Poznaj WSB Merito

Uniwersytety WSB Merito (wcześniej Wyższe Szkoły Bankowe) to największa grupa prywatnych uczelni wyższych w Polsce. Zaufało nam już ponad 550 000 studentów. Od wielu lat kształcimy w taki sposób, aby pokazać, że możliwe jest łączenie nauki z pracą i życiem prywatnym. Niezależnie czy są to studia wyższe, podyplomowe czy szkolenia, działamy w myśl idei work-life balance. 

Uniwersytet WSB Merito Gdynia (dawniej Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni)

ul. Śląska 35/47
Gdynia

Praktyczna wiedza przekazywana przez ekspertów, a także otwartość naszych wykładowców i pracowników administracyjnych sprawiają, że studia na Uniwersytecie WSB Merito Gdania to czas zdobywania doświadczeń i niezapomniana przygoda.
 

budynek wsb gdynia

Uniwersytet WSB Merito Gdynia (wcześniej Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni)  istnieje od 2008 roku. Tworzą ją cztery wydziały:

 • Wydział Biznesu 

  kierunki: finanse i rachunkowość, zarządzanie, turystyka i rekreacja

 • Wydział Prawa i Administracji 
  kierunki: prawo w biznesie, bezpieczeństwo wewnętrzne

 • Wydział Informatyki i Nowych Technologii 
  kierunki: informatyka, logistyka

 • Wydział Społeczno-Humanistyczny
  kierunki: pedagogika, psychologia w biznesie, filologia 

W naszej ofercie znajdziesz studia I i II stopnia oraz studia podyplomowe.  Możesz również skorzystać ze szkoleń i kursów.

studentka

Nowa nazwa Merito

Szukaliśmy nazwy, która wyrazi nasze wartości i szeroki zakres działania. Już od dawna oferujemy znacznie więcej, nie tylko kierunki związane z bankowością. 

Merito nawiązuje znaczeniowo do meritum, które kojarzy się z pragmatyzmem i skutecznym działaniem – cechami doskonale charakteryzującymi naszą uczelnię.
grupa studentów
Nowa nazwa podkreśla szeroką ofertę i praktyczność naszych studiów – tworzymy kierunki, które odpowiadają na dzisiejsze trendy na rynku pracy.
student z laptopem
VR
Stawiamy na synergię pomiędzy nową kategorią uczelni i możliwościami, jakie ona daje, a naszym doświadczeniem w praktycznym przekazywaniu wiedzy oraz we współpracy z otoczeniem.
idący studenci
Nie rozstajemy się ze skrótem WSB – jesteśmy tą samą uczelnią, z tymi samymi wartościami. Nadal stawiamy na przyjazność i praktyczność.