Katarzyna Warszawska

Założycielka szkoły językowej Katarina Katiusza w Warszawie. Egzaminatorka Telc, Coach. Od 24 lat prowadzi szkołę językową, szkoląc zarówno osoby prywatne, jak i pracowników polskich oraz międzynarodowych firm. Obecnie zarządza zespołem 60 lektorów. Swój sposób podejścia do pracy i życia definiuje jako: rozwój, pasja, motywacja, uśmiech, zabawa, sukces - my Cię nauczymy. Absolwentka UW na wydziale Filologii Germańskiej, a następnie Warsaw Management University Apsley Business School - London (EMBA). Rozwija swoje umiejętności miękkie u takich międzynarodowych sław, jak Richard Bolstad, Frank Farrelly, Christina Hall i David Neenan. Prywatnie: kocha podróże, taniec, psy i pozytywnych, otwartych ludzi.

dr Agnieszka Kamińska

Od 2007 wykładowca akademicki języka niemieckiego w Szkole Głównej Handlowej, specjalizacja: słownictwo branżowe – język ekonomiczny. Trenerka umiejętności miękkich w biznesie oraz tłumaczka specjalizująca się w ustnych tłumaczeniach biznesowych. W wolnym czasie uwielbia odpoczynek na łonie przyrody: rower, żeglarstwo, narty biegowe i zjazdowe. 

Mariusz Grudzień
Mariusz Grudzień

Trener, Coach, Menadżer, Doradca Indywidualnego Rozwoju Zawodowego. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami oraz negocjowaniu kontraktów, kieruje dużymi grupami ludzi. Twórca eventów o międzynarodowym zasięgu. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu: budowania efektywnych zespołów, zarządzania projektami, zarządzania motywacyjnego, motywacji i automotywacji, komunikacji w biznesie, komunikacji niewerbalnej, skuteczności osobistej i asertywności, technik wpływu, zarządzania sobą w czasie, sprzedaży, negocjacji, zagadnień „trudnego klienta” i „trudnych negocjacji”, prezentacji publicznych,
autoprezentacji, public relations, treningi dla trenerów na wszystkich poziomach zaawansowania. Przygotowuje projekty szkoleniowe uwzględniające konkretne sytuacje zawodowe zleceniodawcy. W przygotowaniu i prowadzeniu treningów wykorzystuje wieloletnie doświadczenie zdobyte na kierowniczych i operacyjnych stanowiskach. Jest praktykiem w dziedzinach, których uczy. Mechanizm kreowania biznesu poznał jako: pomysłodawca i założyciel Instytutu Skutecznego Działania, Impresariatu Artystycznego KONCERT oraz współzałożyciel Fundacji im. Mikołaja z Radomia i Towarzystwa Muzyki Dawnej.
Doświadczenie w zarządzaniu zdobył, kierując projektami oraz dużymi zespołami, m.in. jako: producent wieczoru artystycznego „Czar miłości dworskiej”, dyrektor Biura Dni Ignacego Jana Paderewskiego, dyrektor Biura IV Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki oraz kierownik w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. Praktykę negocjacyjną rozwija m.in. pertraktując projekty szkoleniowe i wydawnicze, kontrakty z Telewizją Polską, Polskim Radiem oraz zleceniodawcami eventów.

Angelika Tórz-Prorok
Angelika Tórz-Prorok

Doktorantka Uniwersytetu Warszawskiego, której zainteresowania badawcze dotyczą zmian językowych wynikających z upowszechniania się mediów społecznościowych oraz historii języka niemieckiego. Wykładowca, pasjonat tłumaczeń. Entuzjastka myślenia projektowego i nowych technologii w nauczaniu języka. Na zajęciach stawia na komunikację i różnorodność. Project manager w branży tłumaczeniowej.

Radosław Świątkowski
Radosław Świątkowski

Absolwent filologii germańskiej na UMK w Toruniu. Prowadzi lektorat na studiach pierwszego i drugiego stopnia oraz praktyczną naukę języka niemieckiego na studiach podyplomowych język niemiecki w biznesie. W ramach swojej szkoły językowej mów mi jeszcze! prowadzi i koordynuje treningi językowe dla dorosłych, których celem jest nabycie swobody wypowiedzi w języku obcym. W Centrum Nowoczesnych Technologii Nauczania szkoli wykładowców i studentów wydziałów Uniwersytetu WSB Merito w Toruniu z wykorzystania nowoczesnych technologii w dydaktyce oraz projektuje ekrany asynchronicznych kursów e-learningowych.

dr Sylwia Bochenek-Roik

Adiunkt w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Absolwentka kierunku Filologii Germańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz studiów doktoranckich w Instytucie Germanistyki na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1997-2007 pracownik naukowo-dydaktyczny w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Od 2007 r. prowadzi zajęcia z języka niemieckiego specjalistycznego ekonomicznego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Rozprawa doktorska dotyczyła różnic kulturowych między Polakami i Niemcami w etykiecie biznesu.

Joanna Janas-Sajdak

Facylitatorka programów rozwojowych z końmi metodą HAE oraz magister filologii angielskiej. Przez 16 lat pracowała w gimnazjum i liceum oraz szkołach językowych, gdzie pełniła funkcje nauczyciela, koordynatora projektów międzynarodowych Erasmus+, wicedyrektora. Wykorzystuje wiedzę z zakresu neurobiologii, neurodydaktyki oraz psychologii, wspierając ludzi w rozwoju językowym oraz osobistym - rozpoznawaniu emocji i potrzeb, nauce uważności, odzyskiwaniu sprawczości i rozwijaniu wewnętrznego przywództwa - aby w pełni wykorzystywali swój potencjał. Prywatnie: kocha konie, naturę, długie i głębokie rozmowy oraz czytanie i uczenie się o sobie i o świecie.