Co zyskujesz, studiując psychologię w biznesie w WSB Merito?

Forma studiów

Studia na tym kierunku możesz realizować w formie stacjonarnej i niestacjonarnej.

 

W formie stacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w ciągu tygodnia - zwyczajowo są to 3 lub 4 dni w tygodniu.

 

W formie niestacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w weekendy.

Sposób realizacji studiów

Studia na tym kierunku możesz realizować w sposób hybrydowy:

 • wykłady realizowane będą zdalnie przy użyciu aplikacji MS Teams
 • ćwiczenia, konwersatoria i lektoraty będą odbywać się w salach Uniwersytetu.

Wykłady i ćwiczenia planowane będą w oddzielnych dniach, tak aby nie nakładały się na siebie. W każdym dniu zajęć masz albo tylko wykłady, albo tylko ćwiczenia.

W trakcie studiów na kierunku Psychologia w biznesie zdobędziesz wiedzę, która pomoże Ci zostać ekspertem w negocjacjach, tworzeniu metod wpływania na konsumentów, analizowaniu ich zachowań, konstruowaniu trafnych przekazów reklamowych, a także w zakresie psychologicznych aspektów zarządzania ludźmi i funkcjonowania pracowników w zespole i przedsiębiorstwie.

 

Dzięki zajęciom rozwijasz kompetencje miękkie z obszaru komunikacji i budowania relacji międzyludzkich. Zdobywasz również wiedzę o procesach psychologicznych oraz wpływie ludzkich emocji na podejmowanie decyzji.

Rozwiniesz umiejętności przydatne na stanowiskach związanych z zarządzaniem ludźmi, mediacjami czy negocjacjami.

Zajęcia ogólnouczelniane

Zintegruj się i poznaj nas lepiej - w pierwszych dniach studiowania zapraszamy studentów do udziału w zajęciach Studiowanie w WSB Merito. Program ten zapewni Ci wdrożenie się w życie uniwersytetu, poznanie zasad studiowania, a przede wszystkim sprawi, że szybko poznasz grupę, w której będziesz studiować.

zajęcia kierunkowe

Zdobywaj umiejętności praktyczne podczas zajęć “projekt semestralny”, w trakcie których wraz z zespołem projektowym wspólnie rozwiążecie konkretne problemy zawodowe pod okiem prowadzącego – doświadczonego praktyka. Projekty realizowane są w oparciu o case’y zaczerpnięte z praktyki oraz we współpracy z firmami.

Zajęcia rozwijające uniwersalne

Rozwijaj uniwersalne kompetencje przyszłości w trakcie zajęć, podczas których kluczowe jest nastawienie na relacje, umiejętności organizacyjne, kompetencje twórcze, ciągłe uczenie się oraz etyczność działania. Zajęcia realizowane są w dwóch blokach: kompetencje przedsiębiorcze (biznesowe) i wyzwania przyszłości.

Zajęcia pozaprogramowe

Możesz rozwijać także unikalny zestaw kompetencji podczas zajęć pozaprogramowych indywidualizujących ścieżkę kształcenia. Otrzymasz m.in. dostęp do certyfikowanych warsztatów organizowanych przez BKiP i weźmiesz udział w innowacyjnych projektach społecznych organizowanych przez Uniwersytet wzbogacających Twoje portfolio.

Biuro karier strona maj 2023

Jako student WSB Merito możesz skorzystać z pomocy Biura Karier i Praktyk i już w trakcie studiów zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe.

W celu usprawnienia tego procesu, umożliwiliśmy naszym studentom dostęp do JobTeasera, portalu kariery i ofert pracy, który jest używany w Europie przez ponad 700 uczelni. To miejsce, gdzie w szybki i łatwy sposób pracodawcy mogą dodawać oferty pracy i kontaktować się ze studentami.

 

Zobacz więcej

 

dla kogo

Kierunek Psychologia w biznesie kierowany jest do osób otwartych i kreatywnych. Absolwent tego kierunku może pracować w działach zajmujących się organizacją szkoleń, HR, agencjach reklamowych.

Po ukończeniu kierunku możesz pracować m.in. jako: menedżer marketingu, menedżer sprzedaży, specjalista ds. kreowania wizerunku, menedżer ds. komunikacji, menedżer ds. marki, copywriter, specjalista ds. social mediów, lider zespołu projektowego. Możesz bardziej świadomie prowadzić swój biznes i nim zarządzać.

