Co zyskujesz studiując Pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną na Uniwersytecie WSB Merito?

pedagogika

Profil studiów nastawiony jest głównie na zdobycie praktycznych umiejętności. Część zajęć prowadzona jest w formie wizyt studyjnych oraz obserwacji uczestniczących w placówkach specjalistycznych. Będziesz przygotowany do wykonywania zawodu nauczyciela wychowania przedszkolnego oraz wczesnoszkolnego w placówkach oświatowych i edukacyjnych oraz prowadzenia wszystkich zajęć wynikających z podstawy programowej w klasach początkowych szkoły podstawowej i w przedszkolach. Podczas studiów będziesz odbywał praktyki śródroczne i ciągłe w placówkach oświatowych, aby nabytą wiedzę teoretyczną odnieść do edukacyjnej rzeczywistości oraz nabyć umiejętności praktyczne.

Program studiów jest zgodny z przepisami prawa, w szczególności uwzględnia wymagania określone rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. 2019 poz. 1450).

Profil studiów nastawiony jest głównie na zdobycie praktycznych umiejętności. Masz możliwość przygotowania projektów i uzyskania feedbacku od praktyków. Zajęcia specjalistyczne są prowadzone przez praktyków posiadających aktualną wiedzę oraz ekspertów z obszarów opieki nad dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Organizujemy dodatkowe szkolenia, dzięki którym nabędziesz praktyczne umiejętności przydatne w pracy z podopiecznymi. 

Nauczysz się prowadzić zajęcia edukacyjne stymulujące wszechstronny rozwój dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym  indywidualizować proces nauczania oraz zaspokajać szczególne potrzeby edukacyjne uczniów, stosować aktywizujące i innowacyjne metody kształcenia i wychowania. Poznasz jak posługiwać się przepisami prawa dotyczącego systemu oświaty oraz statusu zawodowego nauczycieli.

Nie czekaj, zapisz się online. Pierwsi korzystają najwięcej!

do 24 kwietnia
czesne już od
450 zł
383 zł
miesięcznie!

Zapisując się do 11 marca, zyskujesz: 

  • 800 zł dzięki zniżce w czesnym, która jest rozliczana na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego. 

  • Dodatkowo jesteś zwolniony(-na) z opłaty wpisowej w wysokości 85 zł

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 450 zł

  • jeśli jesteś naszym absolwentem(-tką), zyskasz jeszcze więcej. Twoja zniżka w czesnym wyniesie 1200 zł i będzie rozliczana również przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego. 
  • Dodatkowo jesteś zwolniony(-na) z opłaty wpisowej w wysokości 85 zł

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 450 zł

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Poznasz innowacyjne metody nauczania dzieci. Nauczysz się prowadzić zajęcia, które wspierają wszechstronny rozwój dziecka i dostosujesz naukę do indywidualnych potrzeb uczniów.
Zdobędziesz umiejętności w diagnozie pedagogicznej. Poznasz narzędzia diagnostyczne, które pozwolą Ci rozpoznać trudności uczniów, takie jak ryzyko dysleksji, oraz odpowiednio je wspierać.
Opanujesz aktywizujące formy kształcenia. Dowiesz się, jak stosować nowoczesne i angażujące metody nauczania, które rozwijają kreatywność oraz umiejętności społeczne dzieci.
Nauczysz się współpracować z rodzicami. Rozwiniesz umiejętności komunikacji i wsparcia pedagogicznego dla rodziców, pomagając im lepiej wspierać rozwój ich dzieci.
Zrozumiesz zasady prawa oświatowego. Nauczysz się, jak korzystać z przepisów prawa dotyczących systemu oświaty, aby skutecznie funkcjonować jako nauczyciel w edukacji.
dsw_inne_kierunek_dofinansowany_www
Zgłębisz zagrożenia w cyberprzestrzeni. Poznasz metody przeciwdziałania cyberuzależnieniom i wdrażania działań profilaktycznych wspierających zdrowe korzystanie z technologii.
SP_GDA_jpg

Program studiów

Wybrane zajęcia kierunkowe: 

  • Współczesne kierunki edukacji alternatywnej 

  • Formy edukacji pozaszkolnej i pozainstytucjonalnej 

  • Projektowanie środowiska uczącego 

  • Rodzaje zaburzeń, trudności i potrzeb dziecka z grupy ryzyka dysleksji rozwojowej 

  • Diagnoza funkcjonalna w terapii pedagogicznej 

  • Metodyka pracy korekcyjno-kompensacyjnej 

  • Zagrożenia wychowawcze w cyberprzestrzeni 

  • Cyberuzależnienia i cyberprofilaktyka.

