Radca prawny, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu WSB Merito w Toruniu w Instytucie Finansów, wykładowca Executive MBA na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu oraz na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Gdańskiego w zakresie prawa podatkowego. Prof. Jacek Patyk to ceniony ekspert w zakresie podatków, posiada wieloletnie doświadczenie, również poprzez długoletnią pracę w organach podatkowych. Obecnie prowadzi własną Kancelarię Radcy Prawnego. Były Członek Krajowej Rady Naukowej w Zarządzie Głównym Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Członek Stowarzyszenia Centrum Informacji i Organizacji Badań Finansów Publicznych i Prawa Podatkowego Krajów Europy Środkowej i Wschodniej przy Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Jest autorem wielu publikacji, w tym książki pt. "Opodatkowanie Kościoła Katolickiego i osób duchownych", oraz pod wspólną redakcją z prof. Janem Głuchowskim „Zarys polskiego prawa podatkowego” a także „Finanse i rachunkowość wobec wyzwań procesów globalizacyjnych”. Jest jednym z autorów komentarza Becka - „Ustawa o finansach publicznych”. Lubiany i wysoko oceniany przez studentów wykładowca.
Absolwent Zarządzania o specjalności Informatyka w zarządzaniu przedsiębiorstwem, doktor nauk ekonomicznych. Autor kilkunastu artykułów z zakresu szeroko pojętych metod ilościowych. W praktyce gospodarczej posiada doświadczenie jako administrator baz danych, wdrożeniowiec dedykowanych systemów informatycznych i ich administrator oraz ekspert ds. analiz. Przez blisko dekadę związany z rynkiem ubezpieczeń w roli Brokera.
Doświadczenie dydaktyczne w zakresie: statystyki, ekonometrii i prognozowania, zastosowania metod ilościowych, demografii, ubezpieczeń, inżynierii ryzyka, promowania prac dyplomowych.
Doktor nauk ekonomicznych, absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2007 r. wykładowca na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu w Instytucie Finansów. Od 2002 roku związany z branżą ubezpieczeniową i motoryzacyjną. Autor kilkudziesięciu publikacji z dziedziny ubezpieczeń, przestępczości ubezpieczeniowej i gospodarczej, propagowania edukacji finansowej, między innymi: Poziom świadomości ubezpieczeniowej, a przyzwolenie społeczne na przestępstwa ubezpieczeniowe (Szczecin 2010), Zagrożenie bankowości korporacyjnej z organizowaną przestępczością gospodarczą (Warszawa 2011), Analiza danych dotyczących przestępstw ujawnionych w latach 2001-2011 w związku z działalnością zakładów ubezpieczeń - członków Polskiej Izby Ubezpieczeń (Warszawa, 2012), „Kompensacja szkód z tytułu ubytku wartości handlowej pojazdów poddanych naprawie – aspekt makroekonomiczny”, (Toruń 2012). Poza działalnością naukową dr Piotr Majewski od 2004 roku związany jest z Polską Izbą Ubezpieczeń. Jako ekspert z dziedziny ubezpieczeń, współpracuje także z zakładami ubezpieczeń oraz organami ścigania.
Adiunkt w Katedrze Nauk Społecznych na Wydziale Finansów i Zarządzania Uniwersytetu WSB Merito w Toruniu, radca prawny wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Toruniu, członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Toruniu oraz stały mediator sądowy. W 2011 r. ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, otrzymując tytuł najlepszego absolwenta. Jego praca magisterska zdobyła I nagrodę w prestiżowym konkursie na najlepszą pracę magisterską z zakresu prawa konstytucyjnego i systemów politycznych organizowanym przez czasopismo naukowe „Przegląd Prawa Konstytucyjnego”. W 2015 r. obronił z wyróżnieniem - na tym samym Wydziale - rozprawę doktorską pt. „Najwyższe zwierzchnictwo Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej nad siłami zbrojnymi w świetle Konstytucji z 2 kwietnia 1997 r.”. Odbywał również studia prawnicze na Uniwersytecie w Bergen (Norwegia). Autor licznych publikacji naukowych, w tym dwóch monografii, z zakresu prawa konstytucyjnego, prawa administracyjnego i prawa Unii Europejskiej. Doświadczenie zawodowe poza pracą w kancelariach prawniczych zdobywał m.in. w Zespole Orzecznictwa i Studiów Biura Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie. Ekspert prawny Polskiego Radia Pomorza i Kujaw. Prowadzi zajęcia z aplikantami adwokackimi w Kujawsko-Pomorskiej Izbie Adwokackiej w Toruniu.
