Co zyskujesz studiując prawo w biznesie w WSB Merito?

Forma studiów

Studia na tym kierunku możesz realizować w formie stacjonarnej i niestacjonarnej.

 

W formie stacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w ciągu tygodnia - zwyczajowo są to 3 lub 4 dni w tygodniu.

 

W formie niestacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w weekendy.

 

Sposób realizacji studiów

Studia na tym kierunku możesz realizować w sposób hybrydowy:

  • wykłady realizowane będą zdalnie przy użyciu aplikacji MS Teams, 
  • ćwiczenia, konwersatoria i lektoraty będą odbywać się w salach Uczelni.

Wykłady i ćwiczenia planowane będą w oddzielnych dniach, tak aby nie nakładały się na siebie. W każdym dniu zajęć masz albo tylko wykłady, albo tylko ćwiczenia.

Prawo w biznesie to studia, których program łączy wiedzę na temat prawnych aspektów prowadzenia działalności biznesowej z umiejętnościami skutecznego zarządzania firmą. Jako student tego kierunku zdobywasz przekrojowe kompetencje z zakresu obsługi małych, średnich i dużych podmiotów gospodarczych w różnych sferach ich działalności. Przygotowujesz się także do pełnienia funkcji menedżerskich, prowadzenia własnej działalności gospodarczej czy pracy w administracji publicznej. 

Zdobyta wiedza i doświadczenie dadzą Ci szansę na pracę w takich podmiotach jak międzynarodowe korporacje, kancelarie prawnicze, działy prawne i finansowe przedsiębiorstw, firmy konsultingowe, windykacyjne, ubezpieczeniowe, banki oraz organy administracji publicznej.

Możesz dołączyć do prężnie działającego Koła Naukowego Prawo w Praktyce, którego działalność skupia się wokół pogłębiania wiedzy nt. praktycznego zastosowania regulacji prawa administracyjnego, cywilnego i karnego.

 

Zobacz więcej

prawo

Na zajęciach spotkasz praktyków, którzy pracują w dużych przedsiębiorstwach lub prowadzą własną działalność gospodarczą. Podczas zajęć przekażą Ci nie tylko wiedzę teoretyczną, ale podzielą się własnym doświadczeniem biznesowym. Zajęcia w znacznej mierze prowadzone są w formie warsztatów. Realizując projekty czy omawiając case studies, przetestujesz teoretyczne zagadnienia na rzeczywistych przykładach.

 

 

Zajęcia ogólnouczelniane

Zintegruj się i poznaj nas lepiej - w pierwszych dniach studiowania zapraszamy studentów do udziału w zajęciach Studiowanie w WSB Merito. Program ten zapewni Ci wdrożenie się w życie uczelni, poznanie zasad studiowania, a przede wszystkim sprawi, że szybko poznasz grupę, w której będziesz studiować.

zajęcia kierunkowe

Zdobywaj umiejętności praktyczne podczas zajęć “projekt semestralny”, w trakcie których wraz z zespołem projektowym wspólnie rozwiążecie konkretne problemy zawodowe pod okiem prowadzącego – doświadczonego praktyka. Projekty realizowane są w oparciu o case’y zaczerpnięte z praktyki oraz we współpracy z firmami.

Zajęcia rozwijające uniwersalne

Rozwijaj uniwersalne kompetencje przyszłości w trakcie zajęć, podczas których kluczowe jest nastawienie na relacje, umiejętności organizacyjne, kompetencje twórcze, ciągłe uczenie się oraz etyczność działania. Zajęcia realizowane są w dwóch blokach: kompetencje przedsiębiorcze (biznesowe) i wyzwania przyszłości.

Zajęcia pozaprogramowe

Możesz rozwijać także unikalny zestaw kompetencji podczas zajęć pozaprogramowych indywidualizujących ścieżkę kształcenia. Otrzymasz m.in. dostęp do certyfikowanych warsztatów organizowanych przez BKiP i weźmiesz udział w innowacyjnych projektach społecznych organizowanych przez Uczelnię wzbogacających Twoje portfolio.

Biuro karier strona maj 2023

Jako student WSB Merito możesz skorzystać z pomocy Biura Karier i Praktyk i już w trakcie studiów zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe.

W celu usprawnienia tego procesu, umożliwiliśmy naszym studentom dostęp do JobTeasera, portalu kariery i ofert pracy, który jest używany w Europie przez ponad 700 uczelni. To miejsce, gdzie w szybki i łatwy sposób pracodawcy mogą dodawać oferty pracy i kontaktować się ze studentami.

 

Zobacz więcej

dla kogo

Kierunek prawo w biznesie to kierunek dla osób, które interesują się zagadnieniami z zakresu prawa. Chcą w przyszłości pracować kancelariach prawniczych, w działach prawnych i finansowych w przedsiębiorstwie, w firmach konsultingowych, windykacyjnych oraz organach administracji publicznej.

Cechy kierunku:

5 specjalności do wyboru
profesjonalna kadra
Organizacja
możliwość pracy na wielu płaszczyznach zawodowych
Tryby
Koło Naukowe „Prawo w praktyce”

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Poznasz prawne i finansowe aspekty prowadzenia działalności gospodarczej przez przedsiębiorcę.
Nauczysz się interpretować regulacje prawne dotyczące funkcjonowania i finansów przedsiębiorstw.
Będziesz wiedział, jak doradzać osobom zarządzającym finansami przedsiębiorstwa.
Zrozumiesz proces pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej.
Nauczysz się obsługiwać spółki prawa handlowego i organy tych spółek.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Compliance w biznesie
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 508 zł 575 zł
Prawo i finanse
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 508 zł 575 zł
Prawo i HR
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 508 zł 575 zł
Prawo i zarządzanie
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 508 zł 575 zł
Prawo w nowych technologiach
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 508 zł 575 zł

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Zasady rekrutacji

Studentem studiów I stopnia na kierunku Prawo w biznesie możesz zostać po ukończeniu szkoły średniej, zdaniu matury i odebraniu świadectwa dojrzałości. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz złożenie kompletu dokumentów i spełnienie wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

Poznaj zasady rekrutacji i zapisz się na studia w 5 prostych krokach.

Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia I stopnia, jednolite studia magisterskie, studia II stopnia

nie zapomnij pobrać biletu w systemie kolejkowym

Łabiszyńska 25
mobilne biura przed budynkiem Uczelni
03-204 Warszawa

E-mail: rekrutacja@warszawa.merito.pl
Tel.: 22 256 23 04
Infolinia: jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 19:00

Godziny otwarcia:
  • pn: 11:00-18:00
  • wt-pt: 08:00-16:00
  • so: 09:00-14:00
Pobierz stronę do PDF