Komfortowe warunki

Nasza uczelnia mieści się w budynkach dostosowanych do Twoich potrzeb. Główny budynek Uniwersytetu WSB Merito Chorzów, w którym odbywa się większość zajęć na studiach licencjackich, inżynierskich i magisterskich znajdziesz na ulicy Sportowej 29 w Chorzowie w dobrze skomunikowanej części miasta.

wsb-chorzow

Uczyć się będziesz w nowoczesnych salach dydaktycznych, pracowniach komputerowych i specjalistycznych laboratoriach. Niektóre zajęcia odbywają się w salach hybrydowych, które umożliwiają prowadzenie zajęć jednocześnie w wielu lokalizacjach.

sale hybrydowe

Dzięki temu, że nasze budynki znajdują się w dobrze skomunikowanej części miasta, na zajęcia dojedziesz wygodnie i na czas. Wystarczy wysiąść na przystanku KLIMZOWIEC WOJSKA POLSKIEGO i dojść niecałe 500 metrów. Jeśli masz wątpliwości – skorzystaj z aplikacji jakdojade.pl i sprawdź, jak dojechać lub dojść na piechotę z miejsca, w którym się znajdujesz. 

ochrona-osób-mienia-oraz-imprez-masowych

Dojeżdżasz na zajęcia samochodem? Zaraz przy uczelni znajduje się parking, wydzielony tylko dla naszych studentów i wykładowców - wystarczy, że masz ważną legitymację studencką, która jednocześnie jest kartą parkingową.

 

Mapa parkingu w powiększeniu

 

Dla wygody naszych studentów Uniwersytet WSB Merito Chorzów pozyskała nowy budynek znajdujący się przy ul. Armii Krajowej 10, 12 w Chorzowie. Posiada on 19 sal dydaktycznych z klimatyzacją. Do głównego budynku przy ul. Sportowej 29 odległość wynosi jedynie 1,8 km.

Jeśli wybrałeś studia podyplomowe, weekendowe zajęcia będziesz mieć w budynku przy ulicy Ks. kard Stefana Wyszyńskiego 7 w Katowicach, który znajduje się w bardzo dobrze skomunikowanej części miasta. 

bankowość-usługi finansowe

W WSB Merito

mozaika-finanse-rachunkowosc
możesz korzystać z laboratoriów komputerowych i specjalistycznych, np. RFID, CISCO, SAP Next-Gen, MAC, biblioteki, czytelni wyposażonej w stanowiska komputerowe
wifi
połączysz się z bezpłatną siecią Wi-Fi
w przerwach między zajęciami będziesz mógł zrelaksować się w specjalnie zaaranżowanych do wypoczynku strefach studenta, wyposażonych w wygodne kanapy i stoliki
strefa-studenta
znajdziesz automaty z przekąskami i napojami oraz bistro, w którym zjesz ciepły obiad
bufet
Student

„W WSB skończyłam studia licencjackie, magisterskie i podyplomowe. Wybrałam tę uczelnię, ponieważ chciałam podnieść swoje kwalifikacje. Lubię zgłębiać wiedzę, a pogodzenie obowiązków zawodowych z nauką, było dla mnie ogromnym plusem. 

W czasie studiów lepiej poznałam siebie. Na wykładach poruszane były również takie tematy, które mogłam porównać do swojego życia.  Dzięki nim mogłam wyciągnąć wnioski i wdrażać w swoje życie. Zmieniłam swoje podejście do niektórych spraw. Kiedyś to praca zmobilizowała mnie do poniesienia swoich kwalifikacji, a ostatnio studia do... zmiany pracy. Dzięki WSB nabrałam pewności siebie i odwagi do podejmowania decyzji. "

Alina Szmit

Absolwentka studiów podyplomowych

Student

"Na co dzień pracuję jako kierownik restauracji. Dbam o jej prawidłowe funkcjonowanie, wdrażam nowe działania, a także zarządzam zespołem. Interesuję się dietetyką, kocham też podróżowanie. Szukałam kierunku, dzięki któremu nie tylko zwiększę swoje kwalifikacje, ale który połączy też moje pasje. Dzięki studiom w WSB łatwiej było mi znaleźć pracę zgodną z kierunkiem, a plan zajęć mi pozwala pogodzić pracę z nauką. To tutaj też poznałam wiele osób, z którymi dziele wspólne zainteresowania. To sprawia, że samo studiowanie staje się przyjemnością. "

Sylwia Puszczyk

Studentka na kierunku turystyka i rekreacja

Wszyscy nasi studenci mogą korzystać z:

  • platformy edukacyjnej Moodle, gdzie wykładowcy umieszczają materiały z zajęć
  • Microsoft Imagine – subskrypcji oprogramowania światowego lidera w branży IT, a w niej pełnych wersji: systemów operacyjnych, baz danych, środowisk – czyli wszystkiego, co jest potrzebne do realizacji celów edukacyjnych
  • Microsoft Imagine Academy – autoryzowanych szkoleń elektronicznych z produktów firmy Microsoft
  • Oprogramowania specjalistycznego, dedykowanego kierunkom oraz specjalnościom z oferty