Co zyskujesz, studiując zarządzanie w WSB Merito?

forma studiów

Studia na tym kierunku możesz realizować w formie stacjonarnej i niestacjonarnej.

 

W formie stacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w ciągu tygodnia - zwyczajowo są to 3 lub 4 dni w tygodniu.

 

W formie niestacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w weekend, średnio co drugi weekend. 

 

Stawiamy na praktyczność, dlatego na zajęciach wykorzystujemy takie metody, jak case studies, gry strategiczne czy wizyty studyjne.

hybrydo online

Studia na tym kierunku zrealizujesz w sposób hybrydowy:

  • wykłady realizowane są zdalnie przy użyciu aplikacji MS Teams, 
  • ćwiczenia, konwersatoria i lektoraty odbywają się w salach wykładowych.

Na tym kierunku dwie specjalności zrealizujesz w sposób online:

  • Zajęcia realizujesz głównie w oparciu o materiały zamieszczone na platformie Moodle, dzięki której masz dostęp do niezbędnych materiałów, z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W nauce pomogą Ci także quizy, zadania, testy i projekt y. Z innymi studentami spotkasz się dwa razy w ciągu semestru na zajęciach na uczelni. Udział w tych zajęciach jest obowiązkowy.
  • Studiujesz zgodnie z harmonogramem semestru, który wskaże Ci przedmioty (kursy) do zrealizowania i zaliczenia w określonym terminie. 
  • Zaliczenia i egzaminy odbywają we wskazanym terminie (mogą się odbywać w siedzibie uczelni lub na platformie Moodle). Wszystkie egzaminy semestralne realizowane są w ustalonym terminie w salach Uniwersytetu WSB Merito.  

 

Podczas zajęć na kierunku zarządzanie zdobędziesz wiedzę z zakresu nauk o zarządzaniu i nauk pokrewnych, dotyczących funkcjonowania szeroko rozumianej organizacji. Zdobędziesz umiejętności, dzięki którym staniesz się skutecznym menedżerem.
 

 

 

Większość przedmiotów realizowana jest w formie ćwiczeń, podczas których będziesz pracować samodzielnie pod okiem wykładowcy.  Dowiesz się m.in. jak korzystać z technik sprzedaży bezpośredniej i internetowej, analizować dane rynkowe oraz profesjonalnie zarządzać zespołem

Program studiów obejmuje między innymi: tworzenie profesjonalnych projektów, organizację strategiczną, oraz naukę profesjonalnej analizy i raportowania. Opanujesz również zagadnienia związane z podejmowaniem inicjatyw na rzecz własnej przedsiębiorczości.

 

grupa

Programy studiów zostały przygotowane we współpracy z urzędami i instytucjami administracji publicznej, dzięki temu studenci zdobywają wiedzę  nie tylko o charakterze ogólnym, ale przede wszystkim wiedzę wysoce specjalistyczną

Po zajęciach możesz dołączyć do Studenckiego Koła Naukowego – Projekt Marketing i Zarządzanie, gdzie poszerzysz wiedzę z zakresu marketingu zarządzania, finansów oraz tworzenia projektów. Rozwiniesz kompetencje miękkie (m.in.: umiejętność pracy w zespole, autoprezentację i wystąpienia publiczne).


Zobacz więcej

Studia w języku angielskim

Na Uniwersytecie WSB Merito kierunek Zarządzanie możesz studiować również w języku angielskim, jest to dodatkowa szansa na rozwinięcie kompetencji językowych i poznanie specjalistycznego języka branżowego. To nie tylko nauka, ale także szansa na globalne doświadczenia zawodowe, poszerzenie umiejętności technicznych i łatwiejszy dostęp do renomowanych firm.

 

 

Zobacz więcej

 

studenci

Wizyty studyjne są integralną częścią naszego praktycznego programu edukacyjnego. Podczas wizyty studyjnej masz niepowtarzalną okazję do poznania organizacji, wzbogacenia swojej teoretycznej wiedzy zdobytej na zajęciach o praktyczne doświadczenia. Dodatkowo, możesz nawiązać bezpośredni kontakt z przedstawicielami firm partnerskich, korzystać z ich eksperckiej wiedzy oraz doświadczenia.

 

Zobacz więcej
 

stud

Nasza oferta odpowiada na wyzwania współczesnego rynku pracy, rozwijając kluczowe kompetencje przyszłości. W ramach zajęć nauczysz się praktycznych umiejętności, takich jak praca w zespole, planowanie kariery zawodowej oraz rozwiązywanie problemów interdyscyplinarnych. Będziesz miał możliwość zdobycia praktycznej wiedzy branżowej poprzez udział w projektach semestralnych i międzykierunkowych.

