Technologia stała się nieodłącznym elementem nowoczesnych studiów. Spotkania online z wykładowcą, quizy, testy, zaawansowane platformy internetowe, materiały wideo oraz prezentacje wykładowców to standard na uczelni, która podąża z duchem czasu i dba o jakość kształcenia.

Nowoczesne narzędzia, których używamy na Uniwersytecie WSB Merito pozwolą Ci się efektywnie rozwijać w kierunkach, które dla siebie wybrałeś. Dyskusje, analiza case studies, ćwiczenia, warsztaty, symulacje – takie interakcje online sprzyjają nauce skutecznej wirtualnej współpracy. Jednocześnie, dzięki temu będziesz lepiej poruszać się po świecie nowinek technologicznych.

studentka WSB

Transformacja technologiczna i cyfrowa, która w ostatnim roku mocno przyspieszyła, sprawiła, że położyliśmy jeszcze mocniejszy nacisk na rozwój tzw. kompetencji przyszłości u naszych studentów. Zdobycie umiejętności precyzyjnej komunikacji na odległość czy też integracji w zespołach rozproszonych przyda Ci się nie tylko podczas studiów, ale również w przyszłej pracy.

Zobacz, z jakich rozwiązań technologicznych korzystają nasi studenci:

Microsoft 365 – darmowe licencje dla studentów

 

Co najmniej *60% studentów, wykładowców i pracowników uczelni wyższych w swojej codziennej pracy korzysta z usług MS Office 365. Uniwersytet WSB Merito dołączył do programu „Uczelnia w Chmurze Microsoft”, co oznacza, że stawia na cyfrową transformację i inwestuje w nowoczesną infrastrukturę informatyczną. 


www.microsoft.com/pl-pl/education/higher-education/uczelniawchmurze  

Studenci studiów wyższych Uniwersytetu WSB Merito dostają licencję A3, która obejmuje popularne aplikacje, m.in.: Outlook, Teams, Word, PowerPoint, Excel i OneNote, SharePoint, Sway, Forms, dzięki którym wykładowcy i studenci mogą ze sobą współpracować, komunikować się bez zakłóceń i tworzyć wspólne projekty w czasie rzeczywistym.

Jeśli przyjdzie Ci realizować zajęcia w formule zdalnej, na zajęciach w czasie rzeczywistym z wykładowcą i kolegami spotkasz się w aplikacji MS Teams. Otrzymasz do niej dostęp w ramach licencji MS Office 365.

 

Potrzebny Ci będzie komputer z dostępem do Internetu. Jeśli nie masz komputera, możesz skorzystać z zasobów uczelni.

Online

MS TEAMS


MS Teams jest produktem firmy Microsoft i jedną z najlepiej ocenianych platform do komunikacji zdalnej na świecie. To właśnie tu, w jednym miejscu, zintegrowane są konwersacje, połączenia, treści, dokumenty i aplikacje potrzebne każdemu wykładowcy. Wszystko to służy lepszej współpracy z uczniami i studentami oraz zachęca do większego zaangażowania.

grupa słuchaczy SP z komputerem

Korzyści dla Ciebie:

 • oprócz uczestniczenia w zajęciach online masz możliwość pracy nad projektem w podgrupach – do tego idealnie nadaje się funkcja pokoi
 • możesz tworzyć indywidualne notatki i zgłaszać się, gdy chcesz coś powiedzieć („ręka w górę”)
 • masz możliwość całkowitej integracji z Office 365, którego licencję dostajesz od uczelni
 • uczestniczysz w zajęciach zaplanowanych na dłuższy czas, np. semestr. To daje poczucie stabilności i jedną, jasno określoną grupę projektową, przydatną np. przy projektach grupowych, których skład nie powinien się zmieniać
 • do kontaktu z prowadzącym używasz czatu oraz systemu pytań i odpowiedzi
 • zarówno Ty, jak i Twoi koledzy oraz wykładowca macie wspólną przestrzeń do zamieszczania plików.

Moodle


Z platformy korzysta *kilkaset milionów użytkowników z 243 krajów świata. W Polsce platforma wykorzystywana jest przez największe uczelnie publiczne i niepubliczne, w tym także przez WSB.


Korzyści dla Ciebie:

 • w jednym miejscu znajdziesz materiały do zajęć
 • uporządkujesz swój proces kształcenia – każdy przedmiot ma swoje osobne miejsce na platformie
 • wzbogacisz swoją ścieżkę edukacji o projekty grupowe, quizy i ciekawe zadania
 • z wykładowcą i kolegami skomunikujesz się poprzez forum dyskusyjne, pocztę elektroniczną lub komunikator
 • znajdziesz informacje, czego dokładnie się nauczysz i w jaki sposób przyda Ci się to w pracy zawodowej
 • uczysz się w fotelu, w lesie i nad jeziorem, wtedy, kiedy chcesz – potrzebny jest Ci tylko dostęp do internetu.

www.stats.moodle.org

nauka zdalna

Branżowe Symulacje Biznesowe firmy Revas

 

Gry biznesowe to innowacyjne narzędzie do praktycznej nauki prowadzenia działalności gospodarczej.  Dzięki nim uczysz się, jak podejmować strategiczne decyzje pod presją czasu, pracować w zespole czy prowadzić własną wirtualną firmę. Masz szansę zdobyć pierwsze doświadczenie jako przedsiębiorca i sprawdzić się w świecie online, zanim realnie, w przyszłości zainwestujesz własne pieniądze. Po zakończeniu gry otrzymasz certyfikat potwierdzający Twoje uczestnictwo.

