Studia i szkolenia dla firm

Uniwersytet WSB Merito  (wcześniej Wyższa Szkoła Bankowa) to Twój partner w rozwoju pracowników. Od lat tworzymy przestrzeń do wymiany doświadczeń, umiejętności i wiedzy między studentami, ekspertami (wykładowcami) a biznesem.


Zaufało nam już ponad 5000 firm. Jeżeli szukasz możliwości rozwoju dla pracowników w Twojej organizacji, sprawdź w jaki sposób możesz rozpocząć współpracę z nami.

 
 
 
 
Współpraca z biznesem Merito

Program Firma

Program Firma stworzyliśmy, by wspierać przedsiębiorstwa oraz instytucje w rozwoju pracowników. Proponujemy szeroki zakres usług edukacyjnych dostępnych w całej Polsce.

Co zyskujesz jako uczestnik Programu Firma?

 • Zaoferujesz pracownikom pakiet benefitów rozwojowych, które pomogą w budowaniu lojalności i zaangażowania oraz będą stanowić dużą korzyść dla kandydatów zainteresowanych pracą w Twojej firmie.
 • Zyskasz wsparcie w przygotowaniu programów rozwojowych rozwiązujących bieżące problemy firmy. Będą to studia i szkolenia idealnie dopasowane do potrzeb Twojego zespołu.
 • Zorganizujesz staże i praktyki dla naszych studentów i absolwentów w Twojej firmie. To da Ci dostęp do najlepszych kandydatów na rynku.
 • Będziesz pod opieką Koordynatora Klienta Biznesowego – cały proces doboru, planowania i realizacji procesu edukacji pracowników będzie dużo prostszy.
 • Skorzystasz ze specjalnych promocji na udział pracowników w naszych studiach i szkoleniach. Jeżeli zdecydujesz się podpisać z nami umowę lokalną, będziesz współpracować z jedną, konkretną Uczelnią WSB Merito. Jeżeli wybierzesz umowę grupową, będziesz korzystać z oferty wszystkich Uczelni WSB Merito.
 
 
 
 

Inne formy współpracy z nami

Jeśli chcesz wzmocnić rozpoznawalność oraz wizerunek Twojej firmy, zostań naszym partnerem biznesowym. Sprawdź możliwości i wybierz taką formę współpracy, jaka jest dla Ciebie najlepsza.

 
 
 
 

Dlaczego warto z nami współpracować?

 • Będziesz mieć możliwość objęcia patronatem biznesowym kierunku czy specjalności – dzięki temu realnie wpłyniesz na to, czego nauczą się nasi studenci.
 • Partnerstwo z naszą uczelnią pomoże Ci w budowaniu wizerunku godnego zaufania pracodawcy. Zorganizujesz razem z nami staże i praktyki, dzięki czemu zyskasz ciekawych kandydatów do Twojej firmy.
 • Zaprosisz naszych studentów na wizytę studyjną w Twojej firmie. Pokażesz im swoje rozwiązania i kulturę pracy. Zaprezentujesz się jako lider w Twojej branży.
 • Możemy zaoferować Ci wsparcie w rekrutacji i dotarciu do najlepszych studentów oraz absolwentów. Ty udostępniasz nam ofertę pracy, a my zamieszczamy ją w wewnętrznym systemie dla studentów, a także na terenie uczelni i w Biurze Karier. Poza tym dysponujemy bazą danych studentów oraz absolwentów, którzy chcą znaleźć zatrudnienie. To spore ułatwienie i przyspieszenie rekrutacji. 
 • Możesz dołączyć do nas podczas targów pracy, które organizujemy w siedzibach naszych uczelni. To dobra okazja, by zaprezentować swoją działalność oraz szansa dla studentów, aby odbyć rozmowy rekrutacyjne i porozmawiać z reprezentantami danego przedsiębiorstwa.
 
 
 
 

Nowa nazwa, nowe możliwości

3 kwietnia 2023 r. dzięki uzyskaniu wysokich wyników ewaluacji działalności naukowej, której poddaliśmy się w 2022 r. w ramach Federacji Naukowej WSB-DSW, Wyższe Szkoły Bankowe w Gdańsku, w Toruniu, w Poznaniu i we Wrocławiu stały się Uniwersytetami WSB Merito.

 
 
 
 

Zmieniliśmy nazwę, ponieważ od dawna oferujemy znacznie więcej niż tylko kierunki związane z bankowością. Jako uniwersytety uzyskaliśmy uprawnienia do nadawania stopnia doktora i doktora habilitowanego w nowych dyscyplinach, możemy też tworzyć szerszą ofertę studiów, która jeszcze lepiej odpowie na potrzeby kandydatów, obecnych studentów i rynku pracy.  
Nasze wartości pozostają jednak bez zmian. To na nich budowaliśmy sukces WSB – są nimi praktyczność i przyjazność.

 
 
 
 
Współpraca z biznesem

Rekrutuj z Merito JobTeaser

Jednym z istotnych celów naszej współpracy ze środowiskiem biznesowym jest efektywne wspieranie procesów rekrutacji oraz pozyskiwania do firm młodych talentów.

 

W celu usprawnienia tego procesu, podjęliśmy decyzję o wdrożeniu na Uniwersytecie WSB Merito Szczecin platformy JobTeaser, nowego portalu kariery i ofert pracy, który jest używany w Europie przez ponad 700 uczelni.

To miejsce, gdzie w szybki i łatwy sposób pracodawcy mogą dodawać oferty pracy i kontaktować się ze studentami.

Platforma JobTeaser
Uścisk dłoni

Załóż konto i rekrutuj młode talenty z platformą JobTeaser

Rozwiązanie umożliwia

 • monitorowanie momentu zatwierdzenia ofert przez Biuro Karier,
 • monitorowanie liczby odsłon i zgłoszeń kandydatów,
 • podstawowe funkcje do selekcji zgłoszeń kandydatów,
 • wybór sposobu aplikacji (e-mail, witryna zewnętrzna),
 • targetowanie ogłoszeń do kandydatów z konkretnych kierunków studiów.
 • promowanie marki swojego pracodawcy poprzez stworzenie strony prezentacyjnej widocznej dla studentów,
 • umożliwia także tworzenie prywatnych wydarzeń.
SP

Posiadanie konta na platformie niesie ze sobą szereg korzyści

Aktywne korzystanie z portalu JobTeaser to:

 • szansa zaprezentowania firmy oraz jej kultury organizacyjnej poprzez dodanie treści, filmów i grafik w profilu firmy oraz ofert praktyk, pracy i staży,
 • przestrzeń do budowania świadomości marki i jej rozpoznawalności,
 • łatwy dostęp ofert Partnerów Biznesowych dla studentów i absolwentów Uniwersytetu WSB Merito Szczecin.
 • dostęp do wartościowych kandydatów, których wykształcenie i kwalifikacje będą odpowiadały potrzebom i oczekiwaniom Partnerów Biznesowych Uniwersytetu WSB Merito Szczecin.
Współpraca z biznesem

Gdzie nas znajdziesz?

Mapka Mapka

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Wiktoria Wolska-Sierakowska

Koordynator Klienta Biznesowego
wiktoria.wolska@szczecin.merito.pl   
kom.: 602 379 473