infromatyka

Dobre studia, niesamowity czas, najlepsze wspomnienia

Studia to niesamowity okres. Czas nauki, świetnej zabawy, samodzielności i pierwszych poważnych obowiązków. W czasie studiów możesz rozwinąć skrzydła i świadomie kształtować swoją osobowość. W Uniwersytecie WSB Merito zrobisz to z łatwością i skupisz się na tym co naprawdę ważne.

Na uczelni:

 • połączysz się z siecią Wi-Fi
 • otrzymasz bezpłatne konto pocztowe i będziesz korzystał m.in. z usługi Microsoft Office 365 – całego pakietu Office oraz usług w chmurze
 • będziesz uczestniczył w wykładach i ćwiczeniach, które odbywają się w wygodnych i dobrze wyposażonych salach
 • wypożyczysz książki i czasopisma lub skorzystasz z nich na miejscu w czytelni
 • w czasie przerw i okienek zrelaksujesz się w specjalnie zaaranżowanych do wypoczynku strefach, a w cieplejszych porach roku – w zielonej części kampusu
 • znajdziesz sklepiki, automaty z przekąskami i kawą oraz bistro, w którym zjesz ciepły i smaczny posiłek w dobrej cenie
 • zrobisz kopię ważnych notatek lub zeskanujesz je w przeznaczonych do tego miejscach dostępnych dla wszystkich.

Uczelnia bez barier

Jeżeli jesteś osobą z niepełnosprawnościami i chcesz rozpocząć studia, możesz skorzystać z wielu ułatwień:

 • indywidualnego toku studiów, zmiany warunków uczestniczenia w zajęciach oraz ich zaliczania
 • możliwości nagrywania zajęć
 • możliwości wykorzystania posiadanych przez uczelnię dodatkowych urządzeń lub wykorzystania urządzeń własnych, np. powiększalnika, dyktafonu
 • stypendium dla osób z niepełnosprawnościami
 • indywidualnych warunków korzystania z zasobów biblioteki.

Ponadto możesz korzystać z: 

 • przystosowanych dla osób niedowidzących stanowisk komputerowych w bibliotece i czytelni
 • specjalnego sprzętu: laptopów, tabletów, dyktafonów, czytników e-booków, notebooków, lupy elektronicznej
 • oznaczeń w alfabecie Braille’a usytuowanych na terenie uczelni
 • infrastruktury budynku Uniwersytetu WSB Merito przyjaznego studentom z niepełnosprawnościami
 • wsparcia w aktywizacji zawodowej.

 

W razie pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji:


Uniwersytet WSB Merito w Toruniu realizuje projekt wsparcia studentów z ASD

 

Uniwersytet WSB Merito w Toruniu przystąpiła do udziału w projekcie Asystent studenta z ASD. Projekt jest realizowany w ramach Działania 4.1 Innowacje społeczne, IV Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa.

 

Tłumacz/Adwokat społeczny – asystent osoby z ASD – to nowatorskie rozwiązanie. Jest to jedna z form wsparcia, jaką oferuje WSB osobom neuronietypowym. Zależy nam na tym, by odpowiednio przeszkolić pracowników i studentów WSB, aby mogli się oni stać asystentami udzielającymi realnego wsparcia dostosowanego do konkretnych potrzeb wynikających ze specyfiki określonego studenta oraz sytuacji, w której się on aktualnie znajduje.

 

Ideą projektu jest usprawnienie komunikacji na linii student – uczelnia w taki sposób, aby interakcja pomiędzy nimi przynosiła jak największe korzyści w postaci korzystania ze świadczenia „usług” edukacyjnych charakteryzujących się wysoką efektywnością.

Zapraszamy do udziału w projekcie studentów ze spektrum autyzmu/zespołem Aspergera (ASD), a pracowników uczelni i studentów do zdobycia wiedzy dotyczącej studentów ze spektrum.


Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie internetowej projektu Asystent studenta z ASD: https://www.dga.pl/projekty/asystent-studenta-z-asd.


         

 

Zobacz, co dla Ciebie mamy:

Monitor
Extranet to wewnętrzny system komunikacji z uczelnią. Sprawdzisz tutaj wszystkie stany swoich płatności, odpowiedzi na podania, plany zajęć, oceny, programy studiów, informacje dotyczące praktyk i stypendiów, godziny dyżurów władz oraz działów administracji wraz z adresami e-mail i numerami telefonów.
Laptop
Na platformie e-learningowej Moodle zamieszczamy materiały zarówno te niezbędne na zajęciach, jak i te, które dodatkowo rozwiną Twoje kompetencje. Ponieważ masz do nich nieprzerwany dostęp, pomogą Ci w zdobywaniu wiedzy i rozwoju umiejętności, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz.
wykład sprzedaż
Książki
Już podczas pierwszej sesji zrozumiesz, jak ważne w życiu każdego studenta są doskonale wyposażone i dobrze zorganizowane biblioteka oraz czytelnia!
studenci selfie
Monitor
Biblioteka Cyfrowa to miejsce, w którym masz dostęp online do zasobów naukowych, takich jak podręczniki, case study, czyli studium przypadku, wideo z ekspertami takimi jak m.in. Natalia Hatalska czy Dorota Zawadzka oraz inne materiały dydaktyczne i edukacyjne Uczelni WSB Merito i Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW.
Krawat
W Biurze Karier pomożemy Ci w wyborze ścieżki zawodowej, umożliwimy odbycie praktyki lub stażu w firmach współpracujących z Uniwersytetem WSB Merito, oraz wesprzemy w poszukiwaniach stałej pracy.
Dziekanat to niezwykle ważne dla studenta miejsce. To tutaj otrzymujesz indeks i legitymację studencką.
projekt z rollupem
kawa
Chcesz na bieżąco wiedzieć o tym jak wygląda życie studenckie, śledzić ciekawe inicjatywy kolegów i wykładowców, złożyć życzenia urodzinowe ulubionemu portierowi, przeczytać artykuły, zobaczyć stream z absolutorium?
Jeśli marzysz o studiach w innym kraju, znasz języki obce i kochasz podróżować przyjdź do nas, do Centrum Współpracy Międzynarodowej, postaramy się znaleźć najlepszą propozycję dla Ciebie.
Organizacja
Organizacje studenckie są dużą szansą na zdobycie nowego doświadczenia i realizację dodatkowych, często bardzo dużych, projektów. Chcesz się dodatkowo rozwijać w przyjaznym gronie kolegów? Zobacz, jakie koła naukowe i inne organizacje działają w Uniwersytecie WSB Merito
projekt z rollupem w tle
Hantel
Studenci Uniwersytetu WSB Merito lubią aktywne życie! Zadbaj o kondycję fizyczną, uczestnicząc w zajęciach sportowych. Na pewno znajdziesz dyscyplinę, która Cię zainteresuje.
wykład
Promocja
Czy wiesz, że studenci Uniwersytetu WSB Merito mogą skorzystać z wielu ulg i rabatów? Oprócz tych wynikających ze zniżek na legitymację studencką. Nie wiesz? Sprawdź!
razem na kanapie