Cechy kierunku:

Książka
Zajęcia z ekspertami - praktykami w swojej dziedzinie
Uścisk dłoni
Możliwość realizacji praktyk u ciekawych pracodawców
Hantel
Interaktywne treningi
2 specjalności do wyboru

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Efektywnie zarządzać ludźmi, w tym sprawnie dobierać kadrę, motywować czy kształtować konstruktywne relacje w zespole.
Rozwiązywać konflikty w organizacji.
Prowadzić skuteczne negocjacje i mediacje.
Wspomagać procesy związane z dobrostanem pracowników (wellbeing) w miejscu pracy.
Wykorzystywać narzędzia PR do tworzenia wizerunku organizacji.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Psychologia marketingu i nowych mediów
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Od marca
od 535 zł
Psychologia menedżera i organizacji
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Od marca
od 535 zł

Program studiów

Program studiów na kierunku psychologia w biznesie w WSB Merito w Warszawie:

 • Wstęp do psychologii
 • Psychologia emocji i motywacji
 • Psychologia poznawcza
 • Biologiczne podstawy zachowań
 • Psychologia społeczna
 • Komunikacja społeczna
 • Trening interpersonalny
 • Badania społeczne
 • Psychologia różnic indywidualnych i osobowości
 • Psychologia pracy i organizacji
 • Zarządzanie zasobami ludzkimi
 • Psychospołeczne warunki pracy
 • Podstawy zarządzania
 • Podstawy prawa
 • Statystyka opisowa
 • Podstawy ekonomii
 • Negocjacje w biznesie
 • Procesy społeczne
 • Marketing społeczny
 • Język obcy
 • Przedmioty specjalnościowe
 • Praktyka zawodowa
 • Metodyka projektu dyplomowego
 • Seminarium dyplomowe (projekt)
 • WF (fakultet)
 • Techniki studiowania
 • Technologia informacyjna
 • BHP
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Bott
Barbara Grześ
Łacinowska
Knitter
Katarzyna Kasprzyk
dr Agnieszka Bott-Alama

Doktor nauk ekonomicznych (Uniwersytet Szczeciński) i magister psychologii (Uniwersytet SWPS). Jestem ekspertem - praktykiem w obszarze zarządzania personelem. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w trzech korporacjach międzynarodowych (Orange Polska S.A., mBank S.A., Deutsche Bank Polska...

Barbara Grześ

Menedżer, trener biznesu, NeuroCoach, mentor i coach kryzysowy biznesu, certyfikowany trener szwajcarskiej metodyki STRUCTOGRAM®, wykładowca akademicki. Doświadczony menedżer, z ponad 20 letnim doświadczeniem zawodowym na stanowiskach menedżerskich średniego i wyższego szczebla w tym w...

Agnieszka Łacinowska

Magister psychologii. Absolwentka Uniwersytetu Opolskiego. Odbyła kurs dokształcający w zakresie psychoonkologii. Ukończone studia podyplomowe na kierunku psychotraumatologia na Uniwersytecie Gdańskim. Pracowała w Centrum Terapii i Psychoedukacji jako psycholog.  Od 6 lat zajmuje się...

Tomasz Knitter

Senior Partner w firmach Benefactor Consulting i Benefactor Kompetencje Przyszłości, będącej również przedstawicielem Belbin Associates w Polsce. Specjalizuje się w: wdrażaniu strategii, zarzadzaniu procesami, przywództwie, coachingu indywidualnym i zespołowym. Od ponad 20 lat wspiera...

Katarzyna Kasprzyk

Dyplomowany pedagog z zakresu emisji głosu, Coach, trener kompetencji miękkich z dwunastoletnim stażem, wykładowca akademicki. Absolwentka Studiów Podyplomowych Public Relations i Komunikacja Strategiczna w firmach Szkoły Głównej Handlowej, kwalifikacyjnych Studiów Podyplomowych Emisja...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Zasady rekrutacji

Studentem studiów I stopnia na kierunku Psychologia w biznesie możesz zostać po ukończeniu szkoły średniej, zdaniu matury i odebraniu świadectwa dojrzałości. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz złożenie kompletu dokumentów i spełnienie wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

Poznaj zasady rekrutacji i zapisz się na studia w 5 prostych krokach.

Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia I stopnia, jednolite studia magisterskie, studia II stopnia

nie zapomnij pobrać biletu w systemie kolejkowym

Godziny otwarcia:
 • pn: 11:00-18:00
 • wt-pt: 08:00-16:00
Pobierz stronę do PDF