Studia I stopnia online to odpowiedź na potrzeby osób, które chcą studiować, ale potrzebują pogodzić ze sobą wiele aktywności.

 

Formuła online łączy studia realizowane asynchronicznie, gdzie uczysz się samodzielnie z materiałów zamieszczonych na platformie Moodle oraz uzupełniająco - synchronicznie, w tradycyjnej formie "na żywo", z zajęciami prowadzonymi w budynku (w weekendy i w piątki po 16:00). 

 

Studia realizujesz zgodnie z harmonogramem semestru, który wskaże Ci przedmioty (kursy) do zrealizowania i zaliczenia w określonym terminie. 

 

 

Wszystkie kursy będą dla Ciebie dostępne na internetowej platformie Moodle przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Znajdziesz tam materiały niezbędne do zajęć i interaktywny podręcznik. Z wykładowcami możesz się skontaktować mailowo lub przyjechać w wyznaczonym dniu na konsultacje na uczelni.

 

W zajęciach możesz wziąć udział także w tradycyjnej formie. W harmonogramie studiów znajdziesz informację, kiedy zajęcia odbywają się "na żywo". Możesz wtedy przyjechać na uczelnię, aby wziąć w nich udział i spotkać się z wykładowcą.

 

Tak jak na zwykłych studiach, na koniec semestru podchodzisz do egzaminów końcowych, z których otrzymasz ocenę. Egzaminy semestralne realizowane są w ustalonym terminie w budynku Uniwersytetu WSB Merito.

Studia I stopnia online - platforma Moodle

Jak wygląda realizacja kursów?

  • Po zalogowaniu na platformę internetową Moodle otrzymujesz dostęp do wszystkich materiałów powiązanych z Twoim kierunkiem. Możesz z nich korzystać przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.
  • Otrzymujesz materiały w formie interaktywnych wykładów z każdego przedmiotu/kursu obowiązującego na danym kierunku (zobacz przykładowe wykłady: zapisz się na wersję demo). Możesz także wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez wykładowcę w czasie rzeczywistym - w harmonogramie studiów znajdziesz informację, kiedy możesz do nich dołączyć.
  • W trakcie kursu masz do wykonania ćwiczenia, testy i quizy, które mają ułatwić zrozumienie i zapamiętanie materiału, przedstawionego przez wykładowcę. Jeśli potrzebujesz skonsultować się z wykładowcą, możesz to zrobić przez forum dyskusyjne, kontakt mailowy lub przyjechać w wyznaczonym terminie na konsultacje na uczelni.
  • Do dyspozycji masz również interaktywny podręcznik zawierający materiały z zajęć. Jeśli wygodniej Ci korzystać z papierowej wersji, w każdej chwili możesz go wydrukować. 
  • Niektóre kursy wymagają pracy grupowej: przedyskutowania lub przygotowania wspólnego projektu przez studentów z Twojej grupy. Do tego celu zostało przygotowane forum dyskusyjne, za pomocą którego masz kontakt z innymi studentami. Możecie także spotkać się w budynku uczelni.
  • Na ocenę końcową kursu składa się punktacja z szeregu aktywności wykonywanych w trakcie jego trwania - testy, quizy, projekt, egzamin.
  • Egzamin semestralny odbywa się w wyznaczonym terminie w budynku uczelni.
  • Po zakończeniu studiów otrzymujesz dokładnie taki sam dyplom jak studenci uczący się na studiach niestacjonarnych.
Laptop

Sprawdź próbkę zajęć

Studia I stopnia online

W formie online na Uniwersytecie WSB Merito Chorzów możesz studiować na kierunkach: