi. Zaczynamy się naprawdę słyszeć i rozumieć.

dr Ewa Kosowska-Korniak - "Mediacja: nowy wymiar komunikacji, czyli jak słuchać, żeby się usłyszeć?"

16 września, godz. 18.00

markowski

W ramach webinarium Paweł Kowalczyk, Jakub Paluch oraz dr Jacek Markowski podzielą się ze słuchaczami swoją wiedzą ekspercką i radami odnośnie budowania kariery w branży esportowej. Przedstawią oni swoje przemyślenia dotyczące świata profesjonalnego esportu, badanego z perspektywy swoich doświadczeń zawodowych.


Opowiedzą oni m.in. o tym jak rozpocząć karierę w esporcie, jakiego rodzaju zawody i umiejetności sa kluczowe do funkcjoniwania w branzy, o zarządzaniu organizacjami, synergii z innymi sektorami biznesu oraz innowacji w esporcie. Udział w webinarium to świetna okazja, aby osoby aspirujące do rozpoczęcia kariery w esporcie uzyskały możliwość zdobycia wiedzy o codziennym funkcjonowaniu organizacji działających w sektorze gamingowo-esportowym.

Paweł Kowalczyk, Jakub Paluch, dr Jacek Markowski – Czy esport to praca marzeń? Jak świadomie zaplanować rozwój w branży esportowej? Czy to dobre miejsce na podjęcie biznesowej inicjatywy?”

11 września, godz. 19.00

Stawczyk

Wykład Ilony Stawczyk, wykładowcy studiów podyplomowych: Menedżerska Akademia Analizy Transakcyjnej w WSB w Warszawie.

 

Długotrwałe strategie już nie działają! - taką tezę stawia Nassim Nicholas Taleb. W dzisiejszym świecie zwanym VUCA przeważa to co zmienne, nieprzewidywalne, złożone i niejednoznaczne. Te niespodziewane zjawiska mające ogromny wpływ na nasze życie, między innymi COVID- 19, Taleb nazywa Czarnymi Łabędziami.

Jak więc przetrwać w tej niepewności, nauczyć się w niej żyć i przygotować się do niej poprzez zdobycie ważnych kompetencji, a może wygrać? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi w trakcie warsztatu online.

Ilona Stawczyk - "Jak uczyć się od indyka - wyzwania Świata VUCA"

14 września, godz. 18.00

Tomasz Gordon
  • Dlaczego tylko nielicznym udaje się osiągnąć szczyt i co ich wyróżnia? 
  • Czy coaching warto zdelegalizować? 
  • Jak zmotywować tych, którym chce się najmniej? 

Zapraszamy na fascynujące warsztaty „Menedżer jako coach – jak błyskawicznie zmotywować siebie i innych do działania?”, które poprowadzi Tomasz Gordon, certyfikowany trener biznesu, koordynator innowacyjnych studiów podyplomowych „Akademia menedżera” oraz autor bestsellerowej książki książki "Nowa psychologia zarządzania". Opinie o książce i o studiach znajdziesz m.in. tutaj.

dr Tomasz Gordon - Menedżer jako coach - jak błyskawicznie zmotywować siebie i innych do działania? 

7 września, godz. 18.00

Wykład dr. Jacka Karcza - menedżera kierunku Logistyka w WSB Warszawa oraz wykładowcy studiów podyplomowych: Zarządzanie operacyjne w logistyce.

dr Jacek Karcz - Impresje post Covid dla branży logistycznej i nauka na przyszłość - wykorzystanie analizy PDCA w praktyce

8 września, godz. 17.00

Wysocka

"Od kilku lat bankowość w Polsce i na świecie przechodzi ogromną przemianę. Zmiany te dotyczą oferty banków, kontaktów z klientami, sposobów realizacji operacji bankowych. Ale to, co widzą klienci banków jest efektem końcowym przemian, jakie następują w bankach. Bo przyszłość bankowości kreowana jest w każdym obszarze jej funkcjonowania: to  tworzenie nowych produktów bankowych, rozwój bankowości inwestycyjnej, innowacje w księgowości, zarządzaniu zasobami ludzkimi, obszarze operacyjnym, marketingu czy IT. Podczas spotkania opowiem, na czym polegają te zmiany, jak w ich świetle można realizować się zawodowo i co one oznaczają dla każdego z nas" - zapraszam, Urszula Wysocka, wykładowca studiów podyplomowych: Doradca bankowy z Europejskim Certyfikatem Bankowca EFCB 3E.

 

dr Urszula Wysocka - Przyszłość bankowości - aplikacja mobilna czy bank. Odpowiedź nie jest taka oczywista

8 września, godz. 18.00

Marlena Urbaniak

Pozycja HR Biznes Partnera jest różnie postrzegana w organizacjach, nie zawsze doceniana, nie wnosząca oczekiwanej wartości dla biznesu…. Z czego to może wynikać? Często z braku odpowiednich kompetencji, nie przygotowania do pełnienia tej roli.

 

Podczas Webinarium uzyskasz odpowiedź na 5 pytań:

  • Jakie wyzwania stoją przed HR?
  • Jakie funkcje pełni HRBP w relacjach z różnymi interesariuszami?
  • W jakich rolach najczęściej występuje HRBP?
  • Jakie są kluczowe kompetencje HRBP?
  • W jaki sposób studia podyplomowe HRBP wspierają rozwój kompetencji profesjonalnego HRBP ?

Prelegentka jest wykładowcą studiów podyplomowych: „HR biznes partner” w WSB Warszawa.

Marlena Urbaniak  - Profesjonalny HR Biznes Partner we współczesnej organizacji 

9 września, godz. 18.00

Radosław Czekan

Jeżeli planujesz występować publicznie, to mowa ciała, piękne slajdy i twarde dane często nie wystarczą, żeby u naszego odbiorcy "kliknęło". Szczególnie jeśli przekonujesz do rzeczy innowacyjnych, oryginalnych czy łamiących schematy.

Bo każdy z nas zna to uczucie, gdy przekonując współpracowników, szefa, klienta czy znajomych trafiamy głową w mur, rzucamy grochem o ścianę i wszystko idzie jak krew w piach. Wspaniały "speech", ale nic nie zmienia. Czasami wydaje się, że trafiliśmy na beton i nie da się po prostu przekonać drugiej osoby.

A może jednak da się? To właśnie na tym interaktywnym wykładzie Radosław Czekan specjalizujący się w treningu argumentacji, debatowania i
wystąpień przedstawi, co na temat pozornie "nieprzekonywalnych" mówi nauka oraz praktyka. Poznacie moral reframing, metodę REDUCE oraz inne sposoby na zmianę zdania np.: nieugiętego menedżera jednego z banków, antyszczepionkowców, wegetarian, denialistów klimatycznych albo po
prostu naszych znajomych w codziennych sprawach.

Jeżeli chcesz zobaczyć go w akcji przed zajęciami, zaparz herbatę i obejrzyj jego wystąpienie na TEDxWarsaw2019: https://www.youtube.com/watch?v=dAmymv-9bqg

Radosław Czekan - Jak przekonać nieprzekonywalnych? Praktyczny przewodnik

9 września, godz. 18.00

Przemysław Lelewski

Wykład Przemysława Lelewskiego - wykładowcy studiów podyplomowych w WSB Warszawa: "Akademia Trenera Biznesu".

Przemysław Lelewski - Rola trenera biznesu w czasach niepewności i zmiany, czyli słów kilka o tym jak COVID zweryfikował potrzeby, cele i metody rozwojowe

9 września, godz. 17.00

Mariusz Grudzień

Za przełomowymi rozwiązaniami, produktami i wdrożeniami stoją liderzy i zespoły. Szybko zmieniające się warunki biznesowe oraz rozwój technologii stwarza nowe możliwości dla rozwoju organizacji. Na naszych oczach następują zmiany w stosowanych technologiach, powstają nowe rozwiązania i branże. Nowe rozwiązania wymagają innowacyjnego podejścia do budowania płaszczyzny współpracy opartej na przywództwie.


Jeśli pragniesz odnieść sukces zawodowy związany z kierowaniem ludźmi, budowaniem efektywnych zespołów i organizacji, współtworzeniem nowych pomysłów warto, żebyś rozwijał swoje kompetencje. To one są coraz bardziej cenione w realiach zawodowych, ponieważ mają bezpośredni wpływ na osiągane rezultaty.

