Co zyskujesz, studiując ekonomię II stopnia na WSB Merito?

Forma studiów

Studia na tym kierunku możesz realizować w formie stacjonarnej i niestacjonarnej.

 

W formie stacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w ciągu tygodnia - zwyczajowo są to 3 lub 4 dni w tygodniu.

 

W formie niestacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w weekendy.
 

Sposób realizacji studiów

Studia na tym kierunku możesz realizować w sposób hybrydowy:

  • wykłady realizowane będą zdalnie przy użyciu aplikacji MS Teams
  • ćwiczenia, konwersatoria i lektoraty będą odbywać się w salach Uniwersytetu.

Wykłady i ćwiczenia planowane będą w oddzielnych dniach, tak aby nie nakładały się na siebie. W każdym dniu zajęć masz albo tylko wykłady, albo tylko ćwiczenia.

 

W czasie studiów na kierunku Ekonomia II stopnia w Uniwersytecie WSB Merito nauczysz się analizować i rozumieć dane ekonomiczne w skali mikro i makro, podejmować decyzje ekonomiczne w warunkach rynkowych, rozpoznawać i ograniczać ryzyka związane z działalnością gospodarczą, rozumieć mechanizmy funkcjonowania i konkurowania na wspólnym rynku europejskim.

Jeśli chcesz pracować w biznesie lub z nim współpracować, studia na tym kierunku pomogą Ci w realizacji tego planu. Ekonomista jest specjalistą w obszarze gospodarowania zasobami finansowymi, ludzkimi i materialnymi. Może prowadzić własną działalność gospodarczą, pracować jako analityk w przedsiębiorstwach i instytucjach doradczych.

Dynamiczne zmiany na rynkach sprawiają, że podejmowanie decyzji w przedsiębiorstwie stało się niezwykle trudne i czasochłonne. Na naszych studiach uczysz się, jak wykorzystywać różne metody i narzędzia usprawniające podejmowanie decyzji ekonomicznych. Poznajesz nowoczesne narzędzia informatyczne wykorzystywane w działalności gospodarczej. Na zajęciach spotykasz wykładowców z dużym doświadczeniem dydaktycznym i biznesowym.

Na zajęciach spotkasz wykładowców, którzy swoje doświadczenie zdobywali w różnych firmach. Są wśród nich przedsiębiorcy, menedżerowie i praktyce, którzy swoim doświadczeniem podzielą się z Tobą w czasie wykładów i ćwiczeń.

Zajęcia ogólnouczelniane

Zintegruj się i poznaj nas lepiej - w pierwszych dniach studiowania zapraszamy studentów do udziału w zajęciach Studiowanie w WSB Merito. Program ten zapewni Ci wdrożenie się w życie uniwersytetu, poznanie zasad studiowania, a przede wszystkim sprawi, że szybko poznasz grupę, w której będziesz studiować.

zajęcia kierunkowe

Zdobywaj umiejętności praktyczne podczas zajęć “projekt semestralny”, w trakcie których wraz z zespołem projektowym wspólnie rozwiążecie konkretne problemy zawodowe pod okiem prowadzącego – doświadczonego praktyka. Projekty realizowane są w oparciu o case’y zaczerpnięte z praktyki oraz we współpracy z firmami. 

Zajęcia rozwijające uniwersalne

Rozwijaj uniwersalne kompetencje przyszłości w trakcie zajęć, podczas których kluczowe jest nastawienie na relacje, umiejętności organizacyjne, kompetencje twórcze, ciągłe uczenie się oraz etyczność działania. Zajęcia realizowane są w dwóch blokach: kompetencje przedsiębiorcze (biznesowe) i wyzwania przyszłości.

Zajęcia pozaprogramowe

Możesz rozwijać także unikalny zestaw kompetencji podczas zajęć pozaprogramowych indywidualizujących ścieżkę kształcenia. Otrzymasz m.in. dostęp do certyfikowanych warsztatów organizowanych przez BKiP i weźmiesz udział w innowacyjnych projektach społecznych organizowanych przez Uniwersytet wzbogacających Twoje portfolio.

Biuro karier strona maj 2023

Jako student WSB Merito możesz skorzystać z pomocy Biura Karier i Praktyk i już w trakcie studiów zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe.

W celu usprawnienia tego procesu, umożliwiliśmy naszym studentom dostęp do JobTeasera, portalu kariery i ofert pracy, który jest używany w Europie przez ponad 700 uczelni. To miejsce, gdzie w szybki i łatwy sposób pracodawcy mogą dodawać oferty pracy i kontaktować się ze studentami.

 

Zobacz więcej

dla kogo

Kierunek Ekonomia, to kierunek dla osób, które chcą realizować swoją pasję ekonomiczną jako specjaliści-analitycy w przedsiębiorstwach, menedżerowie firmach leasingowych i ubezpieczeniowych w sektorze publicznym jak i prywatnym.

Cechy kierunku:

Mózg
case studies i warsztaty
Książki
program dostosowany do wymogów biznesu
Laptop
specjalistyczne oprogramowanie
Organizacja
zajęcia z ekspertami

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

kuba
Analizować i rozumieć dane ekonomiczne w skali mikro i makro.
Podejmować decyzje ekonomiczne w warunkach rynkowych.
Rozpoznawać i ograniczać ryzyka związane z działalnością gospodarczą.
Funkcjonować i konkurować na rynku krajowym oraz wspólnym rynku europejskim.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Ekonomia menadżerska
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Od marca
od 475 zł

Program studiów

Program studiów na kierunku ekonomia:

  • Analiza konkurencji
  • Ekonomia menedżerska
  • Globalizacja ekonomiczna
  • Ekonomia matematyczna
  • Makroekonomia II
  • Audyt w przedsiębiorstwie
  • Zaawansowana analiza wskaźnikowa
  • Historia myśli ekonomicznej
  • Prognozowanie procesów ekonomicznych
  • Ekonomia międzynarodowa
  • Logika
  • Wnioskowanie statystyczne
  • Rynek finansowy i kapitałowy
  • Prawo gospodarcze
  • Innowacyjność przedsiębiorstw/System finansowania projektów unijnych
  • Operacje bankowe/ Audyt wewnętrzny i zewnętrzny w przedsiębiorstwie
  • Portfel inwestycyjny/ Zaawansowana analiza wskaźnikowa
  • Praktyki zawodowe 
  • Przedmioty specjalnościowe
  • Samorozwój i samokształcenie/Propedeutyka badań naukowych
  • Język angielski 
  • Seminarium magisterskie 
Zobacz program studiów

Wykładowcy

M_Kalbarczyk
dr Magdalena Kalbarczyk

Menedżer kierunku logistyka i ekonomia na Uczelni WSB Merito w Warszawie. Doktor nauk społecznych (specjalność logistyka) oraz magister ekonomii. Doświadczony adiunkt, wykłada przedmioty związane z logistyką, ekonomią oraz gospodarką magazynową w Społecznej Akadmii Nauk oraz na...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Zasady rekrutacji

Studentem studiów II stopnia na kierunku Ekonomia możesz zostać po ukończeniu studiów I stopnia (licencjackie, inżynierskie) lub jednolitych studiów magisterskich. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz złożenie kompletu dokumentów i spełnienie wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

Poznaj zasady rekrutacji i zapisz się na studia w 5 prostych krokach.

Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia I stopnia, jednolite studia magisterskie, studia II stopnia

nie zapomnij pobrać biletu w systemie kolejkowym

Godziny otwarcia:
  • pn: 11:00-18:00
  • wt-pt: 08:00-16:00
Pobierz stronę do PDF