Co zyskujesz, studiując zarządzanie w WSB Merito?

Forma studiów

Studia na tym kierunku możesz realizować w formie stacjonarnej i niestacjonarnej.

W formie stacjonarnej
z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w ciągu tygodnia - zwyczajowo są to 3 lub 4 dni w tygodniu.

 

W formie niestacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w weekendy.
 

Sposób realizacji studiów

Studia na tym kierunku możesz realizować w sposób hybrydowy:

  • wykłady realizowane będą zdalnie przy użyciu aplikacji MS Teams, 
  • ćwiczenia, konwersatoria i lektoraty będą odbywać się w salach Uniwersytetu.

Wykłady i ćwiczenia planowane będą w oddzielnych dniach, tak aby nie nakładały się na siebie. W każdym dniu zajęć masz albo tylko wykłady, albo tylko ćwiczenia.

Pracodawcy mają realny wpływ na treści nauczania na kierunku Zarządzanie II stopnia, poprzez współdziałanie z Radą Biznesu, uczelnianym Biurem Karier i Praktyk, opiniowane programów nauczania, delegowanie Wykładowców praktyków. Studia na kierunku Zarządzanie II to gwarancja zdobycia praktycznej wiedzy najbardziej pożądanej na rynku pracy.

 

 

Zajęcia realizowane są w dwóch blokach: kompetencje przedsiębiorcze (biznesowe) i wyzwania przyszłości.
 

Kierunek stawia także na zdobycie i rozwój umiejętności praktycznych poprzez realizację  projektów semestralnych, w trakcie których wraz z zespołem projektowym wspólnie rozwiązywane są konkretne problemy zawodowe pod okiem prowadzącego – doświadczonego praktyka.

Studia na kierunku Zarządzanie II stopnia charakteryzują się:

  • dopasowaniem programu studiów do oczekiwań rynku pracy
  • kadrą dydaktyczną składająca się z praktyków zarządzania
  • możliwością zdobycia w trakcie edukacji cenionych certyfikatów zawodowych
  • koncentracją na rozwoju uniwersalnych kompetencji przyszłości w trakcie zajęć,
  • atrakcyjnymi i nowoczesnymi formami nauczania.

 

 

Zajęcia ogólnouczelniane

Zintegruj się i poznaj nas lepiej - w pierwszych dniach studiowania zapraszamy studentów do udziału w zajęciach Studiowanie w WSB Merito. Program ten zapewni Ci wdrożenie się w życie uniwersytetu, poznanie zasad studiowania, a przede wszystkim sprawi, że szybko poznasz grupę, w której będziesz studiować.

zajęcia kierunkowe

Zdobywaj umiejętności praktyczne podczas zajęć “projekt semestralny”, w trakcie których wraz z zespołem projektowym wspólnie rozwiążecie konkretne problemy zawodowe pod okiem prowadzącego – doświadczonego praktyka. Projekty realizowane są w oparciu o case’y zaczerpnięte z praktyki oraz we współpracy z firmami. 

Zajęcia rozwijające uniwersalne

Rozwijaj uniwersalne kompetencje przyszłości w trakcie zajęć, podczas których kluczowe jest nastawienie na relacje, umiejętności organizacyjne, kompetencje twórcze, ciągłe uczenie się oraz etyczność działania. Zajęcia realizowane są w dwóch blokach: kompetencje przedsiębiorcze (biznesowe) i wyzwania przyszłości.

Zajęcia pozaprogramowe

Możesz rozwijać także unikalny zestaw kompetencji podczas zajęć pozaprogramowych indywidualizujących ścieżkę kształcenia. Otrzymasz m.in. dostęp do certyfikowanych warsztatów organizowanych przez BKiP i weźmiesz udział w innowacyjnych projektach społecznych organizowanych przez Uniwersytet wzbogacających Twoje portfolio.

Biuro karier strona maj 2023

Jako student WSB Merito możesz skorzystać z pomocy Biura Karier i Praktyk i już w trakcie studiów zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe.

W celu usprawnienia tego procesu, umożliwiliśmy naszym studentom dostęp do JobTeasera, portalu kariery i ofert pracy, który jest używany w Europie przez ponad 700 uczelni. To miejsce, gdzie w szybki i łatwy sposób pracodawcy mogą dodawać oferty pracy i kontaktować się ze studentami.

 

Zobacz więcej

dla kogo

Studia II stopnia na kierunku zarządzanie zostały przygotowane z myślą o osobach, które chcą wzbogacić swoją wiedzę z zarządzania przedsiębiorstwem lub jego poszczególnymi obszarami takimi jak: kapitał ludzki, marketing, zarządzanie projektami czy produktem. Studia na kierunku zarządzanie będą odpowiednie dla osób, które w przyszłości chcą znaleźć zatrudnienie jako  managerowie, specjaliści ds. marketingu, analitycy lub kierownicy projektów.

