joanna_niedzielska
Joanna Niedzielska

Menedżerka kierunku multimedia i grafika komputerowa

Moją pasją jest rozwijanie kreatywności i umiejętności studentów na kierunku multimedia i grafika komputerowa. W mojej pracy łączę wiedzę z zakresu zarządzania projektami, organizacji toku studiów oraz poszukiwania innowacyjnych rozwiązań.  Jako menedżerka, moim celem jest zapewnienie płynności procesu edukacyjnego. Skupiam się na efektywnym wykorzystaniu zasobów, terminowości i jakości realizowanych projektów. Dzięki temu nasi studenci mogą rozwijać swoje umiejętności w sprzyjających warunkach. 

  • Organizacja Toku Studiów: Dbam o to, aby program nauczania był aktualny, inspirujący i dostosowany do potrzeb rynku. Współpracuję z wykładowcami, aby zapewnić spójność materiałów dydaktycznych oraz efektywne wykorzystanie czasu zajęć. 
  • Poszukiwanie Rozwiązań: Świat grafiki komputerowej i multimediów jest dynamiczny. Staram się być na bieżąco z nowymi trendami, technologiami i narzędziami. Dzięki temu mogę wprowadzać innowacje do procesu nauczania i inspirować studentów do twórczego myślenia. 

Rozumiem, że każdy student ma swoje mocne strony i obszary do rozwoju. Dlatego staram się dostosować swoje metody nauczania do indywidualnych potrzeb każdego z nich. Moim celem jest wspieranie ich w osiąganiu sukcesów. 

Pragnę, aby kierunek multimedia i grafika komputerowa był miejscem, gdzie studenci rozwijają swoje talenty, zdobywają praktyczne umiejętności i przygotowują się do dynamicznego świata pracy. Wspólnie tworzymy przestrzeń, w której kreatywność i technologia idą w parze. 
 

Ewa Podrażka
Ewa Miłoszewska-Podrażka 

Pełnomocnik Dziekana Wydziału Informatyki i Nowych Technologii
W latach 2017-2018 Dziekan Wydziału Informatyki i Zarządzania Wyższej Szkoły Zarządzania w Gdańsku. Absolwentka Międzywydziałowych Studiów Doktoranckich z ekonomii, finansów i zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, absolwentka Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, absolwentka Studium Pedagogicznego w Zakresie Szkolnictwa Zawodowego przy Politechnice Gdańskiej, absolwentka Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego (kierunek Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna). Wyróżniona Certyfikatem I Stopnia Komitetu Naukowego Szkoły Komputerowego Wspomagania Projektowania, Wytwarzania i Eksploatacji Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Laureatka Nagrody Rektora PG za wyróżniającą się działalność dydaktyczną. Przez kilka lat opiekun Naukowego Koła Logistycznego WZiE PG. Koordynator w programie „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem”. Od wielu lat zawodowo związana z trójmiejskimi uczelniami wyższymi: Politechniką Gdańską, Uniwersytetem Gdańskim, Wyższą Szkolą Turystyki i Hotelarstwa oraz Ateneum – Akademia Nauk Stosowanych. Członkini Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej. Wolontariusz w Fundacji Małych Serc. Autorka i współautorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu strategii relacyjnych, komunikacji społecznej, handlu oraz zastosowania IT w zarządzaniu. Współorganizatorka oraz uczestniczka licznych konferencji krajowych i międzynarodowych. 

Paszkowski.jpg
prof. dr hab. Cezary Paszkowski

Zajmuje się grafiką cyfrową, obrazem ruchomym, muzyką, kompozycją muzyczną, jak i technikami tradycyjnymi. Jest laureatem ponad 40 nagród i wyróżnień uzyskanych na wystawach w konkursach okręgowych, ogólnopolskich, międzynarodowych.
Brał udział w międzynarodowych wystawach i konkursach takich jak: Balticum Biennale '87, Rauma, Finlandia- medal, International Art Conterporary Exhibition in Monte Carlo '88- udział w wystawie. International Print Biennale Varna'87,'89,'90 r. Bułgaria- udział w wystawie. International Independent Exhibition of Kanagawa '89,'90 r. Japonia- udział w wystawie. International Print Triennial Kraków '97- Europa Prix. The Print of the World - National Culture Festiwal in Kagawa '97, Japonia - udział w wystawie. International Mini-Print Triennial '98- Tokyo, Japonia - Museum Avard oraz w wystawach grupowych w miastach takich jak: Paryż, Londyn, Wiedeń, Oslo, Bonn, Hamburg, Houston, Stuttgart, Kilonia, Kolonia, Kair, Praga, Brema, Petersburg, Manheim, Turku, Aberdeen, oraz wielu polskich miastach. Jego prace są prezentowane w wielu muzeach np: Ermitage- Petersburg, Urząd XIII Dzielnicy Paryża, Urząd Miasta Avallon (Francja), Instytut Sztuki- Hawana- Kuba, Urząd Miasta Aalen (Niemcy), Biblioteka Miasta Manheim, Biblioteka Miasta Frankenthal (Niemcy) Biblioteka Narodowa Warszawa, Muzeum Narodowe Gdańsk,  Muzeum Narodowe Kraków, Muzeum Narodowe Szczecin, Muzeum Narodowe Słupsk, Muzeum Narodowe Rauma (Finlandia), Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Auburn Alabama (USA), Tama Art Univerity Museum, Tokyo, Japan oraz w zbiorach prywatnych w Europie, Australii, Ameryce Północnej i Południowej. Jest honorowym obywatelem Nowego Orleanu. Jest emerytowanym profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom uzyskał w 1973 r.

