Technologia stała się nieodłącznym elementem nowoczesnych studiów. Spotkania online z wykładowcą, quizy, testy, zaawansowane platformy internetowe, materiały wideo oraz prezentacje wykładowców to standard na uczelni, która podąża z duchem czasu i dba o jakość kształcenia.

Nowoczesne narzędzia, których używamy na Uczelniach WSB Merito pozwolą Ci się efektywnie rozwijać w kierunkach, które dla siebie wybrałeś. Dyskusje, analiza case studies, ćwiczenia, warsztaty, symulacje – takie interakcje online sprzyjają nauce skutecznej wirtualnej współpracy. Jednocześnie, dzięki temu będziesz lepiej poruszać się po świecie nowinek technologicznych.

Transformacja technologiczna i cyfrowa, która w ostatnim roku mocno przyspieszyła, sprawiła, że położyliśmy jeszcze mocniejszy nacisk na rozwój tzw. kompetencji przyszłości u naszych studentów. Zdobycie umiejętności precyzyjnej komunikacji na odległość czy też integracji w zespołach rozproszonych przyda Ci się nie tylko podczas studiów, ale również w przyszłej pracy.

Biblioteka cyfrowa

 

W październiku 2021 r. uruchomiliśmy nowoczesną bibliotekę cyfrową. To długofalowy i wspólny projekt Uczelni WSB Merito oraz Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW. Połączyliśmy siły, aby móc udostępnić naszym studentom bogaty i aktualny zbiór materiałów niezbędnych w czasie nauki. 


Zasoby biblioteki tworzą kolekcje czasopism, monografii i materiałów dydaktycznych. Każda z kolekcji jest podzielona tematycznie na obszary, co ułatwia znalezienie pozycji, która Cię najbardziej interesuje. 
W bibliotece znajdziesz też:

 • case studies
 • manuale (podręczniki)
 • materiały wideo.

Sprawdź więcej na biblioteka.cyfrowauczelnia.pl

Extranet 


Stworzyliśmy wewnętrzny serwis internetowy, który jest prosty w obsłudze i umożliwia Ci kontakt z uczelnią 24 h na dobę 7 dni w tygodniu. Wystarczy, że masz przy sobie laptopa, tablet lub smartfon i dostęp do internetu. 
 

Dlaczego warto korzystać z Extranetu?

 • Jesteś na bieżąco z życiem uczelni.
 • Używasz go wtedy, kiedy chcesz i gdziekolwiek się znajdujesz.
 • Znajdziesz tu m.in. oceny z całego okresu studiów oraz terminy egzaminów.
 • Szybko sprawdzisz m.in. godziny konsultacji u wykładowców, dyżurów władz uczelni, pracy działów administracji wraz z adresami e-mail i numerami telefonów.
 • Możesz zapłacić czesne i uregulować inne opłaty np. za legitymację.

Aplikacja mojaWSB – wirtualna uczelnia w Twoim smartfonie!

 

Wszystko, co przyda Ci się w sprawnym poruszaniu się po wirtualnej uczelni, zebraliśmy w jednej aplikacji mojaWSB. Dzięki niej znacznie łatwiej odnajdziesz się w studenckich realiach i sprawdzisz najważniejsze informacje.  
W aplikacji znajdziesz:

 • plan zajęć
 • oceny
 • aktualności i informacje o płatnościach.

 Aplikację mojaWSB pobierzesz dla systemów Android i IOS.
 

Zobacz, z jakich rozwiązań technologicznych korzystają nasi studenci:

Microsoft 365 – darmowe licencje dla studentów

 

Co najmniej *60% studentów, wykładowców i pracowników uczelni wyższych w swojej codziennej pracy korzysta z usług MS Office 365. Uczelnie WSB Merito dołączyły do programu „Uczelnia w Chmurze Microsoft”, co oznacza, że stawiają na cyfrową transformację i inwestują w nowoczesną infrastrukturę informatyczną. 


* www.microsoft.com/pl-pl/education/higher-education/uczelniawchmurze  
 

Studenci studiów wyższych Uczelni WSB Merito dostają licencję A3, która obejmuje popularne aplikacje, m.in.: Outlook, Teams, Word, PowerPoint, Excel i OneNote, SharePoint, Sway, Forms, dzięki którym wykładowcy i studenci mogą ze sobą współpracować, komunikować się bez zakłóceń i tworzyć wspólne projekty w czasie rzeczywistym.