Zobacz program studiów

Wykładowcy

Mariola Pałka
Danuta Wajsprych
Gulcz Katarzyna
mgr Małgorzata Onasch - Ptaszyńska
Agnieszka Synowiec
mgr Kornelia Szmigiel
prof. Ryszard Kozłowski
dr Mariola Pałka-Pilecka

Menedżer kierunku pedagogika

Doktor nauk społecznych, pedagog specjalny, filolog, terapeuta pedagogiczny. Nauczyciel dyplomowany. Rozprawa doktorska na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim na temat koncepcji szkoły personalistycznej. Posiada wieloletnie doświadczenie praktyczne jako...

dr hab. Danuta Wajsprych, prof. WSB

Jej zainteresowania badawcze koncentrują się na podmiotowym i integralnym wymiarze procesu edukacji. Autorka publikacji poświęconych głównie filozofii edukacji, pedagogice chrześcijańskiej, socjopedagogicznym i aksjologicznym uwarunkowaniom procesów uczenia się w dorosłości. Główne...

mgr Katarzyna Gulcz

Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, pedagog, zawodowy kurator sądowy wykonujący orzeczenia w sprawach karnych w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ w Gdańsku. Absolwentka studiów podyplomowych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego kierunek psychologia kliniczna. Absolwentka studiów...

mgr Małgorzata Onasch - Ptaszyńska

Nauczycielka przyrody, geografii i edukacji wczesnoszkolnej, surdopedagog. Doradczyni metodyczna w Gdyńskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w zakresie przyrody i geografii, w którym prowadzi głównie warsztaty dla nauczycieli dotyczące aktywnego poznawania przyrody przez obserwacje,...

Agnieszka Synowiec

Pedagog specjalny, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, angielskiego i biologii, terapeuta pedagogiczny i socjoterapeuta oraz asystent osób z niepełnosprawnością. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła liczne kursy z zakresu edukacji...

mgr Kornelia Szmigiel

magister pedagogiki oraz neurologopedii, terapeuta metody terapii kognitywnej IE, TSR. Trenerka Szkoły dla Rodziców. Specjalizuję się w diagnozie zaburzeń procesu uczenia się. Pracownik poradni psychologiczno- pedagogicznej jako pedagog, wicedyrektor.

prof. Ryszard Kozłowski

Zainteresowania naukowe rozwija w obszarze nauk humanistycznych (filozofii, aksjologii, etyki) i pedagogicznych. Dotyczą człowieka, jego dylematów etyczno-moralnych, sensu i wartości życia. W poszukiwaniach badawczych inspiruje się słowami Edwarda Stachury: „Ludzi coraz więcej, a...

Poznaj innych wykładowców

Praca dla Ciebie:

  • Pracuj jako nauczyciel w przedszkolu. Wspieraj rozwój dzieci w ich pierwszych etapach edukacji, realizując podstawę programową i organizując kreatywne zajęcia stymulujące rozwój. 

  • Zatrudnij się jako nauczyciel w klasach I–III szkoły podstawowej. Prowadź zajęcia dydaktyczne i wychowawcze, wspierając indywidualne potrzeby edukacyjne uczniów w początkowych latach nauki. 

  • Bądź pedagogiem szkolnym w placówkach oświatowych. Pomagaj dzieciom radzić sobie z trudnościami emocjonalnymi i społecznymi, wspierając je w budowaniu zdrowych relacji i rozwoju. 

  • Pracuj jako doradca edukacyjny. Wspieraj rodziców i nauczycieli, pomagając w tworzeniu indywidualnych ścieżek rozwoju dzieci oraz doradzając w kwestiach wychowawczych. 

  • Bądź animatorem zajęć pozaszkolnych. Organizuj kreatywne i rozwijające warsztaty oraz zajęcia dla dzieci i młodzieży w domach kultury, świetlicach i centrach edukacyjnych. 

Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji

Budynek C - pokój 003
Aleja Grunwaldzka 238A
80-266 Gdańsk

E-mail:
Telefon: 58 350 20 75
Godziny otwarcia:
  • pn-pt: 09:00 - 16:00
Pobierz stronę do PDF