Cechy kierunku:

Książki
interdyscyplinarny program
zajęcia z ekspertami
Uścisk dłoni
praktyki w firmach
Medal
możliwość zdobycia certyfikatów zawodowych
Mózg
atrakcyjne i nowoczesne formy nauczania

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Jak funkcjonuje organizacja firmy
Podejmować decyzje zarządcze i strategiczne
Gospodarować zasobami rzeczowymi, finansowymi, informacyjnymi i ludzkimi
Budowania strategii generalnych i funkcjonalnych przedsiębiorstw, w tym marketingowych czy kadrowych.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Psychologia w zarządzaniu
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Od marca
od 565 zł
Zarządzanie projektami
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Od marca
od 565 zł
Zarządzanie przedsiębiorstwem
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Od marca
od 565 zł
Zarządzanie zasobami ludzkimi
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Od marca
od 565 zł

Wykładowcy

dr Maryna Lassota
Artur Malinowski
Barbara Grześ
Żylicz
dr Stanisław K. Jachowicz
Artur Kwasek
Agnieszka Nowakowska
Dominik Sieradzki
dr Maryna Lassota

Menedżer kierunku Zarządzanie. Doktor nauk społecznych w specjalizacji Nauki o Zarządzaniu i Jakości. Praktyk z bogatym doświadczeniem zdobywanym w renomowanych firmach, w tym Shell Polska, Colgate-Palmolive, Cadbury-Wedel, PZ Cussons, oraz P.P. Polskie Porty Lotnicze, gdzie zajmowała...

dr Artur Malinowski

Doktor Nauk Ekonomicznych. Ekspert Europejskiej Federacja Doradców Finansowych

Dorobek i zainteresowania naukowe koncentrują się wokół: makroekonomii, rynków finansowych  i zarządzania finansami przedsiębiorstw.   Na dorobek dydaktyczny składają się wykłady, seminaria i ćwiczenia...

Barbara Grześ

Menedżer, trener biznesu, NeuroCoach, mentor i coach kryzysowy biznesu, certyfikowany trener szwajcarskiej metodyki STRUCTOGRAM®, wykładowca akademicki. Doświadczony menedżer, z ponad 20 letnim doświadczeniem zawodowym na stanowiskach menedżerskich średniego i wyższego szczebla w tym w...

dr hab. Piotr Olaf Żylicz

Urodzony w Kopenhadze uznany psycholog, łączący z powodzeniem od wielu lat funkcje menedżera nauki i naukowca. Kierował m.in. Szkołą Biznesu Politechniki Warszawskiej i Międzynarodowym Centrum Badań nad Przywództwem Uniwersytetu SWPS. Akredytowany trener, coach w biznesie, mentor i...

dr Stanisław K. Jachowicz

Wykładowca, konsultant naukowy, ekspert europejski. Doświadczenia praktyczne pracy naukowej i dydaktycznej na wielu uczelniach krajowych i zagranicznych, w procesach restrukturyzacji, wdrażania usprawnień i zarządzania projektami. Wieloletni kierownik studiów licencjackich, magisterskich i...

dr Artur Kwasek

Łowiczanin. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W 2008 obronił doktorat z ekonomii w zakresie z nauk o zarządzaniu na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej, pisząc dysertacje na temat „Efektywnościowych modeli zarządzania w warunkach gospodarki...

Agnieszka Nowakowska - Twardowska

Praktyk Public Relations, medioznawca.
Od dwóch dekad związana z branżą doradztwa komunikacyjnego. Prowadziła projekty z zakresu komunikacji korporacyjnej, CSR oraz PR produktowego dla kilkudziesięciu marek.

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu...

dr Dominik Sieradzki

Doktor w dyscyplinie ekonomia i finanse, menedżer kierunku Finanse i rachunkowość, adiunkt w WSB Merito w Warszawie.

Absolwent informatyki i ekonometrii na Wydziale Zastosowań Informatyki i Matematyki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W trakcie studiów licencjackich...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Zasady rekrutacji

Studentem studiów II stopnia na kierunku Zarządzanie możesz zostać po ukończeniu studiów I stopnia (licencjackie, inżynierskie) lub jednolitych studiów magisterskich. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz złożenie kompletu dokumentów i spełnienie wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

Poznaj zasady rekrutacji i zapisz się na studia w 5 prostych krokach.

Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia I stopnia, jednolite studia magisterskie, studia II stopnia

nie zapomnij pobrać biletu w systemie kolejkowym

Godziny otwarcia:
  • pn: 11:00-18:00
  • wt-pt: 08:00-16:00
Pobierz stronę do PDF