Biuro karier strona maj 2023

Jako student WSB Merito, masz dostęp do wsparcia Biura Karier i Praktyk, które pomoże Ci w tworzeniu CV oraz przygotowaniach do rozmów kwalifikacyjnych. Dodatkowo, uczestnicząc w bezpłatnych warsztatach, rozwijasz umiejętności interpersonalne, co ułatwi Ci start na rynku pracy.

Otrzymasz także dostęp do JobTeasera, portalu kariery i ofert pracy. To miejsce, gdzie pracodawcy szybko dodają oferty pracy i kontaktują się ze studentami. Ponadto, weźmiesz udział w targach pracy WSB Merito JobPoint, gdzie zapoznasz się z ofertą staży, praktyk i pracy w renomowanych firmach polskich i zagranicznych, będących naszymi partnerami biznesowymi..

 

Zobacz więcej

dla kogo

Kierunek studiów zarządzanie jest idealny dla osób, które interesują się organizacją pracy, procesami biznesowymi i efektywnym zarządzaniem zespołami. Jest skierowany do tych, którzy chcą rozwijać umiejętności przywódcze, analityczne i komunikacyjne. Jeśli lubisz podejmować strategiczne decyzje, planować i koordynować działania, a także chcesz zdobyć wiedzę z zakresu ekonomii, finansów, marketingu oraz zarządzania zasobami ludzkimi, to ten kierunek jest dla Ciebie. To doskonały wybór dla osób ambitnych, gotowych na wyzwania i pragnących wpływać na rozwój organizacji.

 

Cechy kierunku:

Książki
interdyscyplinarny program
praktyki w firmach
zajęcia z ekspertami

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Kreować markę produktu i przedsiębiorstwa.
Prowadzić biznes przy uwzględnieniu specyfiki rynku.
Podejmować trafne decyzje w organizacji.
Stosować instrumenty i narzędzia marketingowe.
mikrofon

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Marketing i social media
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 498 zł 565 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 498 zł
Marketing i sprzedaż
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 498 zł 565 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 498 zł
Zarządzanie nieruchomościami
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 498 zł 565 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 498 zł
Zarządzanie projektami
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 498 zł 565 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 498 zł
Zarządzanie przedsiębiorstwem
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Online
od 498 zł 565 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 498 zł
Zarządzanie z business english
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 498 zł 565 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 498 zł
Zarządzanie zasobami ludzkimi
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Online
od 498 zł 565 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 498 zł

Program studiów

Program studiów obejmuje przedmioty kierunkowe, realizowane przez wszystkich studentów oraz przedmioty specjalnościowe indywidualnie dobrane do poszczególnych specjalności, które możesz wybrać.

Zobacz program studiów

Wykładowcy

dr Maryna Lassota
Żylicz
Grześ
Artur Kwasek
Artur Malinowski
Agnieszka Nowakowska
Dominik Sieradzki
Sylwia_Kuligowska
Małgorzata Kochanowicz
Urszula Kolasińska
Wojciech Sieczkowski
Rafał Pierzchlewicz
dr Olena Grokhovska
dr Iwona Bąbiak
dr Stanisław K. Jachowicz
dr Maryna Lassota

Menedżer kierunku Zarządzanie. Doktor nauk społecznych w specjalizacji Nauki o Zarządzaniu i Jakości. Praktyk z bogatym doświadczeniem zdobywanym w renomowanych firmach, w tym Shell Polska, Colgate-Palmolive, Cadbury-Wedel, PZ Cussons, oraz P.P. Polskie Porty Lotnicze, gdzie zajmowała...

dr hab. Piotr Olaf Żylicz

Urodzony w Kopenhadze uznany psycholog, łączący z powodzeniem od wielu lat funkcje menedżera nauki i naukowca. Kierował m.in. Szkołą Biznesu Politechniki Warszawskiej i Międzynarodowym Centrum Badań nad Przywództwem Uniwersytetu SWPS. Akredytowany trener, coach w biznesie, mentor i...

Barbara Grześ

Wykładowca akademicki na Uniwersytecie WSB Merito Warszawa. Doświadczony menedżer, certyfikowany Coach i Trener Biznesu, certyfikowany Mentor i Coach Kryzysowy, Trener szwajcarskiego systemu STRUCTOGRAM®, konsultant oraz przedsiębiorca – właściciel S.M.A.R.T. Business Coaching.

dr Artur Kwasek

Łowiczanin. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W 2008 obronił doktorat z ekonomii w zakresie z nauk o zarządzaniu na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej, pisząc dysertacje na temat „Efektywnościowych modeli zarządzania w warunkach gospodarki...

dr Artur Malinowski

Doktor Nauk Ekonomicznych. Wykładowca akademicki i praktyk.
Dwudziestoletnie doświadczenie dydaktyczne na wiodących uczelniach w Polsce. Naukowy obszar zainteresowań obejmuje: zarządzanie projektami, makroekonomię, rynki finansowe, zarządzanie finansami przedsiębiorstw i gospodarkę...