Anna Kalinowska-Żeleźnik
dr hab. Anna Kalinowska-Żeleźnik, prof. UWSB Merito

Dziekan Wydziału Biznesu

Doktor habilitowana nauk społecznych w zakresie nauk o mediach, doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce, magister zarządzania. W latach 2012-2021 Prodziekan ds. Kształcenia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

W swojej pracy naukowej zajmuje się analizą narzędzi i technik wykorzystywanych w komunikacji społecznej oraz komunikacji marketingowej, ze szczególnym uwzględnieniem nowych mediów oraz eventingu, a także zagadnieniem turystyki biznesowej. Autorka wielu publikacji naukowych i branżowych. Członek Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej, Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych, Pomorskiego Instytutu Naukowego im. Prof. Brunona Synaka oraz Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich.

 

Remigiusz Koniecko
dr hab. Remigiusz Koniecko 

Doktor w dziedzinie sztuk filmowych w tym fotografii, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, Wydziału Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Podczas studiów rozpoczął autorski cykl „Przestrzenie formalne”, który wynikał z jego zainteresowań przestrzenią egzystencjalną. W swojej wieloletniej działalności artystycznej odwołuje się zarówno do formy jak i funkcji architektury, próbując stworzyć swój własny model widzenia przestrzeni. Obecnie zajmuje się fotografią od strony twórczej i dydaktycznej. 
 

mgr Wojciech Mościbrodzki

Wykładowca akademicki, grafik i informatyk (choć swoją kreację artystyczną łączy przede wszystkim z tradycyjną grafiką warsztatową). Mimo legitymowania się wykształceniem technicznym, poszukuje przede wszystkim wartości humanistycznych. Za swojego mistrza uważa Sokratesa i jego dewizę "wiem, że nic nie wiem". Jest autorem kilkunastu artykułów naukowych, wystaw grafik oraz ekspozycji o charakterze historycznym, związanych z filozofią wolnomularstwa. 

anna lusińska
dr hab. Anna Lusińska, prof. UWSB Merito

Doktor habilitowana w dyscyplinie nauki o komunikacji społecznej i mediach, doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa stosowanego – specjalność reklama, manager zarządzania oświatą, certyfikowana konsultant ds. ekonomii społecznej „EC-ASE- European Certification for Advisors/Educators of Social Economy”, certyfikowana mediator sądowa z ramienia Europejskiej Akademii Negocjacji i Mediacji.

W latach 2003-2022 zdobywała doświadczenie naukowe i dydaktyczne na Uniwersytecie Gdańskim, a w 2005-2011 w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Pracowała w zespołach naukowych w krajowych oraz międzynarodowych programach badawczych i dydaktycznych. Jest autorem licznych artykułów naukowych i monografii w skali międzynarodowej oraz prelegentem na konferencjach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej. W swojej pracy badawczej skupia się na analizie jednego z narzędzi marketingu społecznego – kampaniach społecznych, wykorzystywanym w szeroko pojętej komunikacji społecznej ze szczególnym uwzględnieniem - komunikowania politycznego oraz komunikacji marketingowej.

daga-siemieniewicz
mgr Daga Siemieniewicz

Magister sztuki oraz konserwacji zabytków. Plakacistka, illustratorka, graficzka użytkowa oraz artystyczna. Laureatka konkursów artystycznych takich jak identyfikacja wizualna dla Fundacji Montownia, Sztuka w obliczu pandemii i inne. Jej wystawy można było zobaczyć w Gdańsku, Warszawie, Moskwie, Petersburgu, Oslo, Berlinie czy Ljubljanie. Współpracowała z markami takimi jak Reserved, Smyk, Medicine. Jej prace można było znaleźć na łamach Magazynu Vouge Polska, K-Mag, Design-Alive, Dziennik Trybuna, Medium.

barbara-kasperczyk-gorlak
dr Barbara Kasperczyk

Adiunkt Uniwersytetu Merito WSB w Gdańsku na Wydziale Informatyki i Nowych technologii. Studia doktoranckie na wydziale Grafiki ASP w Krakowie. W 2015 roku otrzymała stopień doktora w dziedzinie Sztuk Plastycznych, dyscyplinie artystycznej Sztuki Piękne. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków oraz ZAiKS. Pracowała na Wydziale Grafiki ASP w Gdańsku. Mieszka i tworzy w Trójmieście a głównym zagadnieniem jej twórczości jest rzeczywistość współczesności - natura, miasta oraz przede wszystkim kroczące tłumy ludzi nakładające się w jej grafikach na wielu warstwach tworząc wielowymiarową przestrzeń "obrazu". W poszukiwaniu nowej możliwości przedstawienia przestrzeni posługuje się zarówno klasycznym warsztatem graficznym, nowymi mediami, jak i najnowszymi możliwościami technologicznymi obrazu i druku cyfrowego na różnych materiałach. Jest autorem wielu wystaw indywidualnych oraz brała udział w licznych projektach i wystawach zbiorowych w kraju i za granicą – sama będąc kuratorem wielu wydarzeń.

Piotr Kobzdej
dr Piotr Kobzdej

Adiunkt Uniwersytetu Merito WSB w Gdańsku na Wydziale Informatyki i Nowych Technologii. Naukowiec, samorządowiec, pełnomocnik Wojewody Pomorskiego w latach 2020 – 2023, z-ca dyrektora w departamencie zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Inicjator pierwszych rozwiązań projektowych dla szpitali tymczasowych w Polsce oraz zaleceń na potrzeby administracji rządowej dot. migracji i jej skutków w lutym 2022 roku. 
Ekspert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w zakresie zarządzania kryzysowego w polskim systemie ochrony zdrowotnej. Nauczyciel akademicki z wieloletnim doświadczeniem.