W ramach niektórych przedmiotów, będziesz mógł przećwiczyć to, jak:

 • zarządzać firmą, podejmując realistyczne decyzje biznesowe
 • rywalizować o klientów z konkurencyjnymi firmami działającymi na tym samym rynku
 • analizować wyniki podjętych decyzji, stawiać tezy, wyciągać wnioski i rozwiązywać  problemy.

Firmy, w których wirtualnie sprawdzisz swoje umiejętności zarządcze, to: agencja eventowa, agencja interaktywna, biuro podróży, biuro rachunkowe, fabryka łożysk, firma remontowa, firma transportowa, restauracja, salon fryzjerski, salon kosmetyczny, gabinet masażu, serwis IT, sklep z elektroniką, warsztat samochodowy.

Stworzyliśmy wewnętrzny serwis internetowy, który jest prosty w obsłudze i umożliwia Ci kontakt z uczelnią 24 h na dobę 7 dni w tygodniu. Wystarczy, że masz przy sobie laptopa, tablet lub smartfon i dostęp do internetu. 

Dlaczego warto korzystać z Extranetu?

 • Jesteś na bieżąco z życiem uczelni.
 • Używasz go wtedy, kiedy chcesz i gdziekolwiek się znajdujesz.
 • Znajdziesz tu m.in. oceny z całego okresu studiów oraz terminy egzaminów.
 • Szybko sprawdzisz m.in. godziny konsultacji u wykładowców, dyżurów władz uczelni, pracy działów administracji wraz z adresami e-mail i numerami telefonów.
 • Możesz zapłacić czesne i uregulować inne opłaty np. za legitymację.

Więcej informacji o Extranecie znajdziesz w zakładce Strefa Studenta.

nauka zdalna

Aplikacja mojaWSB – wirtualna uczelnia w Twoim smartfonie!

 

Wszystko, co przyda Ci się w sprawnym poruszaniu się po wirtualnej uczelni, zebraliśmy w jednej aplikacji mojaWSB. Dzięki niej znacznie łatwiej odnajdziesz się w studenckich realiach i sprawdzisz najważniejsze informacje.  
W aplikacji znajdziesz:

 • plan zajęć
 • oceny
 • aktualności i informacje o płatnościach.

 Aplikację mojaWSB pobierzesz dla systemów Android i IOS.

nauka zdalna

Nowoczesna biblioteka

Aby ułatwić studentom dostęp do naszego księgozbioru, wprowadziliśmy rozwiązania, które umożliwiają wypożyczanie i zwrot książek także poza godzinami pracy Biblioteki:

 • system Prolib, w którym szybko przeszukasz nasze zasoby, zamówisz książki do odbioru w książkomacie lub zarezerwujesz pozycje, które aktualnie są wypożyczone, aby móc odebrać je, kiedy tylko będą znowu dostępne.
 • Książkomaty - po złożeniu zamówienia w systemie Prolib, możesz je odebrać w jednym z dwóch książkomatów, które stoją obok auli A oraz auli B.
 • wrzutnia automatyczna - kiedy książki nie będą Ci już potrzebne, skorzystaj z wrzutni, która znajduje się obok biblioteki. Pozycje, które do niej oddasz, zostaną automatycznie ściągnięte z Twojego konta bibliotecznego.
Książkomat

Biblioteka cyfrowa


Biblioteka cyfrowa to długofalowy i wspólny projekt Uniwersytetów WSB Merito oraz Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW. Połączyliśmy siły, aby móc udostępnić naszym studentom bogaty i aktualny zbiór materiałów niezbędnych w czasie nauki. Zasoby biblioteki tworzą kolekcje czasopism, monografii i materiałów dydaktycznych. Każda z kolekcji jest podzielona tematycznie na obszary, co ułatwia znalezienie pozycji, która Cię najbardziej interesuje.


W bibliotece znajdziesz też:

 • case studies
 • manuale (podręczniki)
 • materiały wideo.

Pracownia tłumaczeń symultanicznych

Studiując na kierunku Język angielski w biznesie będziesz mieć zajęcia m.in. w pracowni tłumaczeń symultanicznych, gdzie nauczysz się obsługi oprogramowania CAT (Computer Assisted Translation). Jest ona również wyposażona w kabiny do tłumaczenia konferencyjnego, które służą do tłumaczeń ustnych.

sala do tłumaczeń symultanicznych

Sale hybrydowe

W Chorzowie, Poznaniu i Szczecinie powstały specjalne sale hybrydowe - połączone ze sobą, dzięki czemu jeden wykładowca może prowadzić zajęcia dla studentów znajdujących się jednocześnie w trzech lokalizacjach. 

 

Dowiedz się więcej.

Sale hybrydowe

Symfonia dla edukacji

Studenci kierunku finanse i rachunkowość mają możliwość korzystania z oprogramowania firmy Symfonia sp. z o.o., która jest wiodącym producentem oprogramowania do zarządzania mikro, małymi i średnimi przedsiębiorstwami. W ramach zajęć na oprogramowaniu Symfonia studenci mogą nauczyć się m.in. prowadzenia ksiąg rachunkowych, zarządzana rozrachunkami, generowania danych do rozliczeń tyt. podatku VAT, raportowania danych służących do oceny kondycji finansowej przedsiębiorstwa.

 

Firma Symfonia sp. z o.o. jest Partnerem Biznesowym kierunku finanse i rachunkowość.
 

Symfonia