Uniwersytet WSB Merito Toruń to jedyny niepubliczny uniwersytet w Toruniu! Zapraszamy na studia I stopnia, II stopnia, II stopnia z podyplomowymi, jednolite magisterskie podyplomowe. Intensywnie rozwijamy się i udoskonalamy naszą ofertę, aby jak najlepiej odpowiadać na wymagania pracodawców i studentów.

 

Uniwersytety WSB Merito (wcześniej Wyższe Szkoły Bankowe)  to największa grupa prywatnych uczelni wyższych w Polsce. Zaufało nam już ponad 550 000 studentów. Od wielu lat kształcimy w taki sposób, aby pokazać, że możliwe jest łączenie nauki z pracą i życiem prywatnym. Niezależnie czy są to studia wyższe, podyplomowe czy szkolenia, działamy w myśl idei work-life balance.

lic_sesjalato_5

Nasza uczelnia ma już 25 lat! Jej historia zaczęła się w roku 1998. To wtedy przeprowadziliśmy pierwsze zajęcia z finansów i bankowości w Toruniu. Od tego momentu, przez kolejne lata rozwijaliśmy i udoskonalaliśmy ofertę.
W 2007 r. uruchomiliśmy  Wydział Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy. 

Dziś możemy pochwalić się licznymi nagrodami, prestiżowymi certyfikatami i złotymi medalami, które wyróżniają nas na tle wielu prywatnych uczelni z całego kraju. W naszej ofercie znajdują się niemal wszystkie rodzaje studiów oraz studia MBA. Jednak to, z czego jesteśmy najbardziej dumni, to tysiące naszych Absolwentów doskonale radzących sobie na wymagającym rynku pracy.

 

Z dniem 3 kwietnia 2023 roku w wyniku wysokiej oceny ewaluacji działalności naukowej Federacji WSB-DSW Merito, do której należy nasza uczelnia, zostaliśmy Uniwersytetem WSB Merito w Toruniu!

Dokładamy wszelkich starań, byś jako student uczelni biznesu mógł:

 • łączyć wiedzę z różnych dziedzin i wykorzystywać ją w pracy
 • wybrać kierunek, dzięki któremu nauczysz się, jak przekuć wiedzę w praktykę, np. prowadzić własny biznes
 • spotkać ekspertów - stawiamy na networking oraz wymianę doświadczeń pomiędzy studentami a wykładowcami
 • mieć kontakt z przedstawicielami świata biznesu (np. Atos, Henkell, TZMO ) - na ich wykładach poznasz know-how bezpośrednio z branży i ciekawe case studies
 • znaleźć pracę dzięki wsparciu Biura Karier, wziąć udział w praktykach i stażach w Polsce i za granicą oraz skorzystać z oferty szkoleń
 • rozwijać swoje umiejętności planowania kariery zawodowej, komunikacji interpersonalnej, identyfikacji i analizy danych, koordynacji projektów oraz krytycznego i kreatywnego myślenia
 • mieć wpływ na naszą ofertę, programy studiów i sposób obsługi - jesteśmy otwarci na Wasze opinie, każdego roku badamy poziom zadowolenia studentów i monitorujemy losy naszych absolwentów.

Innowacyjni, przyjaźni, praktyczni

Nasza misja brzmi: „Inspirowani rzeczywistością kreujemy ofertę wyprzedzającą czas.”. Ustawicznie doskonaląc swoją działalność pragniemy być obdarzani zaufaniem i zapewniać satysfakcję naszym Studentom, Słuchaczom oraz pozostałym Interesariuszom poprzez:

 • dostarczanie wysokiej jakości usług edukacyjnych spełniających wymagania rynku pracy,
 • stosowanie nowoczesnych metod i form dydaktycznych, z wykorzystaniem technologii informatycznych i infrastruktury, zapewniających osiąganie zakładanych efektów uczenia się,
 • inwestowanie w kompetentną i zaangażowaną kadrę,
 • umacnianie głównych atrybutów marki WSB Merito, jakimi są: Praktyczność i Przyjazność,
 • rozwój i innowacyjność oferty edukacyjnej, we współpracy z partnerami zewnętrznymi.

Za jakość kształcenia odpowiedzialny jest każdy pracownik Uniwersytetu WSB Merito w Toruniu

Gwarantem osiągnięcia założonych celów jest wdrożenie i ciągłe doskonalenie systemu zapewniania jakości kształcenia zgodnego z ISO 9001.

Pamiętaj także, że gdy wybierzesz Uniwersytet WSB Merito:

Będzie Ci łatwiej pogodzić studia z pracą, bo programy dopasowaliśmy do trybu życia osób aktywnych zawodowo.
Technologia 12a
Dzięki elastycznemu systemowi opłat sam zdecydujesz, kiedy i jak chcesz płacić za studia.
Możesz liczyć na sympatyczną obsługę w Biurze Rekrutacji i Dziekanacie, która pomoże Ci sprawnie załatwić wszystkie formalności związane ze studiami.
Będziesz mógł korzystać z platformy do nauki języków obcych, Extranet umożliwi Ci kontakt z uczelnią 24 h na dobę, a platforma Moodle zagwarantuje Ci nieprzerwany dostęp do materiałów z zajęć.