Dr Dominik Sadłakowski

Doradca Zarządu Związku Banków Polskich, ekspert z obszaru FinTech, z szczególnym doświadczeniem w zakresie technologii transakcyjnych. Manager łączący podejście naukowo-badawcze, z biznesowym i technologicznym. Zarządzał interdyscyplinarnymi projektami, których skutkiem było wdrożenie innowacji technologicznych w sektorze bankowym oraz rozwój polskiego systemu płatniczego. Specjalizuje się w tworzeniu strategii innowacji, rozwoju cyfrowego, biorąc pod uwagę aspekty biznesowe, techniczne i prawne. Doświadczony badacz w stopniu doktora nauk ekonomicznych, który specjalizuje się w obszarze technologii finansowych. Prowadził badania i doradzał podmiotom z sektora finansowego, firmom technologicznym oraz jednostkom badawczym. Lider Zespołu Bankowości Cyfrowej w Centrum Gospodarki i Finansów Cyfrowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Autor licznych publikacji z zakresu innowacji FinTech i systemu płatniczego.

Joanna Aleksandrowicz
Joanna Aleksandrowicz

Menedżer z wieloletnim doświadczeniem w kompleksowym budowaniu rozwiązań IT dla międzynarodowych instytucji finansowych, głównie w obszarach związanych z transformacją cyfrową, implementacją regulacji prawnych oraz rozwiązań Core Banking. Z GFT Poland związana od ponad 9 lat, gdzie budowała zespół konsultingu biznesowego i odpowiada za doradztwo dla sektora finansowego. Joanna jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz kursów menedżerskich na EADA Business School oraz IMD. Posiada certyfikacje technologiczne: CSM (Certified SCRUM Master), SAFe Practicioner, PSPO II (Professional SCRUM Product Owner II) oraz ITIL Foundation. Współautorka raportu Forum Technologii Bankowych pt. „Przyszłość systemów centralnych. Czy już czas na chmurę? Modernizacja centralnego systemu bankowego w oparciu o nowoczesne rozwiązania chmurowe”.

dr Mateusz Blocher
dr Mateusz Blocher

Adwokat, doktor nauk prawnych (Uniwersytet Warszawski, Instytut Prawa Cywilnego, Katedra Prawa Handlowego). Starszy prawnik w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak, w departamencie regulacji rynków finansowych, związany z tą kancelarią od 2009 r.
Specjalizuje się w prawie bankowym publicznym i prywatnym, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki usług płatniczych, przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (AML/CFT) oraz kredytów konsumenckich. Zajmuje się doradztwem dla banków i innych instytucji sektora finansowego w zakresie przede wszystkim regulacyjnym. Prowadził wiele procesów wdrożeniowych, w tym z zakresu PSD2, PAD, EMD2, CCD oraz AMLD 3, 4 oraz 5. Doradza w procesach zapewniania zgodności (compliance) oraz w postępowaniach inspekcyjnych i poinspekcyjnych. Regularnie wspiera sektor bankowy w przygotowaniach do wdrażania różnych rozwiązań prawa europejskiego w obszarze regulacji rynku finansowego.
Autor licznych publikacji naukowych dotyczących zmian regulacyjnych w bankowości.
Współautor komentarza do ustawy o usługach płatniczych i ustawy – Prawo bankowe.
Certyfikowany Oficer ds. AML.
Indywidualnie rekomendowany w rankingu Chambers FinTech.
Doradca Związku Banków Polskich w obszarze prawa usług płatniczych.
Członek Stowarzyszenia Prawa Nowych Technologii.