 

Podczas webinaru dotkniemy istoty przywództwa:

  • Jakie umiejętności powinien mieć lider przyszłości?
  • Jakie kroki warto podjąć w budowaniu świadomości przywódcy?
  • Jak współtworzyć świat pełen możliwości?

Prelegent jest wykładowcą studiów podyplomowych: „Akademia przywództwa” w WSB Warszawa.

Mariusz Grudzień - Tam gdzie kończy się zarządzanie, a zaczyna przywództwo

10 września, godz. 18.00

Pełny harmonogram spotkań

 

Wtorek, 15 września, godz. 18.00

dr Izabela Gontarek, Barbara Grześ, Luiza Woźniak, Joanna Piechocka, Malwina Puchalska-Kamińska , Aleksandra Rzyczniak - "Zawód Liderka" (studia podyplomowe: „ Akademia Kobieta w biznesie")

 

Transmisja LIVE na FB:

https://www.facebook.com/wsbwwarszawie/posts/3529834037035566

 

Środa, 16 września, godz. 18.00

dr Ewa Kosowska-Korniak - "Mediacja: nowy wymiar komunikacji, czyli jak słuchać, żeby się usłyszeć?" (studia podyplomowe: Mediacje sądowe i pozasądowe)

 

Transmisja ClickMeeting:

https://omedia.clickmeeting.com/mediacja-nowy-wymiar-komunikacji-czyli-jak-sluchac-zeby-sie-uslyszec-wsb-warszawa-

 

Zapisz się, żeby nie przegapić

 

W ramach Forum odbyły się spotkania:

 

Poniedziałek, 7 września, godz. 18.00

dr Tomasz Gordon - „Menedżer jako coach” (studia podyplomowe: „Akademia menedżera”)

 

Wtorek, 8 września, godz. 17.00

dr Jacek Karcz - „Impresje post Covid dla branży logistycznej i nauka na przyszłość - wykorzystanie analizy PDCA w praktyce" (studia podyplomowe: „Zarządzanie operacyjne w logistyce")

 

Wtorek, 8 września, godz. 18.00

dr Urszula Wysocka - „Przyszłość bankowości - aplikacja mobilna czy bank. Odpowiedź nie jest taka oczywista" (studia podyplomowe: „Doradca bankowy z Europejskim Certyfikatem Bankowca EFCB 3E”)

 

Środa, 9 września, godz. 17.00

Przemysław Lelewski - "Rola trenera biznesu w czasach niepewności i zmiany, czyli słów kilka o tym jak COVID zweryfikował potrzeby, cele i metody rozwojowe" (studia podyplomowe: „Akademia Trenera Biznesu")

 

Środa, 9 września, godz. 18.00

Marlena Urbaniak  - „Profesjonalny HR Biznes Partner we współczesnej organizacji” (studia podyplomowe: „HR biznes partner”)

 

Środa, 9 września, godz. 18.00

Radosław Czekan - "Jak przekonać nieprzekonywalnych? Praktyczny przewodnik" (studia podyplomowe: „Public speaker”)

 

Czwartek, 10 września, godz. 18.00

Mariusz Grudzień - „Tam gdzie kończy się zarządzanie, a zaczyna przywództwo” (studia podyplomowe: „Akademia przywództwa”)

 

Piątek, 11 września, godz. 19.00

Paweł Kowalczyk, Jakub Paluch, dr Jacek Markowski – „Czy esport to praca marzeń? Jak świadomie zaplanować rozwój w branży esportowej? Czy to dobre miejsce na podjęcie biznesowej inicjatywy?” (studia podyplomowe: „Esports Business Management”)

 

Poniedziałek, 14 września, godz. 17.00

dr Maciej Kawecki - „Naruszenia przepisów o ochronie danych osobowych" (studia podyplomowe: „Inspektor Ochrony Danych - prawne, psychologiczne i techniczne aspekty zarządzania danymi w organizacji").

 

Poniedziałek, 14 września, godz. 18.00

Ilona Stawczyk - "Jak uczyć się od indyka - wyzwania Świata VUCA" (studia podyplomowe: „ Menedżerska Akademia Analizy Transakcyjnej")