Studenci wzięli udział w warsztacie pt. "Design Thinking - myśl kreatywnie, twórz innowacyjnie" we Wrocławskim Parku Technologicznym.


W minionym tygodniu, 10 maja 2024 r. studenci z naszej uczelni mieli wyjątkową okazję wziąć udział w warsztacie poświęconym metodzie Design Thinking, który odbył się w Wrocławskim Parku Technologicznym. Spotkanie miało na celu nie tylko teoretyczne zapoznanie uczestników z pięcioma etapami tej innowacyjnej metodologii, ale również praktyczne doświadczenie jej zastosowania.

 

Warsztat poprowadziła Kamila Pihur, doświadczona psycholog, doradca zawodowy w Fundacji Imago, wykładowca Akademii Vistula oraz ekspertka w dziedzinie Design Thinking. 

Wydarzenie wzbogaciło obecność Jakuba Karkochy z firmy LightApply sp. z o.o., który przedstawił uczestnikom przykładowe realne wyzwania biznesowe. To praktyczne podejście pozwoliło studentom nie tylko nauczyć się metodologii, ale także spróbować swoich sił w rozwiązywaniu konkretnych problemów biznesowych.

 

Podczas warsztatu uczestnicy mieli okazję przejść przez wszystkie etapy Design Thinking:

  1. Empatia - zrozumienie potrzeb i problemów użytkowników.
  2. Definiowanie - określenie głównych punktów problemu.
  3. Ideacja - generowanie kreatywnych rozwiązań.
  4. Prototypowanie - tworzenie modeli potencjalnych rozwiązań.
  5. Testowanie - weryfikacja prototypów i zbieranie opinii.


Zajęcia poszerzyły horyzonty uczestników, jednocześnie dostarczyły przedstawicielowi firmy rozwiązania, które mogą zostać wykorzystane w odpowiedzi na realne potrzeby. 

To pierwsza inicjatywa zorganizowana dzięki współpracy Biura Karier Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu z Wrocławskim Parkiem Technologicznym. 

 


Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Rozwijaj się z Biurem Karier Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu

ul. Fabryczna 29-31, budynek G, pok. 315

tel. 71 376 23 28, e-mail: biuro.karier@wroclaw.merito.pl

Czytaj więcej