Buduj z nami swoją ścieżkę kariery.

Dzięki nawiązanym kontaktom z pracodawcami zarówno z rynku lokalnego, jak i ogólnopolskiego, studenci i absolwenci UWSB Merito Warszawa mają dostęp do wielu ciekawych ofert staży, praktyk i pracy stałej oraz czasowej.

 

Sprawdź, w czym może pomóc Ci Biuro Karier i Praktyk.
Dowiedz się więcej o praktykach, stażach i ofertach pracy oraz szkoleniach.

Staże

Jak zapewnić sobie pierwsze doświadczenie zawodowe?
Świetnym rozwiązaniem jest staż, czyli coś pomiędzy praktykami, a zwykłym zatrudnieniem. Każdy staż realizowany jest w oparciu o ustalony wcześniej program stażu.

 

Staże są formą zatrudnienia oferowaną przez pracodawców i warto w oparciu o nie budować swoje pierwsze doświadczenia zawodowe. Program stażu oraz wymagania, jakie ma spełnić kandydat, przygotowuje konkretna firma i przekazuje je do Biura Karier i Praktyk. Wiele staży jest płatnych, więc w trakcie ich trwania będziesz otrzymywać wynagrodzenie.

Praktyki

Praktyka zawodowa jest obowiązkowa dla każdego studenta. Dzięki niej wielu studentów zdobywa swoje pierwsze, zawodowe doświadczenie. Część z nich zostaje doceniona przez pracodawców i otrzymuje oferty pracy w firmie, w której odbywali praktykę. Biuro Karier i Praktyk zajmuje się zarówno organizacją praktyk obowiązkowych, jak i dobrowolnych.


Dzięki praktykom możesz:

  • zdobyć doświadczenie zawodowe, które zaprocentuje w przyszłej pracy,
  • zweryfikować swoje predyspozycje zawodowe,
  • zaprezentować się potencjalnemu pracodawcy,
  • zdobyć referencje zawodowe.

Opinie studentów

Ważne jest dla nas zadowolenie obu stron, dlatego słuchamy tego, co mówią do nas zarówno pracodawcy, jak i nasi studenci. Oto opinie niektórych z nich:

Swoje pierwsze praktyki odbyłam w Sądzie Rejonowym, do którego udałam się osobiście. Z początku realizacja praktyk wydawała się niemożliwa, bo wybrany przeze mnie Sąd nie widniał na liście partnerów uczelni, ale dzięki determinacji i zaangażowaniu pracowników Biura Karier WSB Merito oraz Sądu udało się przebrnąć przez formalności i praktyka doszła do skutku. To było przeczucie. Nie wiedziałam oczywiście, czego mogę się spodziewać, ale chciałam postawić swoje pierwsze zawodowe kroki właśnie tam. I udało się! Praktyka trwała 4 tygodnie i utwierdziła mnie w przekonaniu, że pragnę pracować w miejscu takim jak to. Po praktyce przyszła kolej na staż, a wkrótce potem zostałam zatrudniona na umowę o pracę. Warto podążać za marzeniami i nie poddawać się, choćby nie wiem co.

Kamila Szplitgejber

Absolwentka kierunku Pedagogika resocjalizacyjna, st. II stopnia

Ikona

Studiuję Logistykę na Uniwersytecie WSB Merito Warszawa, przez dłuższy czas przyglądałem się ofertom płatnych praktyk, stażu w internecie. Z pomocą przyszła uczelnia, która dzięki współpracy z międzynarodową, renomowaną firmą, jaką jest Kuehne+Nagel umożliwila mi zdobycie doświadczenia i współpracę z najlepszymi w swojej dziedzinie. Dzięki praktykom rozwijam się w obszarze Logistyki Drogowej, poznaję obszar operacyjnej obsługi klienta i rozwiązuję podstawowe problemy związane z frachtem drogowym.

Adrian Michalak

student kierunku Logistyka, st. I stopnia

Ikona

Pod koniec lutego dostałam pracę w firmie UHY ECA dzięki Biurze Karier i Praktyk w mojej uczelni. Wszystko zostało bardzo sprawnie załatwione i w przeciągu kilku dni dostałam telefon umawiający mnie na rozmowę o pracę. Trafiłam w świetne miejsce, bo nie dość, że mogłam zdobyć doświadczenie pracując w profesjonalnym biurze, to atmosfera była miła, a ludzie pomocni. Jestem bardzo zadowolona i cieszę się, że dostałam taką szansę.

Joanna Kwiecińska

Ekonomia, st. I stopnia

Opinie pracodawców

Studenci Uniwersytetu WSB Merito Warszawa odbywają praktyki i staże w wielu firmach, organizacjach czy instytucjach publicznych. Są jednak takie, które współpracę z nami w tym zakresie cenią sobie szczególnie:

Fresh Logistics Polska

Fresh Logistics Polska zaprasza chętne osoby do podjęcia staży/praktyk w obszarze logistyki. Rozwiniesz swoje umiejętności i zweryfikujesz wyobrażenia o przyszłej karierze zawodowej. Chętnie dzielimy się swoją pasją z innymi i oferujemy możliwość podjęcia pracy po pozytywnym zakończeniu praktyk ( w 2019r. zatrudniliśmy 5 osób) . Jeśli jesteś otwarty na nowe wyzwania i  chcesz swoje doświadczenia rozwijać w logistyce i transporcie, zgłoś się do nas!

 

Karolina Sulanowska, Specjalista ds. Personalnych

Fresh Logistics Polska_

Podravka Polska

Dlaczego właśnie Podravka Polska? Podravka to jedna z największych firm w branży FMCG jakie działają w Polsce. Wyróżnia nas wieloletnie, kilkupokoleniowe doświadczenie oraz zespół specjalistów, który zasila szeregi Podravki i chętnie podzieli się swoim doświadczeniem zawodowym z przyszłymi, być może następcami. Decydując się na praktyki w Podravce stworzymy Wam możliwość uczestniczenia w ambitnych projektach, bo tylko takie projekty realizujemy.

 

Anna Matuszak, Kierownik Działu Kadr i Płac

Podravka_

Prokuratoria Generalna Rzeczypospolitej Polskiej

Zapraszamy studentów Uniwersytetu WSB Merito na praktyki w Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej. Dzięki praktykom w naszym urzędzie poznają Państwo zasady funkcjonowania administracji publicznej w jednostce specjalizującej się w kompleksowej obsłudze prawnej Skarbu Państwa. Będą Państwo uczestniczyć w realizacji procesów urzędowych, poznając zasady i specyfikę pracy w administracji publicznej. Umiejętności i kompetencje rozwinięte dzięki praktykom u nas z pewnością zostaną docenione przez pracodawców.

Prokuratoria Generalna

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Biuro Karier i Praktyk - obsługa studentów

- Pokój 004

Tel.: 22 256 23 14

E-mail: biuropraktyk@warszawa.merito.pl