Zapraszamy na debatę filologiczną pt.


Specjaliści od języków - dlaczego rynek pracy potrzebuje filologów?
 

Termin: 24 czerwca (czwartek), godz. 17:00-18:30 
Transmisja na profilu WSB we Wrocławiu na Facebooku

 

Przejdź do wydarzenia


Przejdź do wydarzenia na Facebooku, gdzie udostępniamy na bieżąco więcej informacji.

 

5 uczestników

przedstawiciele obszarów:
IT, HR, podróże, tłumaczenia

1 godzina dyskusji
między prelegentami


30 minut sesji Q&A
z publicznością

 

Studiujesz filologię obcą, rozważasz studia filologiczne, a może jesteś ich absolwentem lub pasjonatem nauki języków obcych i szukasz inspiracji do dalszego rozwoju? Weź udział w spotkaniu, poznaj historie filologów, zwroty akcji w ich karierach i przekonaj się, jak daleko może zanieść pasja do nauki języków obcych! 

 

Podczas debaty poszukamy odpowiedzi na pytania m.in.: 

  • Dlaczego rynek pracy potrzebuje filologów? 
  • W jakich branżach i organizacjach pracują filolodzy, na jakich stanowiskach? 
  • Czy studia filologiczne przygotowują do pracy za granicą i w zespołach międzynarodowych? 
  • Czy znajomość języka obcego to umiejętność sprawnej komunikacji, czy może coś jeszcze? 
  • Dla filologa znajomość języka obcego to narzędzie pracy, czy życiowa pasja? 
  • Czy można nie być filologiem z wykształcenia, ale znać język obcy na porównywalnym, takim samym lub wyższym poziomie?
  • Jeden język, drugi, trzeci – czy studia filologiczne uczą, jak uczyć się języków obcych? 
     
Goście debaty

Małgorzata Dvorakova

Gazela w Laponii

Autorka bloga Gazelawlaponii.pl, podcastu “Życie w Norwegii” oraz przewodnika po Lofotach. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego (AWF) we Wrocławiu kierunek turystyka i rekreacja, oraz Uniwersytetu Sørøst-Norge na którym ukończyła studium z języka i kultury norweskiej. W roku 2015 obroniła pracę magisterską w języku norweskim z zakresu promocji zdrowia na Nord Universitet w Bodø w północnej Norwegii. Pracowała na szczeblu lokalnym jako koordynator zdrowia publicznego w jednej z 41 gmin w okresie Nordland, w gminie Steigen. Obecnie pracuje na szczeblu regionalnym w Urzędzie Wojewódzkim w Bodø jako specjalista ds. Promocji i prewencji zdrowia, odpowiedzialna jest za krajowy program promujący zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, współpracę międzynarodową w ramach Norway Grants, wzrost jakości życia mieszkańców i partycypację obywateli. Ambasadorka norweskiego friluftsliv i największej norweskiej organizacji działającej na rzecz promocji spędzania czasu na łonie natury Norsk Friluftsliv.
Biegle posługuje się językiem angielskim, norweskim i słowackim.

 

Joanna Laska

Process & Development Manager w Ops Talent

Pracuje w OpsTalent od ponad 7 lat, obecnie na stanowisku Process & Development Managera, skupiając się na rozwoju pracowników w oparciu o zarządzanie przez wartości. Ukończyła filologię polską, a karierę w OpsTalent zaczęła od prowadzenia zespołu ds. obsługi klienta oraz budowania relacji z międzynarodowym klientem biznesowym. Zbierała doświadczenie jako HR Manager stawiając na pozytywne Candidate Experience. Wierzy, że ludzie są najważniejszym aktywem w organizacji, dlatego czerpie satysfakcję w poszerzaniu kompetencji i odkrywaniu potencjału pracowników. Od 4 lat wykłada na wrocławskiej Wyższej Szkole Bankowej na kierunku Zarządzanie. Przekazuje wiedzę o nowoczesnych trendach, wskazując na wellbeing jako innowacyjne podejście do pracownika, które owocuje zatrzymaniem talentów oraz wzrostem biznesowym. Autorka artykułów z branży HR-owej w czasopiśmie „Personel Plus” m.in. na temat współpracy HR-u z biznesem oraz wyzwań związanych z zatrudnianiem cudzoziemców. Współautorka case study o OpsTalent w książce „Wellbeing w organizacji” pod redakcją dr Katarzyny Kulig-Moskwy. Prywatnie miłośniczka języków, wielka fanka siatkówki oraz podróży, szczególnie po Japonii. 