Agnieszka Nowakowska - Twardowska

Praktyk Public Relations, medioznawca.
Od dwóch dekad związana z branżą doradztwa komunikacyjnego. Prowadziła projekty z zakresu komunikacji korporacyjnej, CSR oraz PR produktowego dla kilkudziesięciu marek.

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu...

dr Dominik Sieradzki

Doktor w dyscyplinie ekonomia i finanse, menedżer kierunku finanse i rachunkowość, adiunkt w WSB Merito w Warszawie.

Absolwent informatyki i ekonometrii na Wydziale Zastosowań Informatyki i Matematyki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz studiów licencjackich na...

mgr Sylwia Kuligowska

Manager, specjalizujący się w komunikacji korporacyjnej, kryzysowej, media relations i public affairs. Jest Wiceprezesem Zarządu Stowarzyszenia Agencji Public Relations (SAPR) oraz Członkiem Polskiego Stowarzyszenia Public Relations (PSPR). Założycielka i szefowa SCOPE Public Relations -...

dr Małgorzata Kochanowicz

Doktor nauk społecznych, dyscyplina: nauki o bezpieczeństwie. Radca prawny, wpisana na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, wykładowca na Uniwersytecie WSB Merito Warszawa. Ukończyła aplikację radcowską w Warszawie. Ukończyła także studia podyplomowe z „Audytu i...

Urszula Kolasińska

Trener, wykładowca na Uniwersytecie Merito w Warszawie, coach, mentor, menadżer pracujący z pracownikami sprzedaży ponad 20 lat w finansach i branży produkcyjnej. Wykorzystując doświadczenie i stały rozwój, przekazuję podczas prowadzonych warsztatów dla menadżerów i pracowników,...

dr Wojciech Sieczkowski

W 2007 r. ukończył studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Kard St Wyszynskiego (UKSW), a w 2010 r. uzyskał dyplom z Business Studies (DBS) na University College Dublin (UCD) w Irlandii. Studia doktoranckie w Katedrze Ubezpieczeń Społecznych Szkoły Głównej Handlowej w...

Rafał Pierzchlewicz

Praktyk biznesu w obszarach finansów, operacji i sprzedaży z międzynarodowym doświadczeniem na stanowiskach zarządczych, jest absolwentem Politechniki Warszawskiej oraz pierwszego rocznika Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Od wielu lat doświadczeniem swoim wspiera rodzime...

dr Olena Gorokhovska

Posiadane stopnie i tytuły naukowe:

  • doktor, dziedzina nauki/sztuki Prawo, dyscyplina naukowa/artystyczna Prawo Karne oraz Kryminologia, Prawo penitencjarne, rok nadania 2003. Tytuł rozprawy doktorskiej -Odpowiedzialność karna za nieumyślne spowodowanie śmierci.
  • profesor...
dr Iwona Bąbiak

Psycholog społeczny, wykładowca i adiunkt na Uniwersytecie WSB Merito Warszawa. Ekspertka ds. integracji cudzoziemców w Polsce. Z zamiłowania trenerka kompetencji międzykulturowych i glottodydaktyczka.

Absolwentka wydziału psychologii i socjologii Uniwersytetu SWPS w Warszawie....

dr Stanisław K. Jachowicz

Wykładowca, konsultant naukowy, ekspert europejski. Doświadczenia praktyczne pracy naukowej i dydaktycznej na wielu uczelniach krajowych i zagranicznych, w procesach restrukturyzacji, wdrażania usprawnień i zarządzania projektami. Wieloletni kierownik studiów licencjackich, magisterskich i...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Zasady rekrutacji

Studentem studiów I stopnia na kierunku Zarządzanie możesz zostać po ukończeniu szkoły średniej, zdaniu matury i odebraniu świadectwa dojrzałości. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz złożenie kompletu dokumentów i spełnienie wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

Poznaj zasady rekrutacji i zapisz się na studia w 5 prostych krokach.

Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia I stopnia, jednolite studia magisterskie, studia II stopnia

nie zapomnij pobrać biletu w systemie kolejkowym

Godziny otwarcia:
  • pn: 11:00 - 18:00
  • wt-pt: 08:00 - 16:00
  • so: 09:00 - 14:00
Pobierz stronę do PDF