Mateusz Guliński
Mateusz Guliński

Ekspert w dziedzinie process miningu i data analytics. Obecnie pracuje w HEINEKEN jako Celonis Product Architect, czyli zajmuje się wykorzystaniem process miningu. Wcześniej pracował w firmach consultingowych – PwC oraz Accenture gdzie zajmował się process miningiem, business intelligence oraz audytem IT.
Jego pasją jest dzielenie się wiedzą z innymi, dlatego prowadzi zajęcia z process miningu i baz danych. Jako nauczyciel akademicki pomaga swoim uczniom lepiej zrozumieć narzędzia analizy danych i ich praktyczne wykorzystanie w przedsiębiorstwach.

r.pr. Szymon Ciach
r.pr. Szymon Ciach

Prawnik specjalizujący się w obszarze technologii oraz regulacji rynku finansowego. Posiada szerokie doświadczenie w przygotowywaniu i negocjowaniu umów IT (m.in. umowy wdrożeniowe, utrzymania i rozwoju systemów informatycznych, outsourcingu IT), zarówno na rzecz zamawiających, jak i dostawców. Jest ekspertem w zakresie wdrażania usług chmury obliczeniowej oraz outsourcingu IT w sektorze finansowym. Współtworzył standard wdrażania chmury obliczeniowej w bankowości "PolishCloud 2.0", w roli Koordynatora Grupy Prawnej przy Związku Banków Polskich. Doradza również w budowie nowych modeli biznesowych na styku finansów i technologii (FinTech), w szczególności w zakresie wykorzystania technologii rozproszonego rejestru (DLT, blockchain). Absolwent WPiA Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Marta Stanisławska

Doradza klientom od 2008 roku. Specjalizuje się w obsłudze prawnej instytucji finansowych, w szczególności banków, podmiotów sektora FinTech i firm pożyczkowych, zarówno w zakresie corporate governance, jak i oferowanych produktów i usług.
Wspiera podmioty z sektora finansowego w dostosowaniu ich działalności do zmieniających się wymogów regulacyjnych. W szczególności doradza bankom i innym podmiotom sektora finansowego w zakresie wdrożenia wymogów PSD2, AMLD i MiFID2 oraz wymogów dotyczących outsourcingu bankowego i outsourcingu płatniczego. Doradza w projekcie PolishAPI.
Opiniuje nowe linie biznesowe i innowacyjne rozwiązania technologiczne wprowadzane przez instytucje finansowe pod kątem ich zgodności z obowiązującymi przepisami prawa. Doradza nowym podmiotom rozpoczynającym swoją działalność na rynku finansowym w identyfikacji wymogów regulacyjnych oraz uzyskaniu niezbędnych licencji i zezwoleń.
Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu regulacji PSD2, AMLD i MiFID2.
Współautorka komentarza do ustawy o kredycie konsumenckim i komentarza do ustawy o usługach płatniczych.
Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Wydziale Gospodarczym ds. Upadłościowych i Naprawczych Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie oraz w kilku warszawskich kancelariach.
W 2009 roku ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Wpisana na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Piotr Kaniewski
Piotr Kaniewski

Prawnik, ekspert w zakresie transakcji technologicznych. Specjalizuje się w projektowaniu i negocjowaniu umów IT oraz własności intelektualnej. Doradza w zakresie budowania zwinnych modeli kontraktowania i zakupów. Piotr posiada bogate doświadczenie w doradztwie przy wdrażaniu rozwiązań opartych o cloud, w szczególności w sektorze finansowym. Jego głównym obszarem zainteresowania biznesowego jest sztuczna inteligencja. Piotr był zaangażowany w bardzo wczesne projekty prawne dotyczące implementacji AI, jak również w rozwój rozwiązań prawno-technologicznych opartych na AI. Obecnie jest odpowiedzialny za rozwój zespołu AI w Kochański&Partners.
Piotr doradzał przy projektach informatycznych o wartości kilkuset milionów złotych, zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym, dotyczących szeregu rozwiązań informatycznych o strategicznym znaczeniu dla polskich agencji rządowych, instytucji finansowych, organizacji z sektora ochrony zdrowia i energetyki.
Adwokat przy Izba Adwokackiej w Warszawie. Aktualnie Counsel w kancelarii Kochański&Partners, wcześniej związany z Maruta Wachta i SSW Pragmatic Solutions. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz British Law Centre.