Uniwersytet WSB Merito Gdańsk i Gdynia zaprasza na spotkanie, na którym zostaną omówione wszystkie możliwości wyjazdów i pobytów w USA, dostępne dla studentów naszej Uczelni. Gościem specjalnym wydarzenia będzie przedstawicielka Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie - konsul Erin Toolan.

 

Na spotkaniu zostaną omówione wyjazdy wakacyjne niekolidujące z zajęciami, a także praktyki, staże, studia pierwszego i drugiego stopnia, praca w USA, zakładanie biznesu oraz ruch bezwizowy. Prelekcja gościa specjalnego będzie po angielsku, pozostałe prelekcje odbędą się w języku polskim.

 

Kiedy? 24 kwietnia 2024,  godzina 11:30
Gdzie? Aula w budynku C na kampusie Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku

 

Agenda:
11:30 - prelekcja na temat możliwości dla studentów Uniwersytetu WSB Merito Gdańsk i Gdynia - Aleksandra Hedrych, Kierownik Działu Współpracy z Zagranicą
11:45 - prelekcja na temat możliwości wyjazdowych do USA dla studentów - Konsul Erin Toolan - prelekcja po angielsku
12:00 - praktyczne aspekty możliwości wyjazdowych do USA - Wojciech Tomaszewicz, absolwent Uniwersytetu WSB Merito, wielokrotny uczestnik programów wymiany z USA
12:15 - sesja Q&A w której udział wezmą:

  • Konsul Erin Toolan
  • Agata Krupa, Executive Assistant, sekcja konsularna Ambasady USA
  • Aleksandra Hedrych
  • Wojciech Tomaszewicz

12:30 - zakończenie spotkania

 

 

Konsul Erin Toolan

Pełni funkcję dyplomaty w randze oficera konsularnego w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Przed dołączeniem do Departamentu Stanu USA przez osiem lat była prawnikiem i pracowała jako adwokat. Zarządzała organizacją Crime Victims Litigation, która zapewnia bezpłatne usługi prawne dla ofiar brutalnych przestępstw w stanie Teksas. Pracowała z klientami w traumie, koordynowała zespół 11 podwładnych, szkoliła innych prawników stanowych, oraz była prelegentem na konferencji Texas Poverty Law Conference z tematem "Kiedy zderzają się przemoc w rodzinie, instytucje chroniące małoletnich i prawo karne: Jak nakładające się systemy mogą współpracować w celu promowania stabilności rodziny i bezpieczeństwa dzieci". Wcześniej pracowała jako prokurator specjalizujący się w przestępstwach przeciwko dzieciom i kobietom w Teksasie i na Marianach Północnych. Jej obszary eksperckości to wszystkie aspekty ścigania przemocy domowej, napaści na tle seksualnym i przestępstwa znęcania się nad dziećmi. 
Zawodowo zajmowała się także imigracją rodzinną - programami, które umożliwiają obywatelom i rezydentom USA sponsorowanie członków swojej rodziny do uzyskania zielonej karty lub odpowiedniej wizy imigracyjnej. Jest byłą wolontariuszką Korpusu Pokoju, która przez dwa lata pracowała jako nauczycielka w Beninie w Afryce Zachodniej. Uzyskała tytuł licencjata w dziedzinie nauk politycznych i języka francuskiego, a następnie uzyskała tytuł doktora prawa na Uniwersytecie Baylor w Teksasie.
 

Czytaj więcej