Opis kierunku

Rekrutacja na ten kierunek została zakończona, jednak zachęcamy Cię do wypełnienia
formularza listy rezerwowej.

Gdy zapisy zostaną ponownie uruchomione, powiadomimy Cię o tym!

 

Formularz kontaktowy

 

Studia w formule online (synchronicznie)


Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym na platformie MS Teams. Z wykładowcami i uczestnikami studiów kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). W zajęciach uczestniczysz w weekendy, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.
 
Kierunek, który Cię interesuje jest efektem współpracy Uniwersytetów WSB Merito z Chorzowa, Poznania, Szczecina i Uczelni WSB Merito z Warszawy. Dzięki temu na zajęciach online spotkasz się z uczestnikami i wykładowcami z innych miast.

 

online

Dziś zarówno w firmach, jak i w administracji publicznej rośnie znaczenie i prestiż stanowisk związanych z ochroną środowiska. Dzieje się tak dzięki rosnącej świadomości społeczeństw na temat środowiska naturalnego i roli człowieka w jego odbudowie. Ponadto mnożą się przepisy, tak  unijne, jak i krajowe, które mają za zadanie zahamowanie wyniszczania zasobów Ziemi. Dlatego też, na rynku pracy liczy się obecnie nie tylko znajomość rozwiązań przyjaznych dla środowiska, ale przede wszystkim biegłość w poruszaniu się w sferze międzynarodowych rozwiązań prawnych w tym zakresie. Absolwenci kierunku Ochrona środowiska nauczą się wprowadzać w swoim środowisku pracy politykę przyjazną środowisku, oceniać działania organizacji pod kątem oddziaływania na środowisko, a ponadto tworzyć wnioski, raporty i dokumentację na bazie najnowszych rozwiązań prawnych. 

Głównym zadaniem kierunku Ochrona Środowiska jest nabycie i poszerzenie wiedzy uczestników studiów podyplomowych dotyczącej sfery ochrony środowiska w zakresie działalności administracji publicznej w szczególności urzędników gminnych i powiatowych, ale też innych podmiotów zajmujących się ochroną środowiska. Uczestnicy zostaną zapoznani z podstawami prawnymi ochrony środowiska, kwestią ochrony poszczególnych elementów środowiska (gruntowo-wodnego, leśnego czy powietrza), nowymi rozwiązaniami przyjaznymi dla środowiska oraz innymi tematami związanymi z jego ochroną. Docelowo studia pozwolą przygotować przyszłe i obecne kadry do zarządzania ochroną środowiska w administracji publicznej i prywatnych organizacjach.  

Opis kierunku

Jeśli zainteresował Cię ten kierunek i chcesz dowiedzieć się więcej w kwestiach rekrutacji (np. ilość dostępnych miejsc czy terminy składania dokumentów) skontaktuj się z naszym Biurem Rekrutacji:

kontakt sp

Korzyści

Absolwenci studiów nabędą wiedzę, która ułatwi im pracę lub poszukiwanie pracy w działach związanych z ochroną środowiska i ochroną przyrody, w administracji publicznej oraz firmach oferujących usługi w tym kierunku. Studia tego kierunku mogą w znaczny sposób ułatwić prowadzenie własnej działalności gospodarczej oraz wykonywanie pracy na rzecz firmy w zakresie postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanego przedsięwzięcia.

Dla kogo?

Kierunek jest dla osób chcących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ochrony środowiska oraz pracujących lub poszukujących pracy w podmiotach zajmujących się tym zagadnieniem. Tematyka studiów będzie też interesująca dla osób, które chcą zapoznać się z przepisami prawnymi z zakresu ochrony środowiska, procedurami w ochronie środowiska oraz nowymi rozwiązaniami przyjaznymi dla środowiska.  

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia.

do 16 października
czesne już od
230 zł
185 zł
miesięcznie

Zapisując się do 16 października, zyskujesz 1200 zł

 

• 800 zł zniżki w czesnym odliczanej przez cały tok studiów, proporcjonalnie do wybranego systemu ratalnego, 

 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 185 zł

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz więcej. Twoja zniżka wyniesie 1400 zł

 

• 1000 zł zniżki w czesnym odliczanej przez cały tok studiów, proporcjonalnie do wybranego systemu ratalnego, 

• 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Ochrona Środowiska

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 170
Liczba zjazdów: 11
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Grażyna Żarlicka
dr Jacek Zatoński
Grażyna Żarlicka

Absolwentka Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w projektowaniu, wdrażaniu i doskonaleniu systemów zarządzania ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, Wewnętrznego Systemu Kontroli (WSK) jako konsultant oraz audytor wewnętrzny i...

dr Jacek Zatoński

Trener i konsultant z zakresu ochrony środowiska, śladu węglowego i BHP. Od 2006 roku aktywny zawodowo w branży ochrony środowiska. Obejmował stanowiska związane z pracami laboratoryjnymi, geologicznymi, opracowaniami dokumentacji przyrodniczej i dokumentów strategicznych dla gmin,...

Poznaj innych wykładowców
Pobierz stronę do PDF