Czego nauczysz się, wybierając tę specjalność?

Dzięki tej specjalności nauczysz się rozwiązywać problemy w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa państwa, jego organów, urzędów i obywateli.Poznasz funkcjonowanie służb specjalnych i służb realizujących zadania o charakterze policyjnym, a także dowiesz się jak rozwiązywać złożone problemy zawodowe dotyczące m.in.: zadań służb wywiadowczych i kontrwywiadowczych, zadań organów ścigania i służb o charakterze prewencyjnym czy też ochrony informacji niejawnych. Specjalistami w tej dziedzinie są m.in.: mgr Daniel Pożarski, dr hab. Sławomir Zalewski,
 mgr Paweł Jabłoński.

Specjalność dostępna również w formule hybrydowej!

Studia hybrydowe na tej specjalności możesz realizować w formie stacjonarnej i niestacjonarnej. Jeśli zdecydujesz się na formułę stacjonarną hybrydową, to około 70% zajęć będziesz realizować online (w czasie całego toku studiów). Pozostała część to zajęcia na terenie uczelni. Zarówno zajęcia online jak i w siedzibie uczelni będą realizowane zawsze w te same, z góry ustalone dni w tygodniu w danym semestrze.


Jeśli zdecydujesz się na formułę niestacjonarną hybrydową, to około 67% zajęć będziesz realizować online (w czasie całego toku studiów). W semestrze będziesz mieć nie więcej niż 10 zjazdów, z czego maksymalnie 5 z nich na terenie uczelni. Zjazdy online będą organizowane w piątki (od 16.30), w soboty i niedziele, a zjazdy organizowane na terenie uczelni w soboty i niedziele. Wyjątkiem od reguły będzie pierwszy zjazd, który odbędzie się w całości na terenie uczelni oraz spotkanie z promotorem w ramach seminarium, które odbędzie się w piątek.


O szczegółach harmonogramu zajęć będziesz informowany przez Biuro Rekrutacji.

studia online

Praca dla Ciebie:

 • pracownik formacji policyjnych i zabezpieczających: Policja, Żandarmeria Wojskowa, Straż Graniczna, Inspekcja Transportu Drogowego, Straż Ochrony Kolei
 • pracownik sił zbrojnych: Wojska Lądowe, Siły Powietrzne, Marynarka Wojenna, Wojska Specjalne
 • pracownik służb specjalnych i instytucji ochrony władzy państwowej: Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencja Wywiadu, Centralne Biuro Antykorupcyjne

Zdaniem studentów

Aby w przyszłości pracować w służbach specjalnych, ważne jest, aby osiągać bardzo dobre wyniki sprawności fizycznej. Akurat ja lubię chodzić na siłownię oraz trenować sztuki walki, dlatego odnalazłem się na tym kierunku jak ryba w wodzie.

Patryk Zieliński

student Uniwersytetu WSB Merito

Dodatkowe zalety specjalności

Co nas wyróżnia?
Uniwersytet WSB Merito zawarł w 2014 roku porozumienie z Komendantem Głównym Policji w sprawie realizacji wybranych treści kształcenia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.


Co to oznacza dla studentów? Zgodnie z zapisami porozumienia absolwenci naszej uczelni, po pozytywnym zakończeniu procedury naboru do Policji, mogą odbywać szkolenie podstawowe w zmniejszonym wymiarze czasu.
 

Rozwijamy specjalistyczną wiedzę i umiejętności w ramach działającego na uczelni koła naukowego "Bezpieczeństwo jest najważniejsze", które organizuje konferencje, wyjazdy i eventy. Na bezpieczeństwie wewnętrznym masz okazję poznać techniki zbierania odcisków palców, odwiedzić Muzeum Kryminalistyki czy nauczyć się posługiwania bronią podczas organizowanych na uczelni szkoleń.

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia.

do 11 marca
czesne już od
430 zł
363 zł
miesięcznie

Zapisując się do 11 marca, zyskujesz: 

 • 800 zł dzięki zniżce w czesnym, która jest rozliczana na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego. 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 430 zł

 • jeśli jesteś naszym absolwentem(-tką), zyskasz jeszcze więcej. Twoja zniżka w czesnym wyniesie 1200 zł i będzie rozliczana również przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego. 

Dodatkowo jesteś zwolniony(-na) z opłaty wpisowej.

 

Promocja dotyczy oferty dostępnej w rekrutacji zimowej. 

Program studiów

Wybrane przedmioty specjalnościowe:

 • Elementy techniki kryminalistycznej
 • Wybrane elementy pracy operacyjnej
 • Wybrane procedury służb
 • Wybrane czynności procesowe
 • Wybrane zagadnienia prewencji
 • Prawo wykroczeń
 • Stosowanie środków przymusu bezpośredniego i broni palnej
Zobacz program studiów

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia I stopnia, jednolite studia magisterskie

Budynek C - pokój 003
Aleja Grunwaldzka 238A
80-266 Gdańsk

E-mail: rekrut@gdansk.merito.pl
Tel.: 58 522 75 19

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 09:00 - 16:00
 • so: 09:00 - 13:00
Pobierz stronę do PDF