Po maturze chcesz zwiedzić świat lub rozpocząć pracę na pełny etat, ale jednocześnie dalej się uczyć? Nie musisz z niczego rezygnować! Studia I stopnia w trybie online są właśnie dla Ciebie! Potrzebujesz jedynie komputera oraz dostępu do internetu, aby studiować w dowolnym miejscu o dowolnej porze dnia lub nocy.

 
 

Studia online to inna forma studiów niestacjonarnych. Po zakończeniu nauki otrzymujesz więc dokładnie taki sam dyplom jak studenci uczący się w formie niestacjonarnej. Wszystkie wykłady dostępne są na internetowej platformie Moodle przez całą dobę, 7 dni w tygodniu  to Ty decydujesz kiedy zrealizujesz te zajęcia. Znajdziesz tam również materiały niezbędne do zajęć i interaktywny podręcznik. Z wykładowcami możesz się skontaktować mailowo lub skonsultować podczas zajęć odbywających się na uczelni. W ćwiczeniach brać udział w tradycyjnej formie w salach wykładowych (2-3 zjazdy w semestrze). W Extranecie znajdziesz informację, kiedy odbywają się zajęcia stacjonarne

 

Nauka na studiach I stopnia online trwa 3 lata, czyli dokładnie tyle samo co na studiach realizowanych w formie tradycyjnej. I tak jak na zwykłych studiach, na koniec semestru musisz zdać egzaminy końcowe, z których otrzymasz ocenę.

 
 

Nauka na studiach I stopnia online

1. Niektóre zajęcia wymagają pracy grupowej: przedyskutowania lub przygotowania wspólnego projektu przez studentów z Twojej grupy. Do tego celu zostało przygotowane forum dyskusyjne, za pomocą którego masz kontakt z innymi studentami.

 

2. Każdy przedmiot kończy się kolokwium. A na ocenę końcową składa się punktacja z szeregu aktywności wykonywanych w trakcie trwania kursu łącznie z kolokwium. Kolokwium i egzamin semestralny odbywają się jednego dnia w siedzibie uczelni.

 

3. Jeśli potrzebujesz skonsultować się z wykładowcą, możesz to zrobić przez forum dyskusyjne, kontakt mailowy lub przyjechać w wyznaczonym terminie na konsultacje na uczelni.

 

4. Po zakończeniu studiów otrzymujesz dokładnie taki sam dyplom jak studenci uczący się w tradycyjnej formie.

 
 

Jak wygląda nauka na studiach online?

 1. Po zalogowaniu na platformę internetową Moodle otrzymujesz dostęp do wszystkich materiałów powiązanych z Twoim kierunkiem. Możesz z nich korzystać przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.
 2. Zajęcia są w formie interaktywnych wykładów z każdego przedmiotu obowiązującego na danym kierunku (zobacz przykładowe wykłady: zapisz się na wersję demo).
 3. W trakcie wykładów, masz do wykonania ćwiczenia, które mają ułatwić zrozumienie i zapamiętanie materiału, przedstawionego przez wykładowcę.
 4. Na koniec wykładu musisz rozwiązać test podsumowujący ile udało Ci się zapamiętać - bez obaw, możesz podejść do niego kilka razy!
 5. Do dyspozycji masz również interaktywny podręcznik zawierający materiały z zajęć. Jeśli wygodniej Ci korzystać z papierowej wersji, w każdej chwili możesz go wydrukować. 
 
 

Sprawdź próbkę zajęć

zobacz DEMO

 
 

Studia I stopnia online

Studia w formie niestacjonarnej, ścieżka: online – są to studia realizowane poprzez platformę Moodle. Student otrzymuje dostęp do wszystkich materiałów powiązanych ze swoim kierunkiem i może z nich korzystać przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. W naszej ofercie na SW są to kierunki:

 
 

Dla kogo?

Studia I stopnia online są idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają świadectwo dojrzałości, ale nie mają czasu na spędzanie go na uczelni np.:

 • często podróżują prywatnie lub służbowo
 • prowadzą nieregularny tryb życia, wykluczający regularne dojazdy na zajęcia
 • są rodzicami małych dzieci lub wymagających stałej opieki.
 
 

Co zyskujesz?

 • realizujesz ten sam program, co na studiach w formie tradycyjnej,
 • samodzielnie planujesz kiedy i gdzie się uczysz - w zależności od swoich możliwości,
 • studiujesz tam, gdzie Ci wygodnie - podczas wyjazdu służbowego, w domu czy w kawiarni,
 • nie tracisz czasu na dojazdy na uczelnię.
 
 

Sprawdź wersję próbną

Jeśli nie jesteś pewien czy studia online są dla Ciebie, wypełnij formularz, a na podany w nim adres e-mail otrzymasz dane do logowania do wersji próbnej zajęć. 

 

WYPEŁNIJ FORMULARZ