Kto tworzy Uniwersytet

Nasza uczelnia to przede wszystkim ludzie. Atmosfera, którą tworzą, ich energia i zaangażowanie sprawiają, że czują się tutaj dobrze, rozwijają skrzydła i realizują swoje cele edukacyjne i zawodowe. Po prostu - chcą tu być.

Władze uczelni

Rektor, Kanclerze i Dziekani. Na co dzień zajęci i zabiegani, często spotykani w przelocie na korytarzach. Niezmiennie uśmiechnięci i pomocni. To oni dbają o to, by szkoła funkcjonowała prawidłowo, brała udział w prestiżowych konkursach i rankingach, miała świetne relacje z przedsiębiorcami i pracodawcami w regionie. Decydują o programach studiów i ważnych inwestycjach uczelni. Bez nich nie odbyłaby się żadna ważna uroczystość. Chyba nikt nie może wyobrazić sobie rozpoczęcia i zakończenia roku na uczelni wyższej bez czerwonej togi, uśmiechu i przemowy Rektora?

prodziekan Łukasz Makowski

Nasi studenci mają dostęp do najlepszych specjalistów, trenerów i menedżerów, a tym samym do praktycznej wiedzy i nowoczesnych koncepcji podawanych wg metodologii learning on courses, nastawionej na interakcję i osiąganie natychmiastowych efektów. To dzięki temu uczą się bycia dobrymi menedżerami, którzy potrafią wejść w nowe przestrzenie rynkowe, umiejętnie wykorzystać szanse i skutecznie unikać negatywnych trendów.

dr Łukasz Makowski

Prodziekan Uniwersytetu WSB Merito Chorzów

Wykładowcy

Są partnerami, doradcami i mentorami. Mogą zostać w pamięci na całe życie, bo często to oni stają się autorytetami i wyznaczają ścieżkę rozwoju. Pomocni i otwarci, ale też zdecydowani i wymagający. Wiedzą, że nie chodzi o to, by “kosić” na egzaminie, lecz o to by studenci naprawdę rozumieli co robią, czego się uczą i w jaki sposób wykorzystają swoją wiedzę w życiu i pracy. Zawsze z dystansem do siebie i otwartym umysłem.

robert-janczuk

„Realizując swoje zadania, WKU w Chorzowie podjęła współpracę z WSB w Chorzowie (obecnie Uniwersytet WSB Merito Chorzów). Umożliwiamy studentom odbycie praktyk i staży, w ramach których opracowują oni projekty, a następnie aktywnie uczestniczą w ich realizacji. Staramy się również zapoznać studentów z rolą administracji wojskowej oraz jej miejscem w systemie obronnym państwa”

Ppłk mgr inż. Robert Jańczuk

Wojskowy Komendant Uzupełnień w Chorzowie, wykładowca Uniwersytetu WSB Merito Chorzów

Absolwenci

Nasi absolwenci to tysiące osób z całej Polski. Odważnych, przebojowych i ambitnych. Z różną wizją i pomysłem na życie, w naszej uczelni przeszli jedną z najważniejszych edukacyjnych ścieżek. To ona ostatecznie uformowała ich poglądy, pomogła w budowaniu kariery zawodowej lub zmotywowała do otwarcia własnych działalności i przedsiębiorstw. Wracają do nas, wspominają, opowiadają i dzielą się wiedzą. Często - zostają naszymi wykładowcami, mając nie tylko wiedzę teoretyczną, ale spore, praktyczne doświadczenie zawodowe. Ze wszystkich jesteśmy niezmiennie dumni.

aleksandra-nochowicz

„Jako absolwentka WSB w Chorzowie mogę potwierdzić dobre opinie o tej uczelni. Zajęcia prowadzone są tutaj przez wykładowców-praktyków biznesu, dzięki czemu zdobyłam nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i praktyczne umiejętności. Liczne warsztaty, które organizuje uczelnia to świetna okazja do sprawdzenia i rozwijania swoich kompetencji w działaniu”

Aleksandra Nochowicz

Absolwentka studiów I stopnia

Studenci

To najliczniejsza, najbardziej różnorodna grupa. Bez nich wysiłek władz i wykładowców nie miałby sensu. Dzięki nim na korytarzach jest wesoło, głośno i kolorowo. Zarażają świeżą energią i entuzjazmem - każdy student to inna, ciekawa historia, potencjał do odkrycia i osoba, od której można się czegoś nauczyć! To dla nich, a właściwie dzięki nim, wykładowcy nieustannie poszukują i uczą się jakościowych rozwiązań, wymyślają nowe sposoby nauczania, piszą książki i dzielą się doświadczeniem. Zaangażowanie studentów, ich porażki, sukcesy i pasje, każdego roku z nową siłą, tworzą nieprawdopodobną atmosferę i energię uczelni.

amelia-moj

„Mam wiele pasji – interesuję się lekkoatletyką, kocham podróże, moją pasją są również ekskluzywne zegarki – poznaję ich historię i kulturę. Gdy wybierałam uczelnię, zależało mi na tym, aby jej organizacja była dopasowana do mojego aktywnego stylu życia. Dzięki licznym udogodnieniom czas spędzony na uczelni jest produktywny i przyjemny, a jednocześnie mam czas na rozwój poza nią.”

Amelia Moj

Studentka studiów II stopnia

Pracownicy

Pracownicy administracji to prawdziwi bohaterowie drugiego planu. Pracują w biurze karier, dziekanacie, bufecie, szatni czy bibliotece. Dbają o to, by każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, który może poprawić samopoczucie, jakość nauczania czy komfort przebywania w szkole, po prostu dział się gdzieś w tle. Dzięki nim uczelnia bierze udział w targach edukacyjnych, niezmiennie powiększa swój księgozbiór, komputery i sprzęty w laboratoriach działają poprawnie, a w toaletach nie gaśnie światło. Dzięki nim też studenci mają gdzie przechowywać swoje rzeczy, a między zajęciami mogą zjeść ciepły posiłek.

Dlaczego warto być studentem Uniwersytetu WSB Merito?

Zajęcia i wykłady to przygoda. Uczymy się od wykładowców, ekspertów, gości specjalnych, którzy odwiedzają nas na zajęciach, oraz od siebie nawzajem.
studenci
Na zajęciach pracujemy warsztatowo. Spieramy się i przekrzykujemy, rysujemy, kolorujemy, piszemy. Nie ma złych dróg i pytań i pomysłów, jeżeli prowadzą one do zdobycia wiedzy i doświadczenia.
studia licencjackie, Wyższa Szkoła Bankowa
Studenci
Nasi wykładowcy to specjaliści i bardzo im ufamy. Pomagają w obszarach dla nas trudnych i skomplikowanych. Cierpliwie tłumaczą teorię i dzielą się doświadczeniami z własnej praktyki.
student
Studia to dla nas idealny czas, by znaleźć przyjaciół i nawiązać relacje. Razem spędzamy czas na uczelni i mamy pasje, które nas łączą.
Pierwsza praca to duże przeżycie. Bardzo cenimy sobie wsparcie, na jakie możemy liczyć ze strony uczelni. Biuro Karier i Praktyk jest zawsze otwarte na nasze potrzeby i problemy.
Studenci
Wychowaliśmy się w świecie technologii. Nasza uczelnia jest tak nowoczesna jak my - mamy z nią nieprzerwany kontakt dzięki extranetowi i platformie Moodle.
Studia podyplomowe, Wyższa Szkoła Bankowa