 

Zacznij korzystać z aplikacji MS365.
Wejdź na portal.office.com i aktywuj swój pakiet.
Podczas logowania skorzystaj z adresu e-mail w domenie swojej uczelni.

 

Jeśli przyjdzie Ci realizować zajęcia w formule zdalnej, na zajęciach w czasie rzeczywistym z wykładowcą i kolegami spotkasz się w aplikacji MS Teams. Otrzymasz do niej dostęp w ramach licencji MS Office 365.

MS TEAMS


MS Teams jest produktem firmy Microsoft i jedną z najlepiej ocenianych platform do komunikacji zdalnej na świecie. To właśnie tu, w jednym miejscu, zintegrowane są konwersacje, połączenia, treści, dokumenty i aplikacje potrzebne każdemu wykładowcy. Wszystko to służy lepszej współpracy z uczniami i studentami oraz zachęca do większego zaangażowania.
 

Korzyści dla Ciebie:

 • oprócz uczestniczenia w zajęciach online masz możliwość pracy nad projektem w podgrupach – do tego idealnie nadaje się funkcja pokoi
 • możesz tworzyć indywidualne notatki i zgłaszać się, gdy chcesz coś powiedzieć („ręka w górę”)
 • masz możliwość całkowitej integracji z Office 365, którego licencję dostajesz od uczelni
 • uczestniczysz w zajęciach zaplanowanych na dłuższy czas, np. semestr. To daje poczucie stabilności i jedną, jasno określoną grupę projektową, przydatną np. przy projektach grupowych, których skład nie powinien się zmieniać
 • do kontaktu z prowadzącym używasz czatu oraz systemu pytań i odpowiedzi
 • zarówno Ty, jak i Twoi koledzy oraz wykładowca macie wspólną przestrzeń do zamieszczania plików.

Moodle


Z platformy korzysta *kilkaset milionów użytkowników z 243 krajów świata. W Polsce platforma wykorzystywana jest przez największe uczelnie publiczne i niepubliczne, w tym także przez Uczelnie WSB Merito.


Korzyści dla Ciebie:

 • w jednym miejscu znajdziesz materiały do zajęć
 • uporządkujesz swój proces kształcenia – każdy przedmiot ma swoje osobne miejsce na platformie
 • wzbogacisz swoją ścieżkę edukacji o projekty grupowe, quizy i ciekawe zadania
 • z wykładowcą i kolegami skomunikujesz się poprzez forum dyskusyjne, pocztę elektroniczną lub komunikator
 • znajdziesz informacje, czego dokładnie się nauczysz i w jaki sposób przyda Ci się to w pracy zawodowej
 • uczysz się w fotelu, w lesie i nad jeziorem, wtedy, kiedy chcesz – potrzebny jest Ci tylko dostęp do internetu.

* www.stats.moodle.org
 

Branżowe Symulacje Biznesowe firmy Revas

 

Gry biznesowe to innowacyjne narzędzie do praktycznej nauki prowadzenia działalności gospodarczej.  Dzięki nim uczysz się, jak podejmować strategiczne decyzje pod presją czasu, pracować w zespole czy prowadzić własną wirtualną firmę. Masz szansę zdobyć pierwsze doświadczenie jako przedsiębiorca i sprawdzić się w świecie online, zanim realnie, w przyszłości zainwestujesz własne pieniądze. Po zakończeniu gry otrzymasz certyfikat potwierdzający Twoje uczestnictwo.
 

W ramach niektórych przedmiotów, będziesz mógł przećwiczyć to, jak:

 • zarządzać firmą, podejmując realistyczne decyzje biznesowe
 • rywalizować o klientów z konkurencyjnymi firmami działającymi na tym samym rynku
 • analizować wyniki podjętych decyzji, stawiać tezy, wyciągać wnioski i rozwiązywać  problemy.

Firmy, w których wirtualnie sprawdzisz swoje umiejętności zarządcze, to: agencja eventowa, agencja interaktywna, biuro podróży, biuro rachunkowe, fabryka łożysk, firma remontowa, firma transportowa, restauracja, salon fryzjerski, salon kosmetyczny, gabinet masażu, serwis IT, sklep z elektroniką, warsztat samochodowy.