szymon-kołodziejczyk.jpg
Szymon Kołodziejczyk

Miłośnik Kina Domowego i technologii nowych mediów. Kolekcjoner filmów na nośnikach fizycznych, których posiada więcej niż Netflix w swojej ofercie VOD. Jest fascynatem technologii HDR. Wciąż zgłębia wiedzę na temat obrazu HDR w kontekście filmów.  Już podczas studiów tworzył kino niezależne, o którym mówiły media. Doświadczenie zdobywał na planach filmów oraz praktycznie, m.in. Pełną Parą (reż. Leszek Wosiewicz). Swoje prace konsultował z Jadwigą Zajicek, polską montażystką (Kiler, Hydrozagadka, Janosik), od której dostał solidne lekcje tworzenia filmów. Twórca kilkudziesięciu wideoklipów, w tym największej polskiej produkcji zbiorowej z udziałem 40 artystów (2011).
Stworzył wiele teledysków, w tym największą polską produkcję zbiorową z udziałem 40 artystów (2011). Jest autorem dwóch filmów animowanych dla Muzeum Gdańska, które wykonał jako jeden z kilku artystów w Polsce zaproszonych do współpracy. Jego prace emitowane były na łamach różnych telewizji, a także na portalach internetowych. Obecnie skupia się na klientach biznesowych świadcząc usługi tworzenia filmów i animacji oraz przy obsłudze profili biznesowych mediów społecznościowych.
Chęć zarażania wiedzą na temat tego jak działa język wizualny poprowadził go do stworzenia kanału Youtube: Język Filmu. W swoich materiałach zdradza sztuczki i techniki pracy reżyserów, operatorów i ludzi od postprodukcji. Przybliża młodym widzom stare techniki tworzenia efektów specjalnych w kinie i konfrontuje je z nowymi. Stara się opowiadać jak działają światło, kolor czy montaż na odbiorcę. Mówi językiem zrozumiałym dla każdego widza, bo chce, by każdy zakochał się w języku filmowym tak jak on kiedyś.

Anna Szmeichel
Anna Szmeichel

Designerka, Ilustratorka. W 2012r. obroniła  z wyróżnieniem dyplom z Mediów Rysunkowych na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. 

Współpracuje z instytucjami kultury, wydawnictwami, firmami i klientami indywidualnymi w Polsce i za granicą. Projektuje logotypy, opracowuje plastycznie przestrzenie wystawowe, rysuje ekrany e-learningowe, tworzy plakaty, ilustracje i inne komercyjne projekty. Właścicielka studia projektowego MRUFF DESIGN.  

W pracy projektowej uwielbia tworzyć identyfikację wizualną. W pracy twórczej poszukuje piękna w brzydocie, nadzwyczajności w przeciętnych, codziennych obrazkach i chwilach.  

Nieustannie śledzi trendy. Kocha edukować, zarażać kreatywnością i pozytywnym twórczym patrzeniem na świat.