Absolwentka zarządzania (specjalność Psychologia w zarządzaniu i Negocjacje w usługach finansowych). Ukończyła również studia podyplomowe z Negocjacji i mediacji oraz Prawa handlowego. Przedsiębiorca - właścicielka firmy „Porozumienie AB”, w ramach której prowadzi szkolenia z rozwiązywania konfliktów w oparciu o metodę ADR (ang. Alternative Dispute Resolution). Czynny mediator, wpisana na listę mediatorów sądowych przy Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy. Posiada kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu postępowań mediacyjnych gospodarczych, cywilnych i karnych skierowanych z sądu oraz pozasądowych. Współzałożycielka i wiceprezes fundacji „Gildia Mediacyjna” w Toruniu, współzałożycielka Centrum Mediacji przy Uniwersytecie WSB Merito w Bydgoszczy. Wykładowca Uniwersytetu WSB Merito w Bydgoszczy i Toruniu. Opiekun merytoryczny i prowadząca studia podyplomowe na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu w obszarze mediacji. Opiekun „Koła Naukowego Psychologii Mediacji i Negocjacji na Uniwersytecie WSB Merito w Bydgoszczy.
Radca prawny wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Bydgoszczy, wspólnik zarządzający w IP Legal Kancelaria Radców Prawnych Paweł Idźkowski Agnieszka Pęsiek s.c. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz doktorant na tym Wydziale. Ukończył również studia na kierunku Finanse i Rachunkowość ze specjalizacją Bankowość i Rynek Finansowy oraz podyplomowe studia Prawa Bankowego i Bankowości (NBP). Specjalizuje się w prawie cywilnym, handlowym, bankowym oraz prawie ochrony danych osobowych, a ponadto reprezentuje klientów w procesach sądowych, w szczególności w sprawach z zakresu dochodzenia należności powstałych na gruncie prowadzonej działalności gospodarczej. Jego działalność zawodowa obejmuje w szczególności kompleksową obsługę spółek działających na rynku krajowym, jak i międzynarodowym oraz stałą pomoc prawną na rzecz jednego z banków. Z kolei doświadczenie obejmuje m.in. praktykę w największych międzynarodowych kancelariach prawniczych oraz pracę jako prawnik wewnętrzny spółki działającej na rynku finansowym.
Radca prawny oraz pracownik naukowo-dydaktyczny na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu. Specjalizuje się w prawie cywilnym, prawie gospodarczym, prawie administracyjnym oraz prawie Unii Europejskiej. Prowadzi zajęcia i szkolenia na wielu uczelniach, dla instytucji samorządowych oraz stowarzyszeń. Posiada bogate doświadczenie zawodowe. Prowadzi Kancelarię Radcy Prawnego, w ramach której zajmuje się obsługą prawną osób fizycznych i prawnych, w tym m.in. Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu oraz Związku Polskich Artystów Plastyków w Toruniu. Przewodnicząca Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Lipnie.
Ukończył studia na Wydziale Matematyki, Fizyki i Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Absolwent rządowego programu Aktywna Edukacja. Wykładowca na studiach licencjackich i inżynierskich na Wydziale Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy Uniwersytetu WSB Merito w Toruniu. Ekspert w dziedzinie kształtowania jakości nauczania z wykorzystaniem koncepcji oceniania kształtującego w kilku instytucjach oświatowych. Współtwórca i moderator sieci wymiany doświadczeń w zakresie metod edukacyjnych opartych na założeniach andragogiki oraz tworzenia warunków do wzajemnego uczenia się. W pracy dydaktycznej wykorzystuje między innymi znajomość zagadnień neurodydaktyki, technik facylitacji oraz elementy coachingu grupowego.
Absolwent prawa i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, absolwent studiów doktoranckich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracę zawodową rozpoczął w banku. W latach 2011-2016 zastępca naczelnika Wydziału Prawnego i Ochrony Konsumentów w Wojewódzkim Inspektoracie Inspekcji Handlowej. Od 2016 r. pracownik Najwyższej Izby Kontroli. Wiceprezes bydgoskiego oddziału Federacji Konsumentów. Specjalizuje się w prawie administracyjnym. Autor opracowań z zakresu sankcji administracyjnych.