 

Urszula Pawlik

Project Services First Line Manager
 
Od miesiąca People Manager zespołu Project Managerów. Wcześniej Team Leaderka bardzo technicznego męskiego zespołu zajmującego się między innymi zarządzaniem bazami danych. Project Manager przypisana głównie do bardzo ciekawych projektów socjalnych oraz dotykających tematów edukacji. Ponad 8 lat doświadczenia w biznesie, w tym 6 w IBMie. Pasjonatka wolontariatów i wszystkich akcji charytatywnych, szczególnie z tematyki takiej jak: wsparcie osób starszych, pomoc językowa i szeroko rozumiana edukacja. Liderka i trenerka Akademii Seniora oraz liderka Programu Corporate Readiness Certificate. Absolwentka filologii angielskiej oraz studentka drugiego roku italianistyki. Prywatnie, dziewczyna jeżdżąca rowerem do pracy, zawsze z dużą ilością energii, miłośniczka podróży, analogowych aparatów i psów. Znajomość języków: angielski, włoski, hiszpański i trochę francuski. 

 

Grzegorz Piątkowski

Tłumacz ustny i pisemny
 

Tłumaczy ustny i pisemny działający na rynku od 2007 roku i prowadzący własną działalność gospodarczą od 2013 r. Ma na swoim koncie współpracę tłumaczeniową z instytucjami akademickimi (m.in. London School of Economics, Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu) klientami korporacyjnymi (m.in. Nokia, Toyota, Whirlpool, CCC, BASF, Archicom, KGHM czy Grupa Onet), instytucjami samorządowymi (Dolnośląski Urząd Wojewódzki i Urząd Marszałkowski) oraz kulturalnymi (m.in. BWA, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, Muzeum Architektury). Wielokrotny tłumacz ustny podczas największych w kraju i regionie wydarzeń gospodarczych (m.in. Europejski Kongres Gospodarczy, Kongres Energetyczny, Kongres Regionów) i artystycznych (m. in. Europejska Stolica Kultury, Olimpiada Teatralna, American Film Festival, Docs Against Gravity, Przegląd Piosenki Aktorskiej). Tłumacz pisemny kilkunastu pozycji książkowych (beletrystyka i publikacje naukowe). Od ośmiu lat prowadzi zajęcia na studiach dziennych, zaocznych i podyplomowych w zakresie tłumaczeń ustnych, pisemnych i języka specjalistycznego w Wyższej Szkole Filologicznej, Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, Uniwersytecie Opolskim i (gościnnie) na Uniwersytecie Wrocławskim. 

GOSPODARZ DEBATY

dr Anna Pol

Ekspert w zakresie językoznawstwa,
Prodziekan ds. dydaktycznych i studenckich

 

Doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie językoznawstwo. Prodziekan ds. dydaktycznych i studenckich na Wydziale Finansów i Zarządzania WSB we Wrocławiu. Obszar zainteresowania: aktywizujące metody nauczania, kompetencja interkulturowa, neurodydaktyka, dydaktyka języków specjalistycznych ze szczególnym uwzględnieniem języka w biznesie. Jako wykładowca jest zaangażowana w kształcenie przyszłych nauczy­cieli języka niemieckiego, od lat prowadzi kursy kwalifikacyjne i warsztaty doskonalące dla czynnych zawodowo nauczycieli języków obcych. Doświadczenie dydaktyczne zdobywała pracując jako wykładowca akademicki w publicznych i prywatnych uczelniach wyższych oraz współpracując z różnego rodzaju korporacjami, gdzie prowadziła szkolenia dla wysokiej kadry menedżerskiej w zakresie języka niemieckiego w biznesie. Współautorka e-learningowych i blended learningowych kursów do nauki języka niemieckiego. Autorka wielu publikacji na temat nauczania i uczenia się języków obcych. Koordynator dydaktyczny projektów międzynarodowych w zakresie kształcenia językowego, w tym również tych o charakterze interdyscyplinarnym.

Patroni medialni

          


Debaty filologiczne "Język to dopiero początek"

 

Nadchodząca debata to spotkanie inaugurujące cykl debat filologicznych pt. “Język to dopiero początek”. Jeśli chcesz, żebyśmy poinformowali Cię o kolejnej debacie, zostaw nam do siebie kontakt wypełniając formularz online. 

 

Zostawiam do siebie kontakt

 


Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu. 

Koordynator: Katarzyna Saranek, Dział Marketingu WSB we Wrocławiu 
Mail: katarzyna.saranek@wsb.wroclaw.pl 

Czytaj więcej