Czy wiesz?

Skuteczne dokumenty aplikacyjne, zweryfikowany pomysł na karierę i plan na jej rozwój, świadomość swoich kompetencji, a także umiejętność poruszania się na rynku pracy to przykłady powodów, dla których warto wziąć udział w konsultacjach z Doradcą zawodowym.

Doradztwo zawodowe jest procesem pomagającym jednostkom w znalezieniu i rozwinięciu swojej ścieżki zawodowej. Jest to kompleksowa usługa oferowana Studentom przez Biuro Karier i Praktyk Uniwersytetu WSB Merito Warszawa.

 

W ramach konsultacji możesz liczyć na pomoc, m.in. w zakresie:

 • wybrania odpowiedniego zawodu,
 • wyznaczania celów i przygotowania planu kariery,
 • sporządzenia skutecznych dokumentów aplikacyjnych,
 • przygotowania się do rozmów rekrutacyjnych,
 • rozwiązania problemów związanych z bieżącą pracą,
 • poznania sposobów na znalezienie pracy w wymarzonej branży,
 • zweryfikowania swoich mocnych stron i uwzględnienia ich rozwoju,
 • skorzystania z serwisów społecznościowych w celu znalezienia zatrudnienia.

 

Kim jest doradca zawodowy?

Doradca zawodowy to specjalista, który pomaga innym w kwestiach związanych z karierą i rozwojem zawodowym. Jego głównym celem jest wspieranie ludzi w wyborze właściwej ścieżki zawodowej, rozwijaniu umiejętności, planowaniu kariery oraz radzeniu sobie z wyzwaniami związanymi z pracą. Doradca zawodowy pomaga klientom zrozumieć swoje predyspozycje i cele zawodowe. Jest to ważny partner dla osób, które chcą osiągnąć sukces zawodowy i spełniać się w wybranej branży.

student

Jakie korzyści daje wsparcie Doradcy zawodowego?

 • Profesjonalne dokumenty aplikacyjne
 • Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej
 • Znajomość możliwości, jakie daje rynek pracy
 • Sprecyzowane plany zawodowe
 • Znajomość swoich mocnych stron

 

 

studenci

Umów się na spotkanie z doradcą!

Sandra Kulesza

Pomaga w efektywnym rozwoju zawodowym jako Doradca zawodowy, Trener umiejętności miękkich oraz Wykładowca.
Absolwentka Doradztwa zawodowego, kierowania rozwojem i coachingu oraz Akademii Profesjonalnego Coacha w Szkole Głównej Handlowej. Ukończyła podyplomowe studia trenerskie na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, a także program studiów podyplomowych CoachWise, obejmujący poziomy ACC (Associate Certified Coach) i część ACTP (Accredited Coach Training Program), spełniający standardy International Coach Federation (ICF).
Od ponad 10 lat angażuje się w działalność organizacji pozarządowych związanych z edukacją i rynkiem pracy. Przez 4 lata była Prezesem zarządu Fundacji Aktywator Kariery. Należy do Toastmasters International - największej Organizacji na świecie, która uczy wystąpień publicznych, komunikacji i przywództwa. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu.
Od 2022 roku pełni funkcję Doradcy zawodowego na Uniwersytecie WSB Merito Warszawa. Prowadzi Akademię Rynku Pracy. Zajmuje się projektami związanymi z rynkiem pracy, rozwojem umiejętności miękkich.
Interesuje się metodami rozwoju kompetencji zawodowych.

Sandra Sawicka
W jakiej formie odbywają się spotkania z Doradcą zawodowym?

Spotkania z Doradcą odbywają się online (MS Teams) oraz stacjonarnie. Ich forma zależy od preferencji Studenta.

Kiedy odbywają się spotkania z Doradcą zawodowym?

Spotkania odbywają się po dokonaniu wcześniejszego zapisu, od poniedziałku do piątku (godz. 8.00 – 16.00) oraz w wybrane soboty (godz. 9.00 - 14.00).

Jak zapisać się na konsultację?

Jest kilka sposób umówienia się z Doradcą zawodowym: kontakt telefoniczny (nr kom. 538 637 352), e-mailowy (sandra.kulesza@warszawa.merito.pl), a także za pomocą serwisu JobTeaser. Doradca zawodowy przekaże Ci formularz, który należy jednorazowo wypełnić.

W czym może pomóc Doradca zawodowy?

Wspólnie z Doradcą: określisz swoje kompetencje zawodowe, napiszesz profesjonalne CV, list motywacyjny i inne dokumenty rekrutacyjne, przygotujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej, sprecyzujesz plany zawodowe, popracujesz nad rozwojem osobistym, odkryjesz swoje mocne strony.

Czy Doradcy zawodowi korzystają z testów/ kwestionariuszy i czy ich wypełnienie jest konieczne?

Doradcy zawodowi czasami wykorzystują różne narzędzia w swojej pracy, w tym testy oraz kwestionariusze, aby pomóc klientom w zrozumieniu ich predyspozycji i potrzeb zawodowych. Jednak, nawet bez ich zastosowania Doradcy skutecznie pomagają klientom w wyborze ścieżki zawodowej, dlatego nie są one konieczne. 

Ile trwa proces doradczy?

Długość procesu doradczego zależy od potrzeb i sytuacji Studenta.

Ile trwa spotkanie doradcze?

Każde spotkanie trwa od 1 do 1.5 godz.

Czy spotkania z Doradcą zawodowym są bezpłatne?

Spotkania z Doradcą zawodowym są bezpłatne.

KONTAKT

Sandra Kulesza
Doradca zawodowy
sandra.kulesza@warszawa.merito.pl
nr kom. 538 637 352

Uniwersytet WSB Merito Warszawa
ul. Łabiszyńska 25, 03-204 Warszawa

 

Realizacja projektu

W latach 2020-2023 Doradztwo zawodowe dla Studentów zostało dofinansowane z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój „PRAKTYCZNE STUDIA I NOWOCZESNE ZARZĄDZANIE zintegrowany program rozwoju uczelni”.