Ogłaszamy zwycięzców!

Dwa tygodnie temu, jako partner Strefy Naukowej na tegorocznym Festiwalu Fantastyki Pyrkon, ogłosiliśmy konkurs, którego zadanie brzmiało: "Wyobraź sobie, że żyjesz w 2124 roku i właśnie stoisz przed wyborem studiów. Wymyśl kierunek, który Twoim zdaniem warto będzie studiować w przyszłości i opisz go w kilku zdaniach". Po burzliwych obradach Komisji Konkursowej, która musiała zmierzyć się z oszałamiającą liczbą Waszych zgłoszeń (było ich ponad 800!), udało się wyłonić trójkę laureatów. Ich kreatywność, pomysłowość i wyobraźnia były godne podziwu, a zaproponowane kierunki studiów tak kuszące, że kto wie, czy nie wprowadzimy ich do naszego programu za 100 lat? 

Zwyciężyli:

Wiktoria Bryś – nagroda główna, kierunek logistyk podróży w czasie,
Zuzanna Wrona – wyróżnienie, kierunek technologia zmiany pogody,
Karol Kosek – wyróżnienie, kierunek renowator wspomnień.

 

Gratulujemy! Każda z wyróżnionych osób ma już na swojej skrzynce mailowej wiadomość, na której potwierdzenie odbioru czekamy. 
Zdobywczyni Nagrody Głównej otrzyma od nas dwa 3-dniowe bilety na nadchodzący Festiwal Fantastyki Pyrkon, każdy z laureatów wyróżnień otrzyma natomiast jeden 3-dniowy bilet wstępu.


Fantastycznych przeżyć!
 

............

 

Fantastyczne wieści!

Uniwersytety WSB Merito będą partnerem Strefy Naukowej na tegorocznym festiwalu Pyrkon.

 

Przed nami 3 dni odkrywania tajemnic wszechświata, inspirujących prelekcji oraz super zabawy. Chcesz być tam z nami? Zapewne tak, więc zapraszamy Cię do udziału w konkursie.  

 
Wygraj dwa 3-dniowe bilety na festiwal Pyrkon!  

 

Aby wziąć w nim udział, wypełnij zamieszczony niżej formularz i odpowiedz na pytanie konkursowe:

"Wyobraź sobie, że żyjesz w 2124 roku i właśnie stoisz przed wyborem studiów. Wymyśl kierunek, który Twoim zdaniem warto będzie studiować w przyszłości i opisz go w kilku zdaniach".

Autor najciekawszej naszym zdaniem odpowiedzi zostanie nagrodzony dwoma 3-dniowymi biletami na festiwal Pyrkon, który odbędzie się w dniach 14-16 czerwca w Poznaniu. Dodatkowo przyznane zostaną dwa wyróżnienia. Dla autorów wyróżnionych odpowiedzi mamy po jednej 3-dniowej wejściówce na festiwal. 
Na zgłoszenia czekamy do 2 czerwca, a zwycięzcę ogłosimy 5 czerwca 2024 r.  

 

 

 

 

Dlaczego warto być na Pyrkonie?

Pyrkon to jeden z największych w Europie festiwali fantastyki. To 54 godziny nieprzerwanej zabawy, ponad półtora tysiąca punktów programu oraz spotkania z twórcami fantastyki z całego świata!  

Odbywa się on w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. 

W Strefie Naukowej, której partnerem są Uniwersytety WSB Merito, naukowcy, znani popularyzatorzy oraz sympatycy nauki w prosty i zrozumiały sposób wyjaśniają naukowe teorie. 

 

Jednym z prelegentów tegorocznej edycji będzie dyrektor Centrum Innowacji Uniwersytetu WSB Merito dr Maciej Kawecki- doktor nauk prawnych, nauczyciel akademicki, dziennikarz technologiczny i popularyzator nauki, który przez Komisję Europejską został powołany na Cyfrowego Ambasadora UE.

Zapraszamy!  

 

 

Jeśli interesujecie się technologią, albo chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego, co czeka nas w najbliższej przyszłości pod znakiem rozwoju AI - koniecznie wpadnijcie na spotkanie z Maciejem w ramach festiwalu Pyrkon 14.06.2024 o godzinie 21:00 w Sali Naukowej.  

Czytaj więcej