Zlokalizowana na warszawskim Targówku Uczelnia WSB Merito w Warszawie, po uzyskaniu zgody Ministerstwa Edukacji i Nauki, 1 listopada 2023 r. została Wydziałem Przedsiębiorczości i Innowacji w Warszawie Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu. 

 
Połączenie oznacza, że Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu powiększył się o kolejny, czwarty wydział i aktualnie działa w Chorzowie, Poznaniu, Szczecinie oraz Warszawie. To integracja, która otwiera nowe możliwości i przestrzeń na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój zarówno Uniwersytetu WSB Merito Warszawa, jak i całej grupy Uniwersytetów WSB Merito. Praktyczne kształcenie i przyjazna organizacja studiów niezmiennie pozostają naszymi priorytetami. 

 
Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu (wraz z wydziałami w Chorzowie i Szczecinie) to najczęściej wybierana przez kandydatów na studia uczelnia niepubliczna w Polsce (według informacji o wynikach rekrutacji, opublikowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki na rok 2022/2023). 

 
To również od 23 lat najlepsza uczelnia niepubliczna w Wielkopolsce – taki tytuł otrzymała w Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy” 2023.  
 

Uniwersytety WSB Merito należą do największej grupy uczelni niepublicznych w Polsce. Działamy w 11 miastach (Bydgoszczy, Chorzowie, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu) i kształcimy już dziś ponad 100 tys. studentów.

Czytaj więcej