Uznanie zewnętrznych instytucji jest dla nas bardzo ważne, ponieważ jest dowodem na to, że znamy się na tym, co robimy. Mamy czym się pochwalić, bo nasza działalność edukacyjna i 30-letnie doświadczenie są doceniane w rankingach oraz nagradzane przez organizacje biznesowe i społeczne.

Raport MEiN

W opublikowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki informacji o wynikach rekrutacji na studia I stopnia i jednolite magisterskie, na rok akademicki 2023/2024 wszystkie Uniwersytety WSB Merito znalazły się na listach najczęściej wybieranych uczelni niepublicznych w Polsce, zarówno na studia stacjonarne, jak i niestacjonarne.
Warto podkreślić, że Uniwersytety WSB Merito zajęły wysokie miejsca w zestawieniu przygotowanym przez MEiN, zajmując najczęściej czołowe pozycje w swoich regionach.
 

  • Uniwersytety WSB Merito w Gdańsku (wspólnie z Filią w Gdyni) i Wrocławiu (wspólnie z Filią w Opolu) jako najpopularniejsze w swoich regionach. 
  • Uniwersytet WSB Merito w Toruniu (wraz z Filią w Bydgoszczy) jest najczęściej wybieraną uczelnią niepubliczną w zakresie studiów niestacjonarnych w Kujawsko-Pomorskiem. 
  • Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu został wskazany w tym zestawieniu jako najczęściej wybierana uczelnia niepubliczna w w zachodniej Polsce.
  • Dużym sukcesem okazała się również rekrutacja w Filii w Warszawie Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu. Uczelnia rozpoczęła działalność w 2019 roku i już dziś jest jedną z najczęściej wybieranych uczelni w stolicy. W tym roku wybrało ją 4589 kandydatów, co czyni ją jedną z najchętniej wybieranych uczelni niepublicznych w Warszawie.

Wszystkim kandydatom bardzo dziękujemy za zaufanie, życzymy sukcesów i kolejnych trafnych wyborów w nauce, pracy i życiu prywatnym.

Osoby zainteresowane pełną treścią informacji ministerstwa znajdą ją na www.gov.pl.

 

 

Ranking „Perspektyw”

29 czerwca 2023 roku został opublikowany ogólnopolski ranking uczelni niepublicznych Perspektywy 2023. Wszystkie Uniwersytety WSB Merito awansowały i uzyskały lepsze wyniki, niż rok temu. Ponadto Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu oraz w Gdańsku zajmują odpowiednio 1. miejsca w Wielkopolsce i w Trójmieście.  

 

Pełna lista rankingu uczelni znajduje się tutaj

Rating studiów MBA

Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej Forum raz na dwa lata ocenia studia Master of Business Administration oferowane przez polskie uczelnie i instytucje. W 2020 roku w zestawieniu programów klasę profesjonalną plus otrzymały aż trzy nasze programy: MBA i FUMBA w WSB we Wrocławiu oraz EMBA w WSB w Poznaniu. Klasę profesjonalną przyznano natomiast programom MBA w WSB w Bydgoszczy, Chorzowie, Gdańsku, Poznaniu i Toruniu oraz studiom EMBA - Project Management w WSB we Wrocławiu. Szczegóły ratingu możesz sprawdzić na www.semforum.org.pl.
 

Akredytacja IACBE

Potwierdzeniem jakości naszych studiów na kierunkach biznesowych jest międzynarodowa akredytacja International Accreditation Council for Business Education (IACBE), którą otrzymały uniwersytety w Poznaniu, Chorzowie, Wrocławiu, Gdańsku oraz Gdyni. W procesie akredytacyjnym komisja oceniała m.in. nasze programy nauczania, infrastrukturę uczelni, aktywność naukową i zawodową wykładowców, relacje z biznesem i uczelniami